Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » A Ti gyerekeitek hogy alszanak...

A Ti gyerekeitek hogy alszanak a nyári időszámítás alatt?

Figyelt kérdés
én kikészülök, 21.00 előtt nincs alvas, 4kor pedig már ébeen mindkettő :(
2017. máj. 8. 04:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy, mint télen. 2 nap alatt átállt. Akkor szokott korábban kelni, ha nem engedem le teljesen a redőnyt. Olyankor ő is a madarakkal kel.
2017. máj. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nálunk semmi gond nem volt az átállással. eddig egyik sem viselte meg, már 2,5 éves. mostanra meg már el is felejtettem hogy átállítás volt :)

de kezd már 6 előtt elég világos lenni, a redönyt nem lehet teljesen besötétíteni tehát, én szerzek majd egy karnist és függönyt a szobába.

2017. máj. 8. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem ismerik az órát, így nem tudják, hogy nyári időszámítás van vagy téli. A rutinjukat pedig mi alakítjuk.

Jól ki kell őket fárasztani, cukros dolgot vagy kakaósat ne kapjanak, mert az pörget. Aludni fognak, mint a pinty,

2017. máj. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pont úgy, mint a téli alatt. Este negyed 9-kor fekvés, reggel háromnegyed 7-kor kelés. 5 éves.
2017. máj. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pár napig volt kis eltolódás, de hamar átállt a régi rutinra, 8 kor fekszik, 6-7 között kel. Addig volt neccesebb, amíg nem volt redőny a szobájában, mert ugye nyáron sokáig világos van és hamar pirkad, de mióta el lehet sötétíteni teljesen, azóta minden oké, bónusz nagyon jól jön nyáron is, nem forrósodik ugy fel az ablak és a szoba. Vagy nálatok nem a fényviszonyokkal függ össze, hanem átállnak a gyerekek nyári üzemmódra? Nem csodálom ha kiakaszt kedves kérdező, a hajnali 4 órás kelés tényleg nagyon durva, én is a hajamat tépném.
2017. máj. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

hát a 3 évesem elhúzza a függönyt konkrétan, közli hogy világos van és felkel :D

ha nem a világos kelti akkor a madarak, a kakas, a kutya ugatás, mikor mi. a lényeg hogy redőnyünk nincs - nem mennék bele de nem is lehet - sötétítő függöny van, olyan amilyen, és 4-5 fele felkel..ha 4-5kor kel, még átjön jó esetben az ágyunkban alszik egy fél órát, ha 5 után kel az már végleges..van egy kis húga is, az is kel 4-kor, vagy egymásra kelnek, vagy a madarakra, vagy a fényre, mikor melyik. télen nem volt ilyen gondunk

2017. máj. 8. 11:27
 7/7 anonim ***** válasza:
Eszem a szívét :D Hát igen, egy élelmes gyereket nem lehet holmi sötétítő függönnyel és redőnnyel kijátszani. Az én kisebbikem is tudja jól nyáron, hogy még világos van, látja is mikor sötétítek, de nem érdekli, őt csak konkrétan a fény zavarta az alvásban, mondjuk tény, hogy csecsemő kora óta nagyon jó alvó, mákom van vele. A környék meg nagyon csendes, fent vagyunk a hegyen, ez itt üdülőházas övezet, az utcánkaban rajtunk kívül egyetlen állandó lakó van, kutya is csak nálunk és ott van, ők meg nem ugatósak (a mi vizslánk konkrétan fél 9-nél előbb még az orrát sem dugja le az emeletről, hogy akár csak pisilni kimenjen) haszonállatok nincsenek, ergo nagy a csönd és a nyugalom. Maximum a vadállatok neszeznek néha, de az nem folymatos zaj ugye és az ablakok is hangszigeteltek, mondjuk nyáron mindennyitva úgyis. Hétvégente többen vannak (még úgy is kevesen), de akkor is max a fűnyírót hallani itt-ott, de azt nem kezdik el kora reggel. A madárcsicsergésre én tősgyökeres városi felriadtam eleinte, mikor kiköltöztünk, a gyereket nem zavarja az sem. Rengeteg a mókus, de ők meg csöndben vannak ... Én voltam kicsinek koránkelős, anyukám mindig viccelődött is vele, hogy visszakapom még ezt, erre lett két totálisan jól alvó gyerekem, nincsen ugye igazságosan elosztva ez sem :D
2017. máj. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!