Ki hogy altatná?

Figyelt kérdés
2 hónapos kisfiam egyszerűen nem alszik egyedül.egyfogytába a kezemben alszik el és képtelenség letenni mivel egyből fel kel. Próbálkoztam már hintával is babakocsival is de ott sem hajlandó eelaludni.babakocsiba elalszik decsak ha szabadba van és tologatom.amint megáll a kocsi felkel.hogy szoktassam rá hogy az ágyban aludjon?

2018. jún. 27. 13:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kitartás.

Ez most ilyen, rád van szüksége,add meg neki.

Lányom is ilyen volt, kézben, ölben aludt, vagy naponta egyszer séta közben babakocsiban

2018. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha anyatejes akkor probáld meg cicin altatni melleted,ha felkel vissza adod neki és alszik tovább.
2018. jún. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nem anyatejes
2018. jún. 28. 07:10
 14/15 anonim ***** válasza:

Eloszor is nagyon megertelek, iszonyat faraszto, kimerito, stresszelo tud lenni ez. Masok, csaladtagok, ismerosok, gyerekorvos, vedono meg ezt megfejelhetik azzal, hogy tovabb novelik az irrealis elvarasokat bennetek szulokent, hogy meg kell tanulnia leteve aludni, igy sosem lesz nyugtotok, elkapatjatok, stb. es ezt tetezi, hogy nagyon faradtak vagytok mar, nem igy kepzeltetek az egeszet.


Pedig vannak ilyen babak, akik nagy testkozel-igenyuek, es ezt eroteljesebben jelzik, mint mas babak, vagy felszinesebben alszanak, es megijednek, ha felebrednek, hogy nem vagy ott, eltuntel, halalfelelelmuk lesz tole. Errol nem tetehetsz, es a gyereked sem, ez genetikailag bele van kodolva. Gondolj bele, mi tortent egy gyerekkel, ha az erdoben magara hagytak, letettek, az egyenlo volt a biztos hallal. Hiaba elunk par szaz eve 4 fal kozott, biztonsagban, ennyi ido alatt a genjeink nem valtoztak meg.


A masik dolog, hogy 9 honapig a hasadban volt, folyamatos testkontaktusban, allandoan elerheto voltal a szamara, es akkor aludt rendszerint, amikor te mozogtal, a ringatashoz van hozzaszokva, es az agyfejlodeset is ez segiti elo, ahogy a testkontaktusnak is fontos szerepe van az eletbemaradason kivul is, a legzeset, szivritmusat stabilizalja. Ebben segithet az adamo hinta, es ha mellette alszol, vagy magadon altatod. Hidd el, ez jobb lesz, hamarosan egyre tobbet fogod tudni magad melle tenni, aztan mar egyaltalan nem kell majd magadon altatni, de ido, meg atall erre. Ilyen volt az en gyerekem is, en ugy csinaltam, hogy mindig probaltam az altatas elejen letenni magam melle, vagy cicin altatni, aztan egyszercsak mar volt, hogy csak hajnalban kellett magamra venni, ez olyan 3 honapos kora korul volt, aztan utana mar ezt sem.


Ezen kivul a pocakban folyamatosan hallott kulonbozo hangokat eleg hangosan, a csend is ijeszto a szamara, ezert is szeretnek a babak az anya mellkasan aludni, hallgatni a legzeset, szivdobogasat, erre a feher zajos (white noise) videok segithetnek youtubeon.


Kitartast kivanok, sok erot, Ranschburg Jeno szavai nekem sokat segitett ennek az idoszaknak az atveszeleseben:

[link]


Van egy masik idezet is tole, de nem talalom, abban arrol irt, hogy az ejszakazasok, ringatasok, felkeles, magadra teves egyetlen pillanata sem folosleges, hanem meg fog terulni. Nekemez is sokat segitett. Meg persze a nagy parnak a karom alatt ketoldalt is :)

2018. jún. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha a nappali alvasrol van szo, akkor a nagy testkozel-igenyu babaknal6-18 honapos kor kozott varhato, hogy le tudod majd tenni, es ki is tudsz mellole jonni. Nalunk 13 honaposan volt az elso ilyen alkalom, hogy letettem, es nem ebredt fel azonnal, vagy legkesobb 5 perc mulva. Mi kendoztunk, szuper volt, ugy vegre aludt, aztan csatos hordozora valtottunk, gimnasztikai labdan pattogva vagy hintaszekben altattam, feher zaj mellett, utobbi segitett nagyon sokat kesobb abban, hogyha letettem melyalvasban, akkor ne ebredjen fel azonnal, hosszabban aludjon.
2018. jún. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!