Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 2,5-3 év körüli gyermeked...

2,5-3 év körüli gyermeked hogyan alszik el?

Figyelt kérdés
az enyém csak kézfogással, sokszor egy órát is fogni kell még mese után a kezét, vagy be kell mellé bújni. pedig cumija is van. le lehet erről szoktatni valahogy?
2017. ápr. 18. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy drasztikusan és hagyod sírni pár napig,vagy kivárod,míg megérik rá a maga üteme szerint,mint a járás,szobatisztaság,beszéd,stb amiket szintén nem lehet gyorsítani.
2017. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
régebben befeküdt az ágyába és egyedül aludt. majd olyan jó két évesen egy kisebb betegség után csak úgy aludt el ha valamelyikünk bent feküdt a nagy ágyon, ha megpróbáltunk kijönni míg fent volt övültve ugrott ki az ágyból. majd olyan hónapja úgy voltam vele hogy elég és elkezdtem visszaszoktatni az egyedül elalvásra. szerencsére azonnal visszaállt rá, úgy tűnik hogy agyilag "fejlődött" annyit hogy megértette hogy nincs egyedül. most befekszik az ágyba, textilpelus a szundikendője, mondom neki ha van valami kiabáljon, jövök, aludjon, reggel találkozunk. kijövök és alszik. ha az apja úgy dolgozik akkor bent alszik vele, a fiam is a nagy ágyon alszik el, én megyek 9 után mindenkit a helyére rakok. szerencsére hogy az apjával alszik el heti 2-3 napot nem zavar be az amúgy egyedül elalvásba. augusztusban lesz 3 éves.
2017. ápr. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hála az égnek 7 hetes kora óta egyedül alszik el a lányom. Meseolvasás, puszi és reggelig hangja sincs. 1 hónapja kicsit megborult, mert új szobát és 1 hét múlva tesót kap, úgyhogy 1x-2x felébred éjszaka, de fél perc simi után kijövök és alszik tovább.


Biztos járna néhány nehezebb éjszakával a leszoktatás, de hamarosan az oviban is el kell tudni aludni egyedül, így nem ártana átszoktatni valami kényelmesebb verzióra.

2017. ápr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az oviban nem hiszem, hogy baj lesz az egyedül alvás, amiatt nem kell aggódni.

Az én kisfiam 3 hónap múlva lesz 3 éves. Vagy az ágyában, vagy (ha beteg) a nagyágyban alszik el, úgy, hogy átkarolja a nyakamat. Neki is van még cumija. Egyre "terhesebb" nekem, de érzem, hogy erre még szüksége van.

2017. ápr. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hűha, akkor mi vissza vagyunk maradva ilyen téren :) A szobájában van egy relaxszék abban, alszik el úgy, hogy a kezemben ringatom. Van mese, ének aztán és közben ringatás. Cumi és kendő is van. Viszont kb 10-15 perc az egész procedúra (a mesét kivéve, de az pár perc). Aztán amikor leteszem van hogy felébred, de ha kicsit simogatom azonnal visszaalszik. Én nem erőltetem a változtatást, mivel tényleg nem tart sokáig. Ha kényelmetlen lesz már neki, akkor le fogunk erről szokni. Tudom, hogy megy neki máshogyan is, mivel a bölcsiben magától elalszik, soha nincsen vele gond, sőt! Nekünk így jó, éjszaka nem ébred fel.
2017. ápr. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!