Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Van akinek hason alszik 1 ev...

Van akinek hason alszik 1 ev alatti babaja es nincs legzesfigyeloje?

Figyelt kérdés
2016. márc. 5. 09:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Volt, 2 is, már ovisok.

Nem estünk bele semmilyen veszélyeztetett kategóriába egyikkel sem, így nem vettünk soha.

2016. márc. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Nem volt légzésfigyelőnk, viszont nem hason, hanem háton altattuk, de azt is csak később, olyan 3-4 hónapos korától.


Előtte, ha háton is aludt, éjjel is sűrűn keltünk hozzá (mondjuk szopizott is, így amúgy is keltünk volna), később meg kitámasztottuk és oldalt fektetve altattuk, így a buksija is formálódott (persze váltogattuk az irányt)

2016. márc. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Első vagyok. Az első gyereket mi is oldalt altattuk. De a két kisebbik csakazértis hason érezték jól magukat. :) De amiatt már nem vettem légzésfigyelőt.
2016. márc. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%
Most meg akarod nyugtatni a lelkiismereted? Akkor egy kicsit odacsapok neki. Mindkét gyerekemnek vettem légzésfigyelőt, nem estek a veszélyeztetett kategóriába, de jobb a biztonság, sőt a tanfolyamot is megcsináltam. Történt bölcsőhalál a közvetlen környezetemben. 10/10 apgarral, időre született baba, megfelelő súllyal, nemdohányzó szülők és környezet, megfelelő lakáshőmérséklet, 0 veszélyeztetettség, kizárólag szoptatás. Anya boldog, hogy jó babája van, 1x kelt még éjszaka 5 hónaposan. Egyik éjjel tavasszal (front nem volt), kelt Anya, baba már soha nem kelt fel. Boncolás volt, sima bölcsőhalált állapítottak meg, semmi rendellenesség nem volt. Úgyhogy sajnos előfordul a bölcsőhalál és nem lehet kiszámítani, hogy ki esik bele abba a kicsi százalékba.
2016. márc. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

A bolcsohalal 14 honapos korig elofordulhat, igy mindenkepp vettem

Legzesfigyelot. Eletet menthet.

2016. márc. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
7%
Nem vettem. Annyi minden másban is meghallhat. De ne én legyek a követendõ példa. Ha szeretnél vegyél. Jó babázàst! :)
2016. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

Mindhárom gyerekem mindig is hason aludt, nem volt légzésfigyelőnk.

7, 12, 16 évesek.

2016. márc. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Fel eves koraig hasznaltam a legzesfigyelot mert utana mar annyit mozgott h "szetverte" a labaval. Nem estunk semmilyen veszelyeztetett kategoriaba es megis 2szer elesben riasztott a kütyü. Ha nem lett volna,mar nem elne a gyerekem.sztem vegyél!
2016. márc. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
En babam hason alszik es nincs legzesfigyelonk(volt,de mindig tevesen sipolt es a baba kb 2hetet aludt csak a sajat agyaba) igy elajandekoztam.Am a korhazba azt mondtak,h 6honapos korig ajanlltt hasznalnj,mert,ha mar nagyon elkezd mocorogni mindig be fog riasztani.Nekunk mar 3hosan megfordult almaba ahogyan szeretett volna v ossze vissza kuszott ide-oda!
2016. márc. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Bati71 válasza:

Sziasztok!

A bölcsőhalál nem függ össze a veszélyeztetettséggel. Okát az orvostudomány, jelenleg nem tudja. A légzésfigyelő tulajdonképpen mozgásérzékelő. Vagyis, ha a gyermek mocorog, nem fog jelezni!!! Mi úgy voltunk mindkét gyereknél, hogy inkább riasszon tévesen 50x, de az 1 valós legyen benne!

2016. márc. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!