Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Lassan 2 hetes babám felcserél...

Lassan 2 hetes babám felcseréli a nappal az éjszakával. Valamint erőteljesen nyöszörög. Ki mit csinált? Meddig tartott?

Figyelt kérdés

Jelen állapot 4 napja van fent. Napközben alszik esténként szenved és erölködik. Ma este 8 tol reggel 6 ig volt ez. Se ő nem aludt rendesen sem én. Pedig fürdetés előtt nem hagyom aludni valamint utána csend van és sötétség az alváshoz. Most irattam másik tápsuert is. Ma éjjel megszélcsövezem csak nen nagyon akarom szegénykémet kínozni:(

Nálatok volt hasonló?


2019. júl. 22. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

2 hetes kölyök általában az ideje 80%ban alszik, a maradék 20%ban meg 3 óránként kajál?

Pontosan nektek mi az időbeosztásotok?

2019. júl. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb 6 hét alatt állt be fokozatosan az alvása.Nálunk este 9 környékén kezdődött a ,,balhét" aztán valamikor hajnalban 5 körül lehetett vele lefeküdni.Ez lett fokozatosan egyre jobb.Amúgy ő is hasfájós volt sajnos.Szélcsövet mi nem használtunk, inkább cseppeket.
2019. júl. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Pont ez az hogy napközben megvan a kb. 3 óra...este 8tól reggel 6 ig katasztrófa. És azt nen befolyásolja a 3 óránkénti etetés.
2019. júl. 22. 15:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Milyenncsepoeket használtatok? Én biogaiat meg espumisant és most másik tápszerre váltottam ha szükség vannrá az anyatej mellé mert nekem nincs annyi :(
2019. júl. 22. 15:36
 5/8 anonim ***** válasza:
55%

Egyrészt az anyatej segít a babának pár hét alatt kialakítani a megfelelő napi ritmust (más napszakban picit más az összetétele).

Másrészt honnan veszed, hogy nem elég a tej? Ha tényleg nem elég, szinte biztos, hogy lehet növelni gyakori mellretétellel. Nem lehet, hogy túltolod neki a tápszert, mert alábecsülöd a tej mennyiségét? Ha bizonytalan vagy, szoptatási tanácsadó lenne az ideális.

Éjjel hogyan alszotok? El tudod altatni, csak gyakran ébred? Nem lehet, hogy szopizni szeretne? Ez a valószínű, ha fejrázás vagy bólogatás, nyelvnyújtás, ajkak mozgatása társul a nyöszörgéshez.

Mért gondolod, hogy hasfájós? Azok a babák ordítani szoktak, és még a hasfájósnak tartott babák jó része sem hasfájós, hanem szorong, testkontaktus hiánya van.

A Tied eleget van a karodban, testeden?

Ez a mindenféle készítmények és tápszerek ötletszerű váltogatása nem tűnik jó ötletnek.

És hát vannak sz.rul alvó babák, akik sokáig gyakran ébrednek éjjel.

2019. júl. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

6-os. Nem kell állandóan mellre tenni a babát, nincs szüksége állandóan az anya testi közelségére.,

De még pici a baba, nem alakult ki a napirendje. Ha nem sír, csak nyöszörög, nem kell kivenni az ágyából, nem kell világosságot gyújtani, akkor vissza alszik.

2019. júl. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6 vagyok.

Àllandóan én se gondolnám, hogy mellre kellene tenni, de ha 3 óránkénti etetés mellett nem elég a tej, és nyöszörög a baba, akkor tápszer helyett a gyakoribb mellretétel jobb megoldás lehet.

Tápszer + szopi együtt: szívás (nekünk legalábbis az volt, szerencsére csak egy hétig volt így).

2019. júl. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sokat van a mellemen. De erolkodik es ezert nem tud aludni. Valamikor sikerul kitolni a pukit vagy a kakait valamikor nem.
2019. júl. 22. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!