Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés alatti méhszáj vizsgála...

Szülés alatti méhszáj vizsgálat mennyire érezhető?

Figyelt kérdés
Alap esetben érezhető? Mert nekem amikor a burokrepesztés volt, akkor az annyira fájt, hogy majdnem leugrottam az ágyról. Utána a méhszáj vizsgálatokkor is ez történt. Ezek szerint minden alkalomkor az orvos tágította is? Ezt szülés után nem kérdeztem, mert már nem érdekelt, de így kis idő elteltével azért mégis érdekelne.
2016. febr. 23. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen szerintem vajúdáskor, főleg a végefelé, folyamatosan tágítják a méhszájat, nekem ezt a szülésznő csinálta. Éreztem hogy valamit csinál és fájt is kicsit, de ugye a nagyobb fájások miatt annyira nem volt vészes.
2016. febr. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szerintem is ilyenkor tágít mindig finoman rajta.


a burokrepesztés nekem is nagyon fájt, meg a vizsgálatok is...

2016. febr. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem fájt sem a burokrepesztés, sem a vizsgálat. Szerintem Titeket tágítottak is közben. Első szülésemnél engem is tagitott az orvos kezzel. Hát az valami kegyetlen volt...
2016. febr. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem is borzasztóan fájt, pont fájás közben mondjuk nem voltam meglepődve rajta.
2016. febr. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A vizsgálat szerintem nem érezhető,legalább is ha magamból indulok ki.A magánrendelésen havonta megvizsgálja a doki a méhszáj állapotát is,egyáltalán semmit sem érzek ilyenkor.Viszont a vajúdás alatt (az első kisfiam születésekor) egyértelmű,hogy kézzel segített a táguláson,biztos vagyok benne!

Nagyon fájt,brrr.Reflexből "elkaptam" a kezét és aztán persze elnézést kértem tőle....azt mondta nem kell mentegetőznöm,gondolja,hogy nem kellemes.

Szóval valószínűleg te is így jártál :) Egyébként nekem ez rosszabb emlék maradt,mint bármi más,igazi mélyre ható fájdalom volt.

Dejó,hogy nemsokára megint érezhetem :)

2016. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%
Amikor.az ügyeletesznek doki vizsgált, kijött a könnyem annyira fájt. Amikor beért adokim eés mondta, hogy megvizsgál, én mondtam, hogy nem engedem, és akkor, ott ezt komolyan is gondoltam. Kérdezte, hogy mi a baj, elmondtam, hogy mennyire fájt a korábbi vizsgálat, és én azt még egyszernem viselem el, csak aazért nem rúgtam fejbe a kollégáját, mert olyan volt a vizsgálóban az ágy kialakítása, hogy nem tudtam, de itt (szülőszobán voltunk már) olyan, hogy én biztos fejberugnam reflexből a vizsgálat alatt. Azt mondta erre a dokim, hogy a kollégája megérdemelte volna a.fejberúgást, mert tuti megint nekiállt a korábbi szokásának és megkérdezés nélkül tágított (ezért már szólt neki a főorvos, hogy ne tegye), de ő nem fog, ha csak nem muszáj nagyon, és akkor is átbeszéljük, a beleegyezésem nélkül nem csinál semmit. Nah az ő vizsgálatait meg sem éreztem, és mondta, hogy nincs értelme kézzel rásegíteni, annyira szépen halad a folyamat.
2016. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
én nőnél szültem-nem véletlenül- és 2 gyermekes anyaként semmi ilyet nem csinált! még burokrepesztés sem volt, nehogy kézzel tágítás... és így is csak 2 órát töltöttem szülőszobán, szóval nem értem, barbár állatok a dokik, annyira sietnek, hogy már semmi se számít :( és a legszomorúbb, hogy ezért még pénzt is "adunk" nekik :(
2016. febr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem ez azért motoszkál itt a fejemben még mindig, mert maga a szülés egy csodás élmény volt és a fájások abszolút tűrhetőek. Ha szépen hagyják történni és az anyuka sincs teletraktálva egy csomó félelemmel, akkor sok esetben nem olyan elviselhetetlen a szülés. Ezek a vizsgálatok maradtak meg bennem egyedül lelki fájdalomként és szomorú, hogy ember okozta, nem a természet.
2016. febr. 23. 15:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Maga a burokrepesztés nekem nem fájt, bár nekem indított szülésem volt, és ez volt az első lépés, közben kezdett el csepegni az oxitocin. Korábban a magzatvíz vizsgálatok sora sem fájt (pedig volt pár..)

Viszont, amikor szülés közben a méhszájamat nézték, hasonlóképpen majdnem leugrottam az ágyról. Nekem hiába jött fájás, ez sokkal jobban fájt. Akkor mondták, hogy próbáltak egy kicsit segíteni... inkább nem kellett volna

2016. febr. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!