Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nem akszik a babám. Mit...

Nem akszik a babám. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Napközben 3-4 részletben 4-6 órát HA alszik, de van h semmit. Éjszaka este 10-töl hajnali 2-ig majd 1/3 3-3-tól 4-ig alszik, utána max kézben hajlandó aludni, ha lerakom ordit. De sokszor nem is akar aludni, mert inkább nézelödne.

Ez neki sem jo és nekem pláne nem, mire le tudom tenni már szinte ujra kell, 1-1 órákat alszok és az energiám és a türelmem is fogytán. Most betegek voltunk, mondanom sem kell, hogy pihenni szinte semmit nem tudtam, rosszsbb mint anno munka mellett lábon kihordani, mert akkor legalább éjjel alhattam.

Szoval a lényeg h 4 órákat alszok éjjel jo esetben azt is 2-3 részletben és az a legbosszantobb h már 3 honapot betöltöttük, de még mindig ugyanott tartunk mint 1 hetesen. Mellékesen;evés is össze-vissza van. Igy persze napi rutint sem birok kialakitani, az egy fürdetés ami fix, meg az éjjeli fekvés. De ez a sok ébredés....pedig sötétített szobában, halkan, ovatosan próbálom visszatenni kaja után.

Mit tegyek h végre legalább éjjel aludjon? (Ja és volt már egy jo hét amikor ha ébreft is, egyböl le tudtam tenni, aztán jött a betegség - ő is megfázott, és azota van megint ez a nemalvás)


2016. febr. 29. 05:02
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és még ammyi h apa segit, de nem akarom mindig felkelteni éjszaka, mert nehéz fizikai munkát végez, nehogy nr birja hullafáradtan.

Viszont nagyon nemtetszik, hogy a kialvatlanságtól egy idegbetegnek érzem már magam kb.

2016. febr. 29. 05:08
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez ezzel jar, majd jobb lesz. Vannak ilyen babak, az enyem nappal SOHA nem aludt/alszik, ejjel 2 orankent kel. 8 honapos.

Az en ferjem viszont nem segit.

2016. febr. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
13%
Ez általában ìgy szokott lenni.te mikor gyereket vállaltál ezzel nem voltál tisztában ?? Nem kène ennyit nyafogni ez miatt akk minek kellett gyerek ?! Megèrtem,hogy fáradt vagy más anya is èn is az vagyok de nem pansszkodom tisztában voltam vele,hogy ez ezzel jár.minden tiszteletem a 2-3 kis gyermekes anyukáknak,akiktől meg nem olvastam,ehez hasonlókat
2016. febr. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell így lennie! Napirend kell, a gyerekek a kiszámíthatóságot szeretik. Nappal etesd 2,5-3 óránként. Kaja után hagy nézelődjön, játszatok. Utána alvás. Este kaja és egyből altatás, hagy tudja, hogy éjszaka van. Előbb-utóbb megszokja, hidd el! Rendszer nélkül még nagyon-nagyon sokáig kínlódhatsz.
2016. febr. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok a babákkal kapcsolatban amiről nem beszélnek eleget vagy néha semennyit.

A nyűgös kisbaba című könyvet ajánlom. Én sem tudtam mi történt vele 3 hónaposan de egyik napról a masikra minden megoldódott alvás téren. Majd 4,5 hónaposan se tudtam mi a baja de akkor megtaláltam ezt a könyvet. Nem ír hülyeséget. Túllettünk ezen is. Csak türelem kell. Nem csinálsz rosszul semmit csak van baba akit nagyon megviselnek ezek az intenzív fejlődési szakaszok.

2016. febr. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítő szándékú válaszokat. Remélem tényleg megoldodik hamarosan az alvásprobléma. Mert ma ismét 3 órát aludt csak napközben, éjjel 8-at de ez még mindig nagyon messze van a napi szükséglettöl. Tudom a babák nem olvassák a szakkönyveket...de így érik az idegrendszere...


Kedves 2. hsz. Az empátiát rolad aztán "meg lehetne mintázni"...remélem valaha bármi problémád lesz az életben, majd hasonlo választ kapsz.

2016. febr. 29. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!