Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Irigyek ram, mert jo alvo a...

Irigyek ram, mert jo alvo a babam?

Figyelt kérdés
Fel eves babam 6 hetes kora ota atalussza az ejszakat,10-12 orat egyhuzamban. Altatni is nagyon konnyu. Nappal csak berakom az agyaba ha almos,kicsit helyezkedik es alszik. Este furdes-tapszer es be is alszik,teszem az agyba. Mikor ezt mas anyukaknak meselem,rogton kerdezik hogy csinalom h ilyen konnyen elalszik. Mikor megmondom h az elso idokben kovetkezetes voltam es bizony neha hagytam sirni (persze ha letudtam az ehes-szomjas-kakis stb csekkolast), rogton megy a hozonges h milyen szemet vagyok a gyerekemmel,meg erzeketlen h hagyom sirni neha...sztem meg csak irigykednek mert az 1-2 eves gyerekuket meg mindig horror altatni es egy ejszakat sem aludtak vegig. Persze ok a szuperanyak mert nem hagyjak sirni.inkabb szenvednek. Ekkora baj h en nem akarok szenvedni??
2016. márc. 5. 21:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Nem mondom, hogy szar anya vagy, de egy kicsi baba, aki még hat hetes sincs, nem sír ok nélkül. Sokszor csak a közelségedre vágyott volna. Te nem.adtad meg neki, hát feladta. Következetesség ez vagy cserben hagyás? Ki minek nevezi. Szerintem az utóbbi. Persze jobban hangzik, hogy következetesség.
2016. márc. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%
Én sem hagynám sírni :(
2016. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%

Második gyerekem van, jó alvó, 5 hónapos. Az első 2 éves koráig nem aludt, de a Kicsit (sem) hagytam sírni. A következetesség szerintem nem itt kezdődik.

És,ha nekem mondtad volna, nem, nem irigy lennék, hanem akkor is azt gondolnám,hogy nem egy babát nem hagyok sírni.

2016. márc. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Én csak a kérdést elolvasva is irigy lettem :o


sírni viszont nem hagytam. azzal csak azt tanulja meg, h hiába hívja anyát, anya nem megy.

2016. márc. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=aAMis5NOdG4

Szerencsére a legtöbben már eljutottak ide a gyereknevelésben.

2016. márc. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
50%

Sokan egyébként nem tudják elkülöníteni a hangkiadásokat, főleg újszülöttnél.

Eleinte felkapkodtam minden nyüsszenésre. Egyszer anyósom nálam volt, ugrottam volna fel, finoman visszanyomott: "Nem sír, hanem most altatja magát. Pár percig hallgasd a hang dallamát, ez nem sírás. "

Oké, pár perc alatt nem lesz baja, próbáljuk meg. Ahogy hallgattam, tényleg egy mantraszerű, ismétlődő hangsor volt és 5 perccel később el is aludt. Utána már tudatosan figyeltem erre, ilyenkor nem zavartam.

Ő is kb hat hetes korától átaludta az éjszakákat, kivételt csak fogzás vagy betegség jelentett átmenetileg pár alkalommal.


Már három éves, nyitott, jókedvű, kreatív gyerek (néha sajna túlzottan is :)). Ranschburgnak sincs mindig igaza. Sőt, őt néha úgy érzem, hogy túlzásokba is esik és 30-40 éves dogmákat mond vissza - bár mostanában szelídült és felülvizsgálta néhány régi álláspontját.

2016. márc. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
43%

Sőt, engem kifejezetten hagytak sírni. Mégis kreatív, kiegyensúlyozott, nagyon szociális ember vagyok. Ugyanis a gyerekkor és a nevelés nem csak a babakorról szól, hanem tart vagy 18 évig.

Babakorban maximum a durva bántalmazás marad meg későbbi traumaként (ez verbális és fizikai is lehet), minden más folyamatosan alakul, formálódik. Ahol alapvetően szerető, nyitott a családi légkör, nincs jelen agresszió, ott már nagyot hibázni nem lehet. Nálunk ez megvolt.

Az egyetlen agresszív epizód, aminek tanúja voltam, apám verekedése volt a dohányzóasztallal. Lerúgta kislábujjal, majd dühében megcsapdosta és felborította az asztalt, miközben válogatott káromkodásokkal szidta. Mivel ez nem mindennapos volt, vicces családi történetként maradt meg és nem traumaként.

Meg ugye nem engem vertek, hanem az asztalt :)

2016. márc. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

Elsővel egyet értek.

Többiekével is kb.


Ujszülött nem sír soha ok nélkül ez nem következetesség sírni hagyni hanem kínzás.

Àtaludni sem igen kéne ennyiket hanem ébreszteni etetni mert még kicsi.


Sokszor csodálkozom hogy a mai információs rendszerben se tudják az anyák az alapokat se.


A következetesség ott lett volna hofy segíted az önálló elalvást megtanulni èspedig nem cserbenhagyással mert igen, feladta. Hívta az anyát az egyetlent akire számíthatott volna ès nem jött.


Hidd el senki nem irígy rád!

2016. márc. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
31%
7-es a tudatalattidban hidd el benne maradt és az vezet téged...
2016. márc. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%
6-os, nálunk is ez volt! Csak itt a védono szolt, hogy hagyjuk, ne kapjuk ki, ez nem sirás..és tényleg..5 perc mulva már elcsitult és aludt.
2016. márc. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!