Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ti hogy tennétek ki a szűrét...

Ti hogy tennétek ki a szűrét az ágyatokból egy nagyobb gyereknek?

Figyelt kérdés
20 hónaposról van szó,már nem kisbaba17 hónapos koráig a saját ágyában aludt,már mintagyerek volt, 8kor pontban betesz az ágyba,ő csendben lefekszik elalszik :-) Aztán viszont betettem magam mellé :-( Beteg volt két hónapig, lázas,nem akart inni (se enni) 2x voltam vele kórházban infúzió kellett neki, nappal egyszerűen nem ivott annyit,hogy kihúzza vele,úgy voltam vele na nem baj majd itatom éjszaka is. Ez szépen bevált,mert félálomban jól ivott, ő moccant egyet,én a kezébe toltam az üveget, ivott így nem kellett újabb kórház. Meggyógyult, raktam volna a kiságyba vissza... Na há csak volna!!! Kegyetlen sírás,zokogás,az az igazi taknya nyála egybefolyik, könnyei ömlenek kategória,mintha kb halálfélelme lenne az ágyba. Nagy kínlódással néha elérem,hogy a saját ágyában aludjon el, de minden egyes éjszaka felordít és csak nálam alszik el! Nem tudom fél egyedül,vagy utánam üvölt? Már mindent próbáltam, 25.000 plüss,szundikendő, üveg, lámpa,de akkor is felsír éjjel (én meg majd infarktust kapok,olyat üvölt) Talán utánam,mert ha férjem hozza át,amíg elhúzok pisilni addig üvölt,míg be nem megyek. Semmi energiám a beteszem-kiteszem-felveszem-visszarakom játékot játszani éjjel kettőkor ezért odarakom magam mellé és kész. 3 hónapja alig alszom, előszőr az itatás, a mocorgásai,most meg hol mocorog,hol kéri az üvegét ott ül és mutogat meg magyaráz kéri tőlem az üvegét, vagy épp a képembe tolja hogy tegyem el egy óra múlva kéri vissza, elkezd játszani, rám fekszik,rám mászik de olyan szinten még a takarómat is lehúzza,hogy még az se legyen köztünk egy cm nem lehet közöttünk majd leesek az ágyról! Legjobb mikor szinte a fejemre fekszik. 2és fél hónap múlva jön a kistestvére, örülnék ha nem mellette kéne éjjel szoptatnom, ő is felkelne és hisztizne :-( tegyem ki a szűrét,ha hagyom szerintem két órát üvöltene zokogva, ki-be rakosgatom játék meg nagyon nem megy ilyen kialvatlanul :-( Köszi a tanácsokat,talán járt valaki hasonló cipőben.
2016. ápr. 30. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

ez a megoldás kulcsa, kérdező: "Semmi energiám a beteszem-kiteszem-felveszem-visszarakom játékot játszani éjjel kettőkor ezért odarakom magam mellé és kész."


legyen energiád rá, azért van a férjed, hogy ketten legyetek egy csapat, egyszer ő teszi vissza, egyszer te, és így tovább. legyetek kitartóak!

2016. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%

én feladtam... igaz, nem jött a kistesó.

ha szüksége van rám, hát szüksége van rám. majd ha elég nagy lesz, akkor megtanul egyedül aludni. addig miért kellene? hiszen azt látja, apa és anya sem egyedül alszik.

nem tudok rá jó megoldást, de eljön az idő, amikor az ember már nem is feltétlen akar...

2016. ápr. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ha nincs más megoldás ez lesz,de kegyetlen kialvatlan vagyok már, és ahogy én ismerem ez nehéz és hosszú meccs lesz nála :-( a férjemet nincs képem éjjel kelteni,általában totál kidőlve alszik nehéz hosszú fizikai munkát végez, de mondjuk ha ott leszek kettővel az egyik biztos repül hozzá :D

ha nem jönne a kistestvére,talán én is hagynám, de így necces lenne, ő persze felkelthet engem 25x is éjjel,de ha őt kelti valami akkora hisztit lecsap,hogy szerintem az lenne,hogy én kelek éjjel szoptatni és a kicsi mellé ő is neki állna sírni én meg kapkodhatnám a fejem a két síró gyerek mellett. mindkettőnknek jobb lenne ha külön aludna, talán ő se kelne fel a kicsire, meg én se kelnék 25x rá

2016. ápr. 30. 13:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Én állandóan mondom neki, hogy már nagyfiú és a nagyfiúk egyedül alszanak, és tegnap éjjel magától ment át a saját ágyába :))) az érzés megfizethetetlen :)))
2016. ápr. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A középső lányomnál 2 évesen jött el ez az időszak. Nálunk az volt az alapszabály, hogy a saját ágyában kell elaludni. A másik alapszabály meg hogy a szülői ágyban csak aludni lehet, aki nem marad nyugton, megy vissza a saját ágyába. Így volt néhány óra nyugodt alvás. Egy ideig bejárkáltam hozzá éjjel 126-szor, egy ideig matracot raktam az ágya mellé, hogy oda tudjak mellé feküdni, meg egy ideig hagytam hogy az éjszaka közepén átjöjjön a mi ágyunkba. Néhány hónapig tartott a durva időszak, aztán magától javult, majd elmúlt. Egyébként nálunk a gyerekek egy szobában alszanak, kis korkülönbséggel születtek, 24 és 17 hónap van közöttük, és soha nem fordult elő hogy egymás sírására felkeltek volna, úgyhogy én ettől nem tartanék. Meg azt is el tudom képzelni, hogy pont azért ragaszkodik most ennyire hozzád a gyerek, mert érzi a kistestvér közeledtét.
2016. ápr. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!