Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mikortól vezettétek be lefekvé...

Mikortól vezettétek be lefekvéshez az esti mesélést?

Figyelt kérdés
15 hónapos kisfiam még nem igazán beszél, keménylapos mesekönyvekben mutogat dolgokra de a történet nagyon nem köti le. Szeretnék neki este mesét olvasni vagy csak könyveket lapozgatni, hogy hosszútávon beépüljön az esti rutinba. Ti mikortól éreztétek hogy van értelme az esti mesélésnek? Napközben sokat nézegetünk könyveket, de villámgyorsan hozza-hozza az újabb könyveket, félek bepörögne este fürdés után.
2018. dec. 27. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Mi a kezdetek kezdetétől meséltünk és énekeltünk. Kezdetben nyilván nem értette, de a hangunk megnyugtatta őt. 3 éves és olyan gyönyörű választékosan beszél, hogy sok iskolás is megirigyelné. Hamar is kezdett el beszélni. Mi ezt mind a meséknek, verseknek tudtuk be. Szerintem az olvasást nem lehet elég korán elkezdeni, kárára nem válik a gyereknek, a szókincse, beszédkészsége gyarapszik.
2018. dec. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
4 napos koruktól van esti mese, de a kórházban is énekeltem nekik este, csak mese nem volt ott. 😊
2018. dec. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Kb. 8 hónapos korától. Bár sokszor magamtól is meséltem, nem csak könyvből.
2018. dec. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kifejezetten esti mesét 2 éves korától olvasunk. Addig "csak" egész nap, nappal olvastam neki.

A bepörgéstől én is tartottam, mert nappal ugyanúgy hozta egyik után a másik könyvet, sose volt elég neki, de egyből értette, hogy este elalvás előtt csak egy. Ehhez választottunk egy olyan könyvet, amit nappal nem vettem elő. Az első ilyen a Vidám mesék volt.

2018. dec. 28. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
62%
Én próbáltam már többször, de este nagyon felpörgeti, ha beszélek hozzá, nevetgél, visszagagyog. 9 hónapos most. Nap közben szoktam neki olvasni, azt szereti. Majd később szeretném bevezetni neki az esti mesét is.
2018. dec. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
Konkret halozsakban ucsorgős, osszebujos esti mese kb 18 hos koratol.
2018. dec. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm.

Annyit szoktam hogy este amíg a karomban van elsuttogom neki, hogy mit csináltunk aznap, meg másnap mit fogunk (az ő kis világára fókuszálva, pl.: láttuk az utcában a szürke cicát, mamáéknál szép volt a karácsonyfa, holnap itthon lesz apa stb.).

2018. dec. 28. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!