Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha áttérünk a kettőről, az...

Lubbany kérdése:

Ha áttérünk a kettőről, az egy altatásra nappal, akkor létezik, hogy nem hosszabbodik, hanem konkrétan rövidül a du-i alvás átmenetileg? Mindenhol azt hallom, hogy ha egyszer alszik akkor egyben alussza ki, de nálunk nem ezt látom.

Figyelt kérdés
13 hós a kisfiam, és az utóbbi egy-két hétben, az addigi bevált 2 (2xegy, másfél óra) nappali alvása felborult. Délelőtt, délután, sőt este is iszonyatosan nehezen aludt el, vagy el sem aludt... Gondoltuk kipróbáljuk az egyszeri alvást. Első nap be is jött, 2óra 20 p-et aludt, 2.nap: másfél órát, 3.nap:egy órát, 4.nap: 50 p-et... Persze este már olyan fáradt volt, hogy azért aludt el kínszenvedve...Nem is csoda hisz nappal ő azért 3 órát aludt 2 részletben. Tudom, hogy nehéz az átállas, de van aki tapasztalt ilyet?

2017. máj. 5. 10:27
 1/5 anonim ***** válasza:

1 éves, mi is nehezen tértünk/térünk át de muszáj mert 2 alvással sokszor éjfékor is kukorékolt :-/

Első körbe csak fél órákat aludt majd naggyon nehezen húztuk ki estig, de ezen a héten már sikerült 1-másfél órát aludnia ami nála nagy szó, úgyhogy türelem.

Nálunk az segített nagyot hogy ha jó idő van sokat sétálunk,játszizunk előtte és úgy sokkal jobban durmol utána.

2017. máj. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15 hónapos korában megpróbáltuk az 1 alvást de túlfáradt és fél órát aludt a 2x másfél helyett. Hagytam a fenébe. Majd 18 hónaposan magától átállt az 1 alvásra és 2 órát alszik (ritkán többet), szóval nem adódott össze.
2017. máj. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a 3 hónap alatt több kihagyott délutáni alvás is volt. Ugyanez volt, délelőtt nehezen aludt el, délután vagy még nehezebben, vagy sehogy.
2017. máj. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 13 hónapos a kisfiam, ugyanezt csinalta kb egy hétig. Aztán pár napig babakocsiban altattam ebéd után. Ott ha megébredt vissza is aludt ahogy toltam. Így kihúztuk 2 órára. Azóta az ágyában is simán alszik annyit.
2017. máj. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az én fiam már egyáltalán nem alszik egy egy hónapja babakocsiban, úgyhogy nem tudom kicselezni :( régen pedig ez nagyon jól működött...
2017. máj. 6. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!