Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Napirend kártya (PECS) használ...

Napirend kártya (PECS) használata. Ti hogy kezdtétek? Mire kell figyelni? Hogyan vezettétek be?

Figyelt kérdés

Autizmusban enyhén érintett a kislányunk (2 éves múlt). Járunk fejlesztésre, szerencsére nincsenek rigolyái, rugalmas a napirendet tekintve, nem eszik szelektíven. Inkább kommunikáció téren van lemaradva, ezért is gondoltuk, hogy a PECS kártya megoldás lehetne, hogy jobban megérthessük mit szeretne. Természetesen megfogom kérdezni a gyógypedagógusunkat, és már kértem időpontot szülőtréningre is, ahol tudnak segíteni, de én a ti tapasztalataitokra is kíváncsi vagyok.

Ahogy arra is, hogy mikor láttátok ennek az eredményét, mennyi idő telt el mire esetleg elkezdett igazi szavakat használni, vagy pár szavas mondatokat összetenni.



2018. dec. 6. 18:13
 1/2 anonim válasza:

Szia!

Mi januárban kezdtük használni a PECS-et és augusztusban kezdett el szavakat mondani... Mostmár egész nap dumál :) Akkor a fiam már majdnem 3 éves volt és csak 2 szót használt.

2018. dec. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hol kaptatok diagnozist 2 évesen?nekem egy árva szot se mondott ennyi idősen a fiam,akkor azt mondták kicsi a diagnozishoz,nála vannak más gondok is mellette.nincs oda-vissza kommunikácio,de c sak tavasszal van időpontunk szakorvoshoz konrollra
2018. dec. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!