Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Meddig engednétek ki 13 éves...

Meddig engednétek ki 13 éves lányotokat sétálni (esti időszámítás)?

Figyelt kérdés
ijenkor hogy ugye gyorsan sötétedik stb...
2009. szept. 26. 11:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Egyedül vagy barátnőkkel anyu 8-ig enged. Felügyelettel 10-ig.

12/L

2009. szept. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
mostmár hamarabb sötétedik,szóval fél 7-7-ig engedném...
2009. szept. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
88%

Ez szerintem lakhelyfüggő.


Józsefvárosban én mondjuk fényes nappal sem nagyon szeretek sétálni, vidéken viszont vannak olyan helyek, ahol kb bármikor kimehetsz az utcára, semmi bajod sem lesz.

2009. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem is lakhely függő. Ha úgy gondolod h biztonságos akkor mond neki mindig h sötétedésre érjen haza. Ez pedig egyre korábban lesz ahogy jön a tél. De aztán már nyáron akár fél 9ig kimaradhat ezzel vigasztald ha nyafogni kezd:)

Én egy 19 éves lány vagyok és sötétedéskor már sosem vagyok az utcán főként azért mert nem a legbiztonságosabb a környék(8ker. Ha én kibírom, hogy nem megyek ki egyedül a sötétben, akkor szerintem a lányodnak is menni fog. Hiszen ha azt mondod h nem mehet ki, akkor amúgy sem lesz sok választása.

Ha úgy véled h nem biztonságos neki kint lennie és ő neki nem tetszik az ötlet h haza kell jönnie ne engedj neki, hiszen te vagy az anyja és neked kell vigyáznod rá. Csak Te vagy érte felelős!

2009. szept. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Ha olyan barátnői vannak akik megbízhatók,és nem csinálnak rosszat akkor szerintem nyáron 9-10-ig kiengedheted nyugodtan.Tapasztalatból beszélek,engem most nyáron is 7-re mindig hazarendeltek és nem maradhattam lent tovább:( Így csak megutáltam és nem foglalkoztam velük,hiszen 15leszek,jól tanulok,segítek megbízható vagyok mégis csak 7-ig engednek el.

Ilyenkor persze nem zavar,hogy 7-ig engednek el,mert időm sincs elmenni.Hazajövök suliból eszek,pihenek egy fél órát és tanulás.Kb.2,5-5órát tanulok naponta,után megnézem a dolgaimat a neten jön anyum vacsizunk és máris este van...

Iskolaidőben hétköznap szerintem 7-nél tovább nem kell elengedni,mert utána még vacsi,bepakol másnapra,rendet rak esetleg egy kicsit gépezik vagy tv-zik és már lefekvés.Pénteket/szombaton,ha nyugodt,békés környéken laktok elengedhetett akár 8-fél 9-ig is,de tovább szerintem nem kell még most(:

14/L

2009. szept. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
47%

én 17 vagyok 14évesen már mentem szórakozóhelyre ami 10kor nyitott bár mondjuk apának elég nagy az ismeretsége.

oda megyek ahva akarok meg akkor amikor akarok és addig amíg akarok, nyáron amikor melegvolt 2-3ig voltunk kint mostanába 11kor jövök haza mert nagyon hideg van

2009. szept. 27. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

szombathelyi vagyok, a lekótelepen nem igazán szeretnék sötétben sétálni. viszont nyáron besétáltam esti koncertekre, egyedül is akár, és éjfél körül haza. megbíztak bennem, pontosan érkeztem haza, nem késtem meg nem is sokkal korábban (mert tod, ha baj van és én 2 órával elöbb indultam haza, már 3 határon túl vannak velem).

14/L

2009. szept. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%
13 éves fiú vagyok, engem addig engedne ki, ameddig be nem jövök, olyan helyen lakunk, ahol este sok roma származású járkál, de nem szoktam egyedül lenni, haverekkel vagyok mindig
2009. szept. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Én 19 éves lány vagyok. Lakótelepen nőttem fel egy kis városban. Suli időben 6-fél 7 körül már otthon kellett lennem, nyáron általában nagymamámnál nyaralgattam amit imádtam hisz az egész utca tele volt gyerekekkel. A nagyszülők kint beszélgettek, mi addig játszottunk... volt hogy 11-kor mentünk be, de ismétlem, itt felügyelettel, pedig ez is csendes, nyugodt környéken volt. Amikor falura költöztünk akkor a kikötés az volt, hogy ha nagyon vigyázok a főút mellett akkor a játszótéren lehetek sötétedésig.

Pesten rengeteget vagyok, de sötétben ott sem nagyon szeretek mászkálni. Nyáron is max 10-kor már otthon vagyok még így 19 évesen is, főleg ha egyedül kell haza mennem.

Függ a környéktől, az emberektől, a tanulmányi eredménytől... de ha egyszer gyerkőcöm lesz sötétedésre mindig hazahívom :)

2009. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Sötétedésig.Tudod szerintem te is hogy amúgy is vannak aljas emberek,szerintem ne adj nekik esélyt!Épp elég baj hogy fényes nappal is erőszakolnak meg lányokat/nőket...:S 13évesen még pedofil veszély is lehetséges!És hát egyedül ne engedd este sehova!!!
2009. szept. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!