Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Két év körüli gyermeked miben...

Két év körüli gyermeked miben alszik? Hány fok van a gyerekszobában?

Figyelt kérdés

a rugiban melege van a kisfiamnak,a kétrészesben meg reggelre kint van a dereka... a hálózsákot nem viseli el,rendes gyerektakarója van

amúgy állandó 24-25 fok van nálunk.



2014. ápr. 24. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Hosszú bodyt adj rá pizsi nadrággal. Nálunk 18-20fok van sima pizsiben alszik.
2014. ápr. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Max 18 fok van nalunk, es eszrevettem, hogy ejszaka lehül, 16-17 fokra saccolom.

A gyerekeink 1 es 5 evesek. A pici rugdalozoban es hosszu ujju bodyban alszik, es egy vastagabb gyerektakaroval (ami a mi paplanunknal vakonyabb). A nagy hosszu ujju pizsamafelsöben es hosszunadragos pizsamaban, es egyebkent en is, csak a felsö rövidujju, es paplannal takarozva sztem ez igy komfortos, jo erzes.

Kis idöbe tellett, mig igy kitapasztaltam, mi lenne a picinek a legjobb. A 2 reszes pizsivel mi is igy jartunk, a halozsakot a forgolaszas közben es felkeleskor az agyban lepegeteskor sztem is zavarja. Vegül az alapjan döntöttem, h kicsit több legyen rajta, mint rajtam.

A Body nem tul vastag (egy korabbi vastagabban izzadt), de nem is tul vekony.

Nalunk arra is gondolni kell, h amikor lehül a levegö ejszaka es ha kitakarozik, akkor se fazzon. Egyebkent ugy tudom, a haloszobaban alvaskor az allando 18 fok lenne idealis.

2014. ápr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyberészes laza pizsi lábfejnélküli.Rajta takaró de azt mindig lerúgja. 24 fok panel.
2014. ápr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
19-20 fokban így alszik másfél évesem: rövidujjú body, kezeslábas és vékonyabb hálózsák.
2014. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26 hós, 19-21 fok, vékony takaró, h.ujjú body, legging, zokni
2014. ápr. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

17 hónapos a lányom. A kezdetektől hálózsákban altatom. Mostanság 18-19 fok van nálunk, éjjelente zokni, nadrág, hosszú ujjú body és egy hosszú ujjú vékony felső van rajta3 a hálózsák.

Van egy polár plédje is, de az általában nincs rajta, mániája a fejére húzni, így neki ez az alvórongya.

2014. ápr. 24. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
23 fok van a gyerekszobában, másfél éves a kislányom. Egy rovidujju body, meg egy rugi van rajta plusz egy vékony plüss halozsak. Kevesebb rétegben sír éjjel, hogy fázik :)
2014. ápr. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22-23 fok van nálunk most éjjel, a 22 hónapos fiam rövidujú/rövidnadrágos pizsamában és vékonyabb plüss hálózsákban alszik. Több neki nem kell, mert akkor izzad.
2014. ápr. 25. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én is úgy tudtam,hogy 18-20 fok az ideális alváshoz,az első 2 gyereknél be is vált,de a kicsi,most lett 2 éves fázott,így az ő szobájában 24 fok körül van,csak egy tipegő+véknyabb zsák,így jó neki
2014. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Babakrol, tehat csecsemökröl szol az ajanlas, tehat 2 eves kisgyereknel nyilvan nem kell ennyire ovatosan:

"Míg a magyar szakirodalom 20-21 fokot javasol, addig tőlünk nyugatabbra 18-19 fokot jelölnek meg optimálisnak az alváshoz."

[link]

(Engem egyebkent itt le szoktak pontozni, hogy "tulöltöztetem", itt meg a keves hömersekletet biztositok között kötöttem ki.. :D )

2.

2014. ápr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!