Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit tegyek hogy időben aludjon...

Mit tegyek hogy időben aludjon a babám?

Figyelt kérdés

4 hónapos kislányom nem akar aludni időben.

Napközben alszik többször keveset, aztán felkel du.6 körül , este 8kor elalszik, de fel9 körül fel kel.

És utána fent van 11ig is.

Nem tudom rá venni arra hogy időben aludjon el.

Lehet azt hiszi ,hogy az este 8 órai alvás az egy utolsó délutáni pihenés?

Ilyenkor persze már nyugalom van körülötte, tehát nem megy a tévé, ha igen akkor csak nagyon halkan , fény sincs körülötte (max a tv) , és zajongás sincs.


2019. máj. 14. 01:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Azt hozza teszem hogy próbáltam a fürdetés idejével korrigálni az alvást .

Eleinte 5kor fürdés , 6ra aludt. 7kor felkelt , 8kor aludt. De ekkor kb 2 hónapos volt.

És egyszercsak valami miatt ez megromlott. Most épp hajnali fel2. És fent vagyunk.

2019. máj. 14. 01:35
 2/12 anonim ***** válasza:
Ágyát próbáltad máshova áttenni? Vagy veled egy ágyban sem alszik? Az is lehet hogy ő ilyen tipusú kisgyermek :) Én kisfiam is nagyon rosszul aludt nagyon sokáig :(
2019. máj. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Az ágyat hiába teszem máshova , mert velem alszik ha alszik 😁

Akkor ez mikor fog változni?

2019. máj. 14. 08:27
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hja veled alszik :) MI is próbáltuk így :) Akkor még úgy ahogy aludt ha ott volt velem,ha külön borzasztó volt :(

Hát nekünk sokára lett jó alvó. Remélem neked szerencsésebb lesz a helyzet.

2019. máj. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Coffelia ***** válasza:
A mi fiunk eleinte 11kor aludt el, de 2 hónapos korára szépen magától átcsúszott este 9re. Aztán egy éven át mindig pontosan 9kor aludt el. Amikor beáll a napi két alvás, akkor könnyebb lesz.
2019. máj. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nálunk az is a probléma , hogy a kislány akkor tudja hogy este van , amikor én mellette fekszem.

De nekem is van dolgom, amit akkor végzek el mikor ő elalszik.

Es ha nem vagyok mellette ,akkor elkezd keresni engem jobban mondva a cicit.

Előre felé nyomja a fejét a párnán. Ezzel jelzi h 'cicikell!'

Szóval ez is egy olyan dolog amire kellene megoldást találni.

Ma javulás van eddig . Megfürdettem fel6kor , 6kor elaludt és most 20:03 , még mindig alszik.

Mert mellette fekszem .😏

2019. máj. 14. 20:03
 7/12 A kérdező kommentje:
És mikor fog átállni kb a napi 2 alvásra?hány hónapos korától számíthatok erre ?
2019. máj. 14. 20:07
 8/12 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva én így lassan 2 év távlatából azt mondom, hogy ne stresszelj ezen. Én azt hittem lehet "irányitani" a gyerek alvását, mert mindenki annyira okos volt körülöttem. De nem...aztán egy idő után hagytam. Fix volt a fürdetés ideje és ennyi. A többit ő alakította és folyamatosan változott ahogy telt az idő. Hol jobb, hol rosszabb volt csak úgy. A fogzás és mozgásfejlődés mindig bezavart hetekre. Lassan 2 éves...még mindig ébred éjjel...jönnek a fogai 😞🙄
2019. máj. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ertem. Köszönöm szépen a választ , ez valamennyire megnyugtat, és elhessegeti azt a gondolatot hogy valamit én nem csinálok jól .

A védőnő miatt kezdtem stresszelni mert ő szerinte ez így brutálisan rossz stb stb stb....

😏

2019. máj. 14. 22:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Ámíg Nektek jó így, addig tök mindegy ki mit gondol erről. Nem ő küzd a gyerekkel, hanem Te. Amúgy is változni fog és lehet magától áll be egy teljesen jó kis ritmusra. Például elhagyja a 8 órás kisalvást és majd fél 9-kor elalszik. Vagy nem. De ezen tényleg felesleges stresszelni. Nekem elegem van a tuti biztos megmondóemberekből, megmondókönyvekből. Az én gyerekem pl. nem csodagyerek és nem papírgyerek, bár egyszer 1 egész hónapig aludt este 8-tól reggel 8-ig. Se előtte, se azóta :D Nem változott közben semmi csakis ő ;)
2019. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!