Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjszakai ébredések szélgörcs...

Éjszakai ébredések szélgörcs miatt. Van ötletetek?

Figyelt kérdés
9 hónapos babám éjjel sűrűn kel a pukik miatt. Sok mindent próbáltunk már: espumisan, infacol, gripe water, biogaia, édeskömény tea.Szinte mindegy mit eszik, éjjel erre kel. Volt valakinél hasonló?
2016. szept. 14. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk. Azt mondták talán tejallergiás (de negatív az allergiateszt) és hatvanhatszor átnézem mit adok neki. Több, mint 1 hónapja kapja a neocate-t de akkor is fáj a hasa. Éjjel felkel pukikra. Fogai is jönnek sorban, nem értem, 7-9 hónapos kora között semmi baja nem volt (laktózérzékeny viszont és ekkor kapott laktózmentes tápszert de ez igazolt is). Azóta pukizik ennyit, mióta fogak jönnek. Több orvosnál jártunk már. Laktózérzékenységen kívül semmit nem találnak. Újonnan hisztamin intolerancia is felmerült de a diéta nem hoz javulást.



Talán csak éretlen még az emésztőrendszere és ekkora hatással van rá a fogzás.

1 éves lesz.

2016. szept. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem eszik semmilyen tejterméket és én sem iszom tejet, egyebet is csak nagy ritkán. A foga biztos fáj, mert már 6 van neki és jön a többi, de a pukik keltik, mert erőlködve ki is jön, illetve reggel kakil. Lehet, csak ez bántja ennyire szegényt. De semmi nem használ.
2016. szept. 14. 14:55
 3/9 anonim ***** válasza:

De pont azt írom, hogy a kisfiamnál úgy durvulnak a puffadásos tünetek, ahogy a fogai jönnek. Eleve 9 hónaposan a semmiből elkezdett sokat pukizni, akkor még nem volt nyűgös. Aztán jöttek elalvási nehézségek, ez nem volt gáz. Aztan durva hasfájás (pukizott folyamatosan) és fehér lett az ínye. 4 fog után javult majd újra egyre többet pukizott megint jött foga. Tuti hasfájás nála is, most is már nappali alvásából is vissza kell altatni, pukizott többet most is. Már látszik neki a foga.

Ugyanattól fáj a hasa, amitől 7-8 hónapos korában semmi baja nem volt..

2016. szept. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon sokat ereget a gyerekem de tuti hogy nem emiatt kel hanem a foga miatt. Marmint az enyem. Nem lehet hogy felreertitek? Foleg ha eddig minden rendben volt.

Lehet hogy eddig is fingoraszott csak aludt ugyhogy nem vettetek eszre.

2016. szept. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, látod, ez lehetséges. De ő sokkal többet pukizik, mint amikor nem jön foga, úgyhogy maga a puffadás rosszabb ilyenkor, az meg, hogy mire kel fel.. ki tudja. Viszont ma is volt hasfájás ebéd után, pirosodott is szegény, mindegy mit adok neki.
2016. szept. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az én fiamnak nappal nincs baja, mármint pukizik, de gond nélkül. Éjszaka szenved csak tőle. Biztos,hogy a fogzás is közrejátszik, meg a szep. szorongás, de egész biztos, hogy a pukik nagyon bántják, mert ki is feszíti magát, nyög, aztán kijön. De van, h.sétálgatnom kell vele éjjel, kipukizza, aztán akkor vissza tudom altatni.
2016. szept. 14. 21:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem lassan 11 hós, s küzdünk mi is :( 10 hetes korig brutál hasfájás, majd egy hónapig érezhető javulás. Azóta szinte folyamatosan jönnek a fogai (9-10. épp), s hasfájás miatt ébred minimum 5-6-szor, de van, hogy többször is. Abból gondolom, hogy a hasa bántja, mert húzgálja a lábát, s ha végül durrant egy nagyon, láthatón megkönnyebül. Én laktózérzékenységre gyanakodtam, de hiába adok neki laktózmentes termékeket, nem jobb a helyzet...
2016. szept. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, nálunk is hasonló a helyzet. Én viszont még semmiylen tejterméket nem adtam neki és én is csak ritkán eszem pl.sajtot, tejfölt, tejet, joghurtot meg egyáltalán nem. A gyerekorvosunk azt mondta,hogy esetleg lehet attól,hogy a fogzás miatt nagyon nyálzik és ezzel sok levegőt nyel. Colief-et is próbáltuk, az sem segített.
2016. szept. 16. 13:16
 9/9 anonim válasza:
Sziasztok, régi a kérdés, de hátha valaki még jár erre. Mi is hasonló gondokkal küzdünk, éjjel nappal pukikra és bufikre ébred a 6 hos. Rengeteg levegőt nyel szopi közben és cumisüvegből is. Éjjel ráadásul bufiztetni se lehet. Valakinek ötlete? Teljesen kivagyok már, szinte semmit nem alszunk emiatt. Esetleg régi valaszadok tudtok arra válaszolni, mikor és hogyan oldódott meg a gond? Köszönöm!
2020. febr. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!