Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egyik napról a másikra?

Csillka kérdése:

Egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés
Négy hónapos kisfiam viszonylag könnyen elaludt délután. 2 óránként aludt egy órat. Kicsit forgolott majd elaludt, ritka volt mikor sirt. Kb egy hete a délutáni alvasnal ugy ordit h fullad meg. Delbe meg nincs baj eddig, de delutanonkent borzalom. Hurcolom össze vissza mig nagy nehezen elalszik. Ha pl.elalvas elott egy órával evett 120at ( tápszeres) akkor is mintha ehes lenne es végül belealszik a tejbe de csak keveset eszik es elalszik tehát nem lehet éhes. Este viszonylag konnyen elalszik. Rendesen felek adelutani altatastol. Volt valaki hasonló helyzetbe ?
2017. szept. 18. 13:19
 1/6 anonim ***** válasza:
mindig ezt csinálja a fiam, ha már túl sok neki az alvás. próbáld 3 óránként lerakni.
2017. szept. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet. Nálunk is nehéz lett az altatás ekkor.

1 - elkezdtük a ht-t de éjszaka a nullából 5-10 ébredés lett óriasi pukik miatt, abba is hagytuk.

2 - már a foga is jöhet

3 - lehet arról is szó, hogy egyre inkább nyílik a világ és sokkal nehezebben lazul el, segítségre van szüksége.

4 - valami mozgásformát gyakorolna.

Nekem a fiam olyankor mindig nehezen aludt el. De 4,5 hós kortól a fenekét kellett paskolni ha volt baja ha nem, addig cumival gond nélkül elaludt. Talán nem olyan véletlen az összefüggés, hogy pár nappal később átfordult hasról hátra, mivel hason alszik, lehet gyakorolt volna. 3 héttel ezelőtt a hasrafordulás nem járt galibával.

2017. szept. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én kislányom addig aludt el magától amíg meg nem tanult forogni 4,5 hónaposan.Azóta ölbe altatom.Most 9 és fél hónapos.
2017. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Harom honapos koratol hasra fordul, most 4 es fel honapos es neha mar gurul, visszafordul hatra is. En is arra gondoltam h nem almos de ket ora elteltevel kezd nyugolni, szopja az ujjat stb ezért próbálom letenni es akkor kezdodik...olyan mintha nem akarna aludni. Ejjel harom hos koraig egyszer kelt most legalább háromszor, idovel rem kinovi.
2017. szept. 18. 13:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem lenne álmos délelőtt is tovább bírná, nem lenne nyűgös és a szopiba se aludna bele. Az én babám még csak nem is sírt ha altatni akartam és nem volt álmos. Kicsiként a kezével játszott, nagyobbként velem próbált vigyorogva....
2017. szept. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Remelem megoldodik. Este max husz perc alatt elalszik. Forgolodik, neha nyoszorog de ki sem kell venni egyszersem ( remelem ez nem fog megvaltozni ) . Delelott ket ora kb.eltelik leteszem ot perc es alszik. De a ket deöutani alvas ( egy-egy orat alszik) az brutalis orditas. Maskor autoba par perc alatt elaludt most ott is uvoltott husz percet aztan kidolt es elaludt. Fogalmam nincs miert van ez delutan csak.
2017. szept. 18. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!