Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Készségfejlesztő játékot vegyünk?

Készségfejlesztő játékot vegyünk?

Figyelt kérdés
Épp nézegettem őket, 1 éves lesz a gyermekem. Nagyon drágák, van olyan aminek értelme is van, ha igen melyiket ajánljátok? Vagy ezek nélkül is felnőnek?
2019. aug. 7. 22:21
 1/6 A kérdező kommentje:

Pl formabedobó oké, kockák

De 28 ezres játékot is láttam

2019. aug. 7. 22:24
 2/6 anonim ***** válasza:
Felesleges drága, zenélő villogó, meg készségfejleszőnek beállított dolgokat venni. Legyen otthon többféle labda, pár darab plüss vagy baba, egy-két kisautó, homokozószett, egyszerűbb hangszer, mikor tud már jarni akkor egy kiskocsi/babakocsi amit tologathat és amibe pakolhat. Egy szett egymásra/egymásba rakható pohárkészlet. Könyvek, leporellók. Esetleg egy hinta vagy támlás hintaló. És ami nálunk bevált, az a matatófal volt.
2019. aug. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Minél egyszerűbb dolgokból tud a gyerek játékot varázsolni magának, annál több fantáziája, találékonysága, kreativitása lesz. Ha egyenesen a kezébe adod a csillogó-zenélő-rezgő-pörgőforgó-villogó-beszélő csodakütyüket, csak leterheled a rendszert. Építőkocka, egymásba rakható pohár, fajátékok, búgócsiga, pörgettyű (iszonyatosan fejleszti a finommozgásokat, bár 1 évesen még kicsi hozzá), néhány darabos kirakós. Én nagyon szerettem a duplo-t is, az elég nagy darabos, már nem nyeli le. A matatófal tényleg szuper, nekünk is van (apuka készítette) és egyszerűen imádja a lányunk. Ennél több készségfejlesztés nem is kell. Nem attól lesz több a gyermek, hogy meg tudja nyomni a babalaptopon a piros gombot. Egy gyereket egyébként unatkozni is kell hagyni, mert akkor rá van kényszerítve hogy önmagának találjon ki játékokat.
2019. aug. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagy értékű játékot, soha nem vettünk a lányomnak, szerintem pénzkidobás. Nem is értem némelyik kis műanyag darab mitől olyan drága. A villogó, hangos, zenélő dolgokat nem is igazán kedvelte, volt hogy kaptunk ajándékba. Imádja a babakonyhát, főz, rakosgatja a fa zöldségeket, gyümölcsöket. Igen, a matatófalat én is szeretném a párommal megcsináltatni neki.
2019. aug. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1 éves gyereknek a legjobb kézségfejlesztés, ha kiviszed a szabadba játszani.
2019. aug. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem mondom, hogy hülyeség a színes-zenélő-villogó játék. De mindennek van határa (legalábbis nálam).

28 ezerért nem vennék készségfejlesztő játékot.

A sütibödönt pl nagyon szerette a fiam. És vannak még hasznosak. Meg kell válogatni, hogy milyet, és mennyiért akar az ember.


1 évesen kapott nagy Wader dömpert, eleinte járássegítő volt, aztán egymást tologatták benne a kis barátaival, most meg már "eredeti funkciójában" használja. 6 éves most, és még mindig bírja a dömper.

2019. aug. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!