Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2 éves elmúlt a gyermekem, és...

2 éves elmúlt a gyermekem, és kb.2-3 hete nem hajlandó a nagyszülőknél aludni. Előtte nem volt baj. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Én is ott vagyok, mert csak velem hajlandó elaludni, de mostanában így sem megy, ha ott vagyunk, csak bohóckodik, vagy minden mást csinál, de nem is próbálkozik alvással. Ennek az a vége, hogy hazajövünk, mert itthon pár perc után rögtön elalszik.

Ráadásul valószínű márciusban lesz néhány nap, amikor kénytelen leszek ott is hagyni, mert el kell utaznom egy-egy napra.


2017. febr. 3. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Most nem akar ott aludni, akkor ne erőltesd!

A nagyinál alvás nálunk mindig egy lehetőség, egy jó program nem kötelező.

2017. febr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Az én kisfiam már elmúlt 6 éves, de még eddig soha nem volt hajlandó nagyszülőnél aludni, szóval örülj neki, hogy eddig nem volt vele gondja.:)

Amúgy nekik is vannak rossz napjai, valószínűleg most nem volt kedve, vagy inkább az otthon melegére, esetleg a te közelségedre, társaságára vágyott, vagy a tudatra, hogy bármi van, ott vagy a közelben és nem hagyod ott.

Ha nem akar, nem kell erőltetni. Ha meg el kell utazni, akkor meg elutazol, elmagyarázod neki, hogy most el kell menned, muszáj ott aludnia, de sietsz hozzá haza.

2017. febr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Eddig mindig ott voltam az alvásnál, sosem jöttem el.
2017. febr. 3. 15:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor most meg szimplán otthon akart lenni. Van ilyen. Én is mindig jobb szerettem otthon, mint a nagyszülőknél.:)
2017. febr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisebb korban még az én gyermekem is elaludt bárhol, de két évesen már nagyon fontos nekik a rendszer.szoval ha csak neha van ott, akkor minden percet ki akarnak használni kimerülten is fontosabb nekik a tapasztalás ha nem a szokott helyen vannak.
2017. febr. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem másfél éves koráig nem volt hajlandó sehová sem menni nélkülem. Aztuán megtört a jég,heti 2 napot ott volt,hazajött már mnodta mama,mama,ha jött egy autó az utcába már rohant az ajtóhoz. Aztán kb 25 hónaposan megint anyás korszak,nem akar menni, most 28 hónapos,nagyon nehezen tudja elcsalni anyósom néha. Ez van,jönnek mennek az anyás korszakok :D
2017. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!