Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha esténként úgy altatom (5...

Ha esténként úgy altatom (5 hós múlt) babánkat, hogy az ágya mellett vagyok és fogja a kezem, nehéz lesz erről majd leszoktatni?

Figyelt kérdés
Kézben alvós egyébként, most már 2. este nem sétálgattam vele a kezemben, hanem az ágyában altattam. Nappal még biztos nem menne. Próbálgatom így, de nem akarom sírni hagyni. De ez már előrelépés ugye?
2010. júl. 11. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Persze, jól csinálod. 17 hós fiacskám még mindég cicin alszik el, és utána teszem be az ágyába.Sírni én se hagyom.
2010. júl. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem hagyod sírni,akkor nem fog róla leszokni még később sem. Semmi baja nem lesz egy kis sírástól. De te tudod,hogy neked mi felel meg legjobban.
2010. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Arra vágyik hogy ringasd babusgasd akkor miért akarod leszoktatni róla? Hugomat altattam anyukàm úgy hogy fogra a kezét, 5 éves korában szokott le az Anyu kezéről, akkor én feküdtem mellé és az èn kezem fogta 7 éves koráig.

Bébiszitterként dolgoztam, ott 3 évesen is úgy aludt el a kislány hogy mellè kellett feküdni és fogta a kezem.

Lányom 1 éves koráig ringattam, magától leszokott róla kènyelmetlen volt neki már ringatva, mellé fekszem simogat fogja a fülem és 2 perc alatt bealszik. Mondjuk engem ez sem zavar, szeretem, nem nyűg számomra ha mellettem alszik el és közben sogatod vagy fülezik.

2010. júl. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak is volt egy ilyen korszaka, simán leszokott róla, aztán már énekelni kellett neki. aztán betettem neki egy cd-t. Szerintem ez még egyszerűbb megoldás, mint a ringatás, ciciztetés.

Most 4,5 hónapos a kisfiam, ő csak cicin alszik el, lecserélném inkább a kézfogásra.

2010. júl. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ringatva altattam el 6 hós babám. Még nappal így alszik. Mindenki mondta, hogy majd ringathatom 10 kilósan. Mióta meleg van nem tűri, hogy ringassam (pedig nekem még hiányzik is hogy babusgassam) Most leteszem a kiságyba, puszit adok neki és egedül max. 10 perc alatt elalszik, nem sír. Hidde el úgy a legjobb, ahogy anyai ösztönöd diktálhja,nyugodtan fog a kezét. Még pici szüsége van rád, a közelségedre. Miért hagynád, hogy szenvedjen. Majd ha le kell szoktatni valamiről, majd akkor gondolodj arról.
2010. júl. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekem is állandóan ezzel jönnek, hogy majd ha 10 kg lesz...

De azt sem akarom, hogy miattam ne tanuljon meg az ágyában elaludni. Ez most nem tűnik úgy, hogy erőltetve lenne, nem sír. Forgolódik kicsit, aztán elalszik. Játékkal, nézelődéssel, forgolódással fél óra.


Sokszor nappal rajtunk alszik egyébként, nem tűnik úgy, hogy kényelmetlen lenne neki, sőt ilyenkor tovább alszik.

2010. júl. 11. 22:41
 7/10 anonim ***** válasza:
teljesen jól csinálod. hidd el, szép lassan még erről is leszokik majd. Az én lányom mindig önállóan aludt el, de néha kellett, illetve kell segítség, mert túl fáradt, akkor én is ott ülök, simogatom a buksiját, vigyázok, hogy a cumi el ne vesszen. Egyébként nagyon édesek, ahogy próbálnak elaludni, ahogy lecsukódik a szemük és szépen elernyednek. Én szeretem nézni. 6 hós a lányom.
2010. júl. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Még az is segíthet, ha egy kis plüss macit, vagy morzsolókendőt, vagy egyszerűen egy textil pelust teszel mellé, lehet, hogy majd abban fog "kapaszkodni". A lányom 2 morzsolólekdővel alszik hason. Mindkettőt a fejéhez huzza, markolássa, ráhúzza a szemére, cumizik és már alszik is. Nem adtam a kezébe, kb. 3 hónapos kora óta betettem az ágyába, először csak nézegette őket, gondoltam majd kiválasztja, hogy melyik tetszik neki. Úgy látszik nem tudott dönteni:-)))))
2010. júl. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kisfiamnál is morzsolókendő, textilpelus, pici párna, és ehhez hasonlók vannak az ágyában, és végül 8 hónapos korára kiválasztott egy morzsikendőt, ami nélkül lassan már egy lépést sem tesz. Kajálás közben is a kezébe adom, mert azt fogdossa, a sarkaival dörzsöli a szemét, és mindig megnyugszik tőle. Ez kell neki az elalváshoz is, én csak beteszem az ágyába, kezébe adom a kendőt, mormog, fogdossa, és saját magát elaltatja.

Szép lassan Te is adj valami ilyesmit neki, mert tényleg nehéz lesz rászoktatni az egyedül elalvásra. Egyébként fura, hogy pont éjszakára így elalszik, és nappalra nem próbálod meg, mert általában fordítva szokott lenni. Nappali alvásnál érdemes elkezdeni az ilyesmi leszoktatásokat, és ha nappal már megy, akkor kell éjszakára is megpróbálni. Szakemberek/orvosok ajánlása legalábbis ez.

Szerintem nyugodtan megpróbálhatod nappalra is, ha ilyen "simán" vette az akadályt éjszaka.

2010. júl. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jól csinálod. Minden "rossz szokásról" kitartással, de le lehet szoktatni a kicsit.

Nagyon szépen haladtok ezzel majd ráérsz később is foglalkozni. Pl. lassan be lehet szerezni neki egy alvóállatkát, és azt hozzábújtatni, amikor lefekteted a kiságyba, hogy azt fogja. Egy idő után azt fogja keresni, nem pedig a te kezedet. Nálunk ez az alvóállatka egy plüss kutyus.

2010. júl. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!