Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5-6 hónapos babával hogy néz...

5-6 hónapos babával hogy néz ki a napotok? Mennyiket alszik ill. mennyiket eszik? Hozzátáplálást megkezdtétek már?

Figyelt kérdés
2017. jún. 18. 09:12
 1/3 anonim ***** válasza:

1-2 orankent szopizott, hozzataplalast 6,5 honaposan kezdtuk, de meg nem volt erett ra, ezert jegeltuk, es 8 honaposan probaltuk ujra. (Kozben 1-1x probalkoztunk, de 8 honapos koratol kezdett rendszeresen kostolgatni napi 1x). A szopit sosem mertem, jo utemben gyarapodott akkor is, most is. (Most 15 honapos, szepen eszik, es mellette meg szopizik).


Reggel 7-9 kozott ebredt, aludt 1,5 orat delelott, delutan 2-ot, kozben hordoztam, jatszottunk, setaltunk, boltba mentunk, foztem. Delutan/estefele megerkezett a munkabol a ferjem, jatszott vele, furdette, aztan en altattam, es elaludt valamikor 8-10 kozott.

2017. jún. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A fiam majdnem 6 hónapos.

Reggel 7kor kel, reggeli (tápszer), kis játék, 9 fele vissza alszik, 11 fele ébred. Ekkor gyümölcs vagy zöldség püré, majd újra játék és körülbelül dél vagy 1 fele ebéd (tápszer). Ezután általában elmegyünk valahova. Vásárolni vagy sétálni. Ügyet intézni, bármi. Vagy hazaérünk a következő evésig (5 fele) vagy útközben eszik (park, pláza szoptatós szoba, bárhol). Este otthon újra játék, bohóckodás és ekkor alszik még egy hosszabbat (1 óra). Fél 9-kor fürdés, 9-kor vacsi és egyből alvás.


Napi szinten kétszer alszik hosszabbat, a hozzátáplálást 5 hónaposan kezdtük. Tápszerből 4x 210ml-t eszik, püréből egész üveget vagy ha én csinálom akkor hasonló mennyiséget abból is.

Eddig almát, barackot, krumplit, sütőtököt, répát, kekszes gyümölcsöt evett. 3 napig próbáltuk az ízt, típust, de szerencsére egyik se okozott gondot.

2017. jún. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

5 hónapos elmúlt a kislányom.

Reggel 5 körül felébred enni anyatejet amikor a férjem dolgozni megy. Visszaalszunk ezután és kb. 8-kor ébred.

(2 napja kezdtük el a hozzátáplálást). 8-kor kap gyümölcs pürét. Eddig almát kapott és holnaptól keverem már őszibarackkal. Majd pedig anyatejet is kap közvetlenül utána (mert még csak kóstoltatás van). Ezután én is reggelizek és ő ezt nézi majd pedig játszás van utána (együtt és külön is). Fél 11 körül elfárad és cicin elaltatom pár perc alatt. Kb. alszik 1 órát majd kis játék után ebédel anyatejet. Van úgy hogy elmegyünk sétálni / vásárolni ezután ha épp nem reggel. Ha nem akkor meg játék van meg főzés. Aztán ha elfárad akkor alszik újra vagy fél órát (cicin altatom). Nem időre pontosan szokott enni. A fix evés reggel van meg kb. fél 1 körül. Aztán változó mert ugye kicsit akkor is eszik amikor altatom. Este negyed 6 körül hazaér apa, kicsit dédelgeti őt. Vacsorázunk amit ő végig néz miközben játszik. Este 7-kor fürdetés. Utána kicsit eszik anyatejet majd játszik. Aztán kb. fél 9 körül többet eszik. Kb. fél 10 körül legkésőbb aludni megy de van amikor korábban: este 8-kor. Mikor hogy sikerül.


A hét vége fele kezdjük el a sárgarépa meg krumpli püré evését is ezt majd kb. ebédre fogja kapni. Tehát reggelire inkább a gyümölcsöket és ebéd környékén főzelék féléket fog kapni.

2017. jún. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!