Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hasonló cipőben járóktól...

Edisszimo kérdése:

Hasonló cipőben járóktól kérdezem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A kislányom most múlt 1 éves. Eddig összesen 3 alkalommal aludta át az éjszakát.Először azt hittem átmeneti ,ha a hasfájást kinövi biztos alszik majd rendesen de ahogy teltek a hónapok csak rosszabb lett minden.Állandóan fogták valamire,frontok,jön a foga stb.de már tanácstalan vagyok.7 hónapos kora körül volt egy átmeneti nyugodt időszak akkor csak 2-szer kelt éjszaka. 1 hónapja viszont 4-5 alkalommal is kelnem kell hozzá.Ilyenkor kap enni meg teázik.Éhesnek biztos éhes mert nappal mindig uton van alig eszik valamit. De éjszaka 2-3 alkalommal is képes enni... Ráadásul sokszor fel sir,nyöszörög éjszaka. Normális ez ilyenkor? Akinek sokáig nem aludt a kicsije mikor javultak a dolgok?Néha kezdem azt hinni hogy mindig igy marad.... És az a legrosszabb,hogy egész nap mozgásban van,és sokszor 1szer alszik napközben 1/2-1 órát és akkor se tudja éjszakára kiütni magát..... Mit tanácsoltok?
2016. okt. 11. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
Az én lányom 4 évesen aludta át először az éjszakát. Az első két évben a cicizés miatt ébredt, azután meg pisilnie kellett vagy szomjas volt. Mindig volt valami.Nekem nem volt nagy probléma, hozzászoktam.
2016. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam két évesen aludta át először az éjszakát, miután elválasztottam őt. HOgy mit tegyél, abban nem tudok konkrét tanácsot adni, és együtt is érzek veled, mert a kialvatlanság szörnyű, de talán könnyebb elviselni, ha megérted őt. HOl ezért, hol azért (rosszat álmodik, megriad, stb.), de a biztonságot keresi, a kapcsolatot veled, veletek. Egy éjszakányi idő nagyon hosszú a kicsiknek. Ha ráadásul éhes is, még inkább érthető a dolog. Én a mélyponton magam mellé vettem a fiamat éjszakára, hogy legalább ne kelljen teljesen felkelnem, ha megébred és hív, csak át kellett ölelni, vagy szoptattam. pozitív mellékhatás volt, hogy végül kevesebbszer is ébredt így, de azért ébredt.



És normális. Ahogy írod, egész nap mozgásban van, nincs "ideje" rendesen enni, valahol nagyon is jó, hogy ezt pótolja.


Amit azért tehetsz: vacsorára könnyen emészthető, de kalóriadús és telítő ételt adni neki (talán nem 4-5-ször, hanem csak 1-2-szer ébred majd éhség miatt). De valószínű, hogy a 4-5 ébredés most sem éhség miatt van, az más kérdés, hogy elfogadja az ételt, de lehet, hogy 5-ből három alkalommal inkább csak ölelgetésre vágyik....

2016. okt. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egész gyereknevelési módszert át kellene reformálnod és változtatnod, mert ez így nagyon nem jó. Sem neked, sem a babának. Nekem is 13 hónapos a kislányom, egy szobában alszik a tesóival, akik 4,5 és 3 évesek és mind alszik éjjel. Nekem is jó és nekik is.

Az éjszaka alvásra való és nem arra, hogy egy egyéves baba teázzon és egyen éjjel. Gondolj bele, neked, hogy esne, hogy éjszaka egyél? Mert nekem nagyon rosszul. Szüksége van a gyomrának az éjszakai pihenésre, emésztésre. Az idegrendszerének meg a hosszú és pihentető alvásra.

A nappali alvása is nagyon kevés. fél - egy óra egy egyévesnek nagyon kevés, úgy, hogy éjszaka sem tud pihenni rendesen. Az én 13 hónaposom alszik még délelőtt és délután is, plusz este fél 9-től reggel 7-ig, fél 8-ig.

Neked kell ezen határozottan változtatnod, különben nem fog változni semmi. Éjszaka nincs evés, sem tápszer, sem semmi. Víz van és kész. Ez az első lépés. A második, hogy alszik és pont ez van. Azaz, ha elkezd sírni, bemész, megbeszéled, hogy éjszaka aludni kell, megkínálod vízzel, megsimagatod stb. Előfordulhat, hogy ordít, mint a sakál, kiüti a vizet a kezedből stb. De nem a baba irányít, hanem Te, ezt jegyezd meg! Te vagy a felelős érte és afejlődéséért, ez pedig nem a legjobb az idegrendszerének. Hidd el nekem, hogy két éjszaka, nem több és aludni fog. És mivel alszik éjszaka, nappal is fog aludni rendesen. Enni is fog.

