Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom bokacsontja nagyon...

Kislányom bokacsontja nagyon befelé bukik, így az ortopédus éjszakai sínt írt fel Neki. Akinek a babája kapott ilyen vagy hasonló korrigációt mennyit kellett használni, hogy javulás/változás érdemleges legyen? Hogy viselte a baba?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak ugyan a csípőjével volt gond (kengyeles volt), ezért nem tudok igazán érdemben válaszolni, csak tudom hogy mennire szar érzés ez, mikor valami ilyen gond van, és azt sem tudja az ember hogy javul. annyit tudok mondani megnyugtatásul, hogy a picik nagyon rugalmasak. Meg fogja szokni hamar, és az a néhány hét vagy hónap amíg hordania kell hamar elrepül. Nektek sokkal megterhelőbb lelkileg, mint neki testileg. Fel a fejjel. Nem lesz gond.
2011. jan. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia én nagyo ajánlom nektek a gekkot ,keres rá,nekünk sokat segitett,mondjuk nálunk más problémák voltak,kicsit drága de nagyon jó,sok sikert
2011. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! 3 hónapos volt a lányom, amikor ugyanúgy, mint nálatok, befelé álló lábfej miatt felírta az orvos a sínt. Aznap megcsináltattuk, éjszaka ráadtam, reggelre úgy kisebesítette mindkét lábát, hogy onnantól fogva nem adtam rá, azt mondtam, hogy én ezzel nem kínzom a gyerekemet. Onnantól fogva pelenkázások alkalmával tornáztattam a lábait, a lábszárát megfogtam és a másik kezemmel óvatosan kifelé mozgattam a lábfejét 10-20x egymás után, attól függően, hogy éppen hogy engedte. 6 hét múlva mentünk kontrollra, mondta az orvos, hogy javult a lába, már csak enyhe adductusban van, újabb 6 hétig viselje a sínt. Újabb 6 hét letelt, a sín akkor sem volt rajta egyszer sem, csak tornáztattam, és már tökéletesen rendben volt a lába. Nem azt akartam ezzel kifejezni, hogy ugyanígy járj el, és ne add a gyerekre a sínt, csak nekünk így, hogy nem is hordta, 12 hét alatt rendbe jött a lábtartása. Az anyaméhben elve van egy kényszertartás, amiről úgy gondoltam, hogy idővel magától is korrigálódna, csak rásegítettem tornával. Úgyhogy ha neked viseli a gyerek a sínt, szerintem hamarabb helyrejön, mint 12 hét.
2011. jan. 8. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elnezest mindenkitol, hogy eddig nem reagaltam, de nem voltam internet kozelben.

Koszonom mindenkinek a valaszokat.

Kedves utolso, most kicsit megremitettel, mert nekunk 90 ezer ft lesz a sin, mert nincs biztositasunk csak angliaban.....

kedden megyunk meretvetelre a korhazba.....

egyik baratunk ma jott haza angliabol latogatoba es a ferjem elkuldte az iratainkat (a lanyunk szuletesi anyakonyvi kivonatat stb), hogy probaljunk TB kartyat csinaltatni (magyar allamplogar a lanyunk es jar neki a TB kartya csak nem tudom, hogy mennyi ido alatt lenne kesz)......

Minden nap tornaztatom es heti 3-4 alkalommal jarunk gyogytornaszhoz, mert szuletesekor oxigen hianyos lett amit nem vettek eszre es amikor haza jottunk latogatoba el vittem egy orvoshoz, mert ugy gondoltam, hogy nem normalis, hogy meg nem maszik 10.5 honaposan.

meg egyszer koszonom a biztato szavakat

2011. jan. 9. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!