Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babának aki anyateje...

5 hónapos babának aki anyatejes, de akinél már megkezdtétek a hozzátáplálást mi az étrendje?

Figyelt kérdés
Mennyiséget is írjatok légyszi.
2010. szept. 24. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Igaz mi 6 hónaposan kezdtük, de hátha segít. Akkor még csak délelőtt evett szopi előtt egy kis gyümölcsöt. Aztán 1-2 hét után délután is adtam neki,annyit amennyit elfogadott. Sokáig ment úgy hogy egy étkezés félig gyümölcsből vagy zoldségből, félig anyatejből állt. Komolyabb mennyiséget kb. 1 hónapja eszik meg, most 8 hós és a tízórait meg az uzsonnát kiváltottuk. Most így néz ki 1 napunk: reggel 7-8 körül szopi, 10-11 körül gyümölcspép kb.1,5-2 dl, 13-14 körül szopi, 16-17 körül zöldség ált. hússal, este 8-9 szopi.
2010. szept. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia. Az én babám most 6 és fél hónapos. 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást mert kevés volt már az anyatej, nem hízott szinte semmit. Első pár hétben kostolgattuk a különböző gyümölcsöket zöldségeket, közben az ismerteket egyre nagyobb mennyiségben adtam neki délelőtt és délután is. A szopikat ugyanúgy megtartottam, én szopi után etetem kanalassal. Most ott tartunk, hogy délelőtt gyümölcs kb 150-200 gr amennyit kér, délután valami zöldséges dolog, de ha sok gyümölcs maradt akkor ugyanazt kapja délután is,eből nem csinálok nagy ügyet.Arra figyelek, hogy másnap azért ne ugyanazt kapja. Este fürdés előtt tejpép, majd alvás előtt szopi. Ugyanúgy szopizik napi 5-6 alkalommal. Én a szoptatások között adom neki a szilárd ételt. Nagyjából olyan fél liter a tejpéppel együtt a napi szilárd étel. A szopi mennyiségét nem tudom mert már rég nem mérem, de gondolom az is van annyi. Úgy látom így már elég neki, végre nem éhezik :)
2010. szept. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

5 és fél hónapos,egy hónapja kap zöldséget, gyümölcsöt.

Kb.

7 reggeli tej 120

10 tízórai tej 100-120

13 ebéd bármilyen püré,amibe teszek 40 ml tejet,így össz. 180-220 ml

16 uzsi tej 100-120

19:00 előétel :) tejpép 80 ml

19:30 fürdés

20:00 vacsi 120-150 tej

2 körül 100 tej

és kezdődik előről

De hozzáteszem ő keveset eszik,mert 180 körül szoktak már ilyen korú babák.És ha ő is megenné,akkor állítólag nem kelne éjjel.Dehát nem eszik többet,meg nem tömhetem,így aztán kelünk,bár csak eszik és alszik is tov,szóval nem gáz. :)

Mert nálatok hogy van?

2010. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Nálunk így zajlik:8:Szopcsi,11:gyümölcs 13:szopcsi,16 szopcsi,18 körül tejpép és fürdés után szopcsi.Este még kétszer kel szopni.Mától kezdem neki a zöldséget kb. olyan 14-15 óra között.
2010. szept. 24. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!