Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért kezdett el korán kelni?

Miért kezdett el korán kelni?

Figyelt kérdés

Két éves múlt, pár hetes kora óta átaludta az éjszakákat, 11-12 órát.

Az utóbbi néhány hétben vette fel azt a szokást, hogy ötkor felkel. Kap tiszta pelenkát (nincs átázva), iszik tejet, aztán visszatesszük az ágyába és alszik f7-7-ig.

Szomjas nem lehet, mert az ágyában van kulacs. A tejből is általában jó egy decit iszik csak meg.

Fényre se ébredhet, mert a redőny szorosan le van engedve, kukksötét van a szobájában.


Ráadásul megtanulta levenni a hálózsákját is.


Nekem nagyon fárasztó, hogy ötkor kelek minden nap, míg teendő kb. 10 perc van vele. Visszaaludni már nem tudok, mert hatkor amúgy is kelni kell, nekem pedig lassú folyamat az elalvás.


2016. jún. 9. 05:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért kezdett el kelni, mert már 2 éves, és változik minden gyerek. Valószínű hiányoztok neki és azért kel, 2 évesen azért már sokkal okosabbak kezdenek lenni, lehet hogy megnyugtatást ad neki ha kicsit átmentek hozzá, ez az a kor is, amikor elkezdhetnek félni a sötétben is stb. Tenni nem tudsz ellene semmit, ez a gyerekneveléssel jár hogy az ember sokszor nem alussza ki magát. Azért mert sokáig 11-12 órát aludt az nem jelenti azt, hogy mindig ennyit fog.

Sok gyerek még 4-5 évesen vagy még később is átjárkál a szüleihez éjjel valamilyen ürüggyel pl. pisilni kell stb.

2016. jún. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szerintem ez a biológiai óra. erre vagyunk programozva, az lenne a normális, ha a nappal kelnénk.

tedd le este később és reggel ne pelenkázd át, hanem csak szólj neki, hogy korán van, alvás. lehet így te uis vissza tudsz még aludni

2016. jún. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is 6-kor kel a kétévesem, és vissza sem alszik már utána. Az nem jött be hogy este később teszem le, mert akkor is ugyanúgy felkelt 6-kor csak még nyűgösebb volt utána a kevesebb alvás miatt, ezért másnap este már úgy dőlt az ágyba amitől aztán megint korábban felkelt...

Én arra számítok hogy ősszel fog ez változni, mikor reggel sokáig sötét lesz és így nem ugrik ki az ágyból olyan hamar.

2016. jún. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!