Ez csupán rajtad múlik. Ha képes vagy ilyen mértékű változtatásra, akkor lesz sikered, de ha nem, akkor csinálhatod ezt évekig.

2016. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tápszeresek vagyunk. Próbáltam már azt is,hogy éjszaka csak magamhoz ölelem hátha az hiányzik,de mig nem kapta meg a tápszert vagy a teát orditott. Be is raktam a közös ágyba,ugyanúgy ébredls,hiszti. Enni jóformán csak csipeget,3 kiskanál étellel nem lakik jól hosszú távon,többet nem hajlandó enni. Még tápszert is max 180ml amit megeszik azt is csak este.Szerintem ez kevés,a fiam mikor kicsi volt bevágta a 270et és durmolt egész éjjel. Velünk alszik 1 szobában,a tesója mellé nem rakhatom mert a nagyobb 9 éves.
2016. okt. 11. 14:37
 5/7 A kérdező kommentje:
Tudom hogy a gyerekeket nem szabad összehasonlitani,de a fiam olyan jó kisbaba volt a lánnyal meg egy túlélés minden nap. Pici korától kezdve rossz alvó, talán ez a legnagyobb probléma. Sokszor volt kézben mig kicsi volt ,talán el lett kényeztetve? Volt pár hét mikor valamelyest nyugodt időszak volt de mióta feláll kb 7-8 hónapos kora óta csak rosszabb. Kb 10 hónapos kora óta meg aztán katasztrófa minden nap. Éjszaka sem tudunk pihenni amiatt amit irtam,de nappal is rossz a helyzet. Annyira akaratos,hisztis. Ha nem kapja meg amit akar,nem tud elérni,megcsinálni valamit ordit. Ha már csak fenekére huppan már ordit. Pár napja jön utánam,állandóan csimpaszkodik.Egyszerűen nincs el egymagában,folyamatosan le kell kötni talán akkor van egy kis csend. És a fiam is igébyli az odafigyelést,sulira együtt tanulást de egyszerűen alig van időm valamire.
2016. okt. 11. 15:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyém is most múlt 1 éves, talán 2 Hete volt az hogy kezdte ataludni az éjszakát, de ezen a héten kezdődott minden előröl. Jó nálunk bejatszik, hogy jönnek a rágófogai, de mikor nem ez a baj akkor is megébred 3-4x mikor hogy. De! Az evesrol már kb 6 hónapos korában leszokott, tea, üdítő nincs. Csak víz. Mi is kuzdunk napközben az evessel, ő is örökmozgó 2 perc nyugta nincs, de megtanulta ha etetőben van akkor enni kell. Persze ez sem mindíg így van mert forgolódik, szállna ki belőle de nem enegedek neki, kicsit nyűglődik de egy idő után már szépen eszik. Ők még csak 1 évesek, de hidd el tudják már hogy mi jó nekik, mit szabad meg mit nem,mit enged meg anya és mit nem. Ezért kell határozottnak lenni ezekben a dolgokban,mert ha közösségbe kerül ott nem fog senki sem rohangálni utana az étellel, és neked is jobb lesz. Nem azt mondom hogy hagyd sírni, ne babusgasd, de az evesben alvásban gyökeresen valtoztatnod kell.
2016. okt. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


az első tanácsom az, hogy olvass el minden tanácsot, de kritikusan. Van, akinek egy szem gyermeke van, szerencséjére "kisangyal", akivel különösebb harcok és áldozatok (érsd: szívettépő sírás, sírni hagyás) nélkül tankönyvi napirendet lehet bevezetni és tartani. Az ilyen anyukák könnyen hihetik, hogy valamit ők csinálnak nagyon jól, és aki olyasmit kérdez, mint pl. te, az meg valamit nem jól csinál. Az igazság talán félúton van, de az biztos, hogy nem minden gyerek egyforma, és van olyan kisgyerek, akinek ha az időd 100%-át adod, akkor sem lesz neki elég, és tényleg semmit nem tudsz csinálni mellette kb. óvodás koráig, ha nem akarod a TV elé ültetni, mert annyira nagyigényű. és lehet ugyanabban a családban teljesen azonos körülmények között és elvek mentén nevelt gyermek egészen más, aki tankönyvi módon reagál a bevezetett szabályokra.

2016. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!