Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy érhetném el hogy átaludja...

Hogy érhetném el hogy átaludja a 9 hetes babám az éjszakát? Kinek mi vált be?

Figyelt kérdés
Van egy 9 hetes babám, éjjel 1szer mindig felkell enni. De örülnék ha átaludná az éjszakát. Ne értsetek félre, én összeteszem a két a kezem mert amugy nagyon jó baba, nem hasfájós nem az a fajta aki egésznap üvölt tényleg csak akkor sír ha éhes vagy ha teli a pelus és már nagyon zavarja. Éjjel is csak 1szer kel fel eszik és alszik is vissza reggelig altatnom se kell csak berakom az ágyába és alszik is. De én nagyon rossz alvó vagyok van amikor még órákat forgolódok és mire elalszok kelhetek megint..tudom minden baba más de van akinek bevált valami külön módszer arra hogy a babája végig aludta az éjszakát? :)
2016. dec. 22. 06:09
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Egy modszer van: az ido.


Majd nagyobb lesz es nem kel fel.

2016. dec. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem módszer, hanem babafüggő. Az első gyerekem pár hetes korától éjszaka egyhuzamban10 órákat aludt. Csak nappal volt hajlandó szopizni. Szépen fejlődött, nem keltegettem. A második gyerekem 1.5 évesen aludta át az éjszakákat. Teljesen magától, mindenféle módszer nélkül.

Feltételezem, akkor érett meg rá.

2016. dec. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Semmi. Nekem az első végig aludta. Most a második lehet végig aludná,deha mocorog,kikapom etetni,mert alig eszik így is,nem nagyon hizik. És én nekem is másfél óra míg visszaalszom. Ez van. Nem vészes nekem.
2016. dec. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Fürdessetek később , és az utolsó etetés 11 körül legyen .
2016. dec. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem próbáld meg fordítva: találni kell rá megoldást, hogy te aludj vissza gyorsabban!


9 hetes babánál még természetes, ha éjjel is megéhezik, és felébred szopizni, de te is írod, hogy rögtön vissza is alszik. Ez már fél siker! Van olyan baba, aki éjféltől hajnal négyig énekel, ébren tartva az egész családot!


Én is nehezen alszok vissza, minden neszre megébredek, még baba nélkül is. Viszont ha olvasok, akkor két perc alatt el tudok aludni. Úgyhogy ha este kelni kell, akkor mászok vissza az ágyba, kicsit olvasok e-book-ot a telómon, és már húzom is a lóbőrt. :) Ez annyira berögzült, hogy most már két-három esetben is elég volt maga a szertartás, és két sor után bekómáztam.


Rengeteg tipp van a neten, hogy tudsz gyorsan elaludni, légzéstechnikától a langyos tejig kipróbálhatsz mindent, ami nem árt senkinek (tehát azt ne, hogy iszol két felest. :D ).

2016. dec. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Nekem mindkettő csak 1 éves kora után aludta át,mikor már nem szopiztak. Hidd el, 9 hetesen 1 ébredés nagyon jónak számít!
2016. dec. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Persze, igazából igyis eléggé szerencsésnek érzem magam, hogy ilyen nyugodt babám van meg énis ugy gondolom ez a dolog baba függő, csak sok fórmunon olvastam hogy néhany anyuka azon a véleményen volt hogy este jól teli kell rakni a pocakot és alszanak ...de szerintem az se jó ha teli van tukmálva a gyerek mert akkor meg a hasa fájhat...egyen annyit egy pici amennyire igényt tart...:)
2016. dec. 22. 07:55
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne addj hitet az önjelölt fórumos bezzeganyáknak. Doktori végzettség nélkül virtuálusan diagnosztizálnak és gyakran szembe mennek még a valódi orvosok véleményével is. Sajnos belőlük íródott az interneten fellelhető babás és gyermeknevelési ,,szakirodalom" 90%-a.


Az hogy a babád csak enni kel fel egyszer eleve egy szerencsés dolog. Biztos nem bolygatnám az altatási rutint mert lehet ám bőven rosszabb is a helyzet. Az én 15 hetesem is nyugodt kiegyensújozott baba. Felkel enni éjfélkor 2-kor 5-kor majd 5-7 között gagyorászik mert felkel de aztán alszik is vissza és 8-kor újra felkel enni. Nem sírva éjszaka csukott szemmel eszik... de szüksége van rá. Anyatejes babáknál nehezebb a mennyiség meghatározása is mivel az anyuka teje lehet táplálóbb és kevésbé az egyénenként de még napszakonként is eltérő.

2016. dec. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Cseréljünk :)

Komolyan.

Viccet feltéve szerintem sehogy. a nagylanyom 2 honaposan ataludta az éjszakát a kicsi katasztrófa. 5 hónapos lesz és minimum 3x kel enni és van amikor nem akar vissza aludni

2016. dec. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
:DDDD a 3,5 éveseim nem alusszák át :D
2016. dec. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!