Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mitől van ez? Lesz javulás,...

Mitől van ez? Lesz javulás, változás?

Figyelt kérdés
19 hónapos lányomat születése óta este 8 körül altatjuk!Hajnal 4-kor kel.Ha később alszik el,mert valami változás van,ugyanúgy ekkor ébred.De egész de.kibírhatatlan,nyűglődik,10-kor már aludna el,úgy meg du.5-kor már nem bírni vele.Most megint rengeteget szopizik.Amikor hordozóban visszaaltatom 6-7 körül,úgy valamivel könnyebb,így dél körül alszik 2 órát.Meddig fogja ezt csinálni?Hiába játszóterezünk nem elég neki,nem fárad le...Ha gyerekek veszik körül,attól sem!Szept-től megy bölcsibe...remélhetek tőle változást,javulást?
2018. ápr. 20. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Reggel hogyan ébred?


Ha mellétek veszitek, nem aludna vissza?


Nálunk ha korán ébred a fiúnk, átvisszük magunkhoz, kap valamilyen játékot és általában vissza alszik a korai játékban. Pl kisautót gurít fekve, stb.

Így szépen ebéd után fárad el.


Nem lehet nálatok hasonlóképp trükközni?

2018. ápr. 20. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 babyboom567 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nálunk úgy van,hogy 18-19 körül alszik el este és 4-5-max 6 körül kel.És ébredéstől számítva 2-2,5 óra múlva VISSZA ALTATOM,ami annyit tesz,hogy bemegyünk csendben a sötét szobájába és vissza alszik,teával,vagy kis tejitallal.

Ha délelőtt dolgunk van,(pl tegnap voltunk kormányablakban igazolványért,utána navnál),akkor keléshez képest kb 4-5 óra múlva magától bárhol vissza alszik(de borul az egész nap).

Meg alszik egyet még napközben,vagy ebéd előtt vagy után,mikor hogy jön ki.Pl 5kor kel,fél8kor vissza alszik kb fél9-9 ig,utána séta bolt stb 13 körül megint VISSZA ALTATOM,alszik kb 14ig utána séta,vagy játék apával stb.

Az enyém is nyűglődik ha álmos,ezért nem szoktam megvárni,hogy magától aludjon el,lehet más másképp csinálja(férjem is,van is nyűglődés).

2018. ápr. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon ritka az,amikor visszaalszik mellettem reggel.Magától születése óta 1x nem aludt még el sajnos :-( , csak segítséggel,babakocsi,autó,hordozó,cici.Vagy apán némi ordítás kimerülésig után.
2018. ápr. 20. 20:49
 4/9 anonim ***** válasza:
Akkor hagyd aludni délelőtt is. Az én lányom már 3,5 éves,de napi 3-4 órát alszik délután. Míg kisebb volt,kb ké téves koráig napi 2x aludt. Emlékszem másfél évesen még volt,hogy 3x naponta. Sosem ébresztettem,az idegrendszere pontosan tudja,mennyi alvásra van szüksége. 10előtt soesem ment ágyba piciként sem,nem votl fáradt,én meg akartam hülyét kapni az altatással. Reggel rendes időben kelt,majd aludt,mikor fáradt volt. Nekünk ez nagyon bejött,minden flottul működik vele. Ovónéni masszívan le akar beszélni a délutáni alvásról,de ez csak az inkompetenciáját mutatja. Próbáld ki,hogy pár napig akkor alhat,amikor akar,akkor is ha "rossz" időben. Be fog állni egy normális menetrend. A bölcsi miatt meg ne izgulj,simán menni fog az átállás.
2018. ápr. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gimnasztikai labdan pattogva, hatadra kapva a hordozoban sem alszik vissza? A delelotti nyuglodes ismeros, en azt hittem, azert csinalja az akkir hasonlo koru gyerekem, mert faradt. Kiderult, hogy unatkozott, a bolcsivel ez valtozitt, 22 honaposan kezdte, es nagyon jott tett mindannyiunk idegeinek. Szinten hordozott, szopizo, magatol csak a bolcsi ota alvo gyerekem van. Azota viszont az apukaja mellett is elalszik vegre vizszintben. Most 26 honapos. O este 9-kor fekszik es reggel 7-kor kel, 11-11.30 kozott alszik el nappal, es 1-1,5 orat alszik.
2018. ápr. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hmm...sajnos nincs változás!Ha hagyva van,ha nincs!Ha az idegeinket öli meg egész nap,ha nem...egyre korábban ébred,majd szenved...ez szerintem már csak nekem szól.Hogy megérdemlem,mert foggal-körömmel gyereket akartam mindenáron (nem voltam tisztában a vele járó bajokkal...)
2018. ápr. 24. 12:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Kérdező sürgősen fordulj segítséghez,mert amit most írtál,még a végén kárt teszel a gyerekben!!! Ez em játék!
2018. ápr. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Miért???Mert vállalom azt,amit sok más anyuka nem mer???Kárt tenni??? :-O Honnan szeded ezt?! :-S
2018. ápr. 27. 11:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatodból süt az,hogy totál ki vagy borulva,azért írtam.
2018. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!