Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fordult át a babátok és...

Mikor fordult át a babátok és honnan hová?

Figyelt kérdés

3 hónapos a lányom, tegnapelőtt átfordult hasról hátra, azóta folyamatosan csinálja. Védőnő szerint nagyon korai, nem kellene neki még, maximum oldalról hanyatt, azt meg vagy egy hónapja csinálja. Nem a védőnők gyöngye, de azért csak aggódom, tényleg korai?


Egyébként úgy csinálja (teljesen tudatosan, direkt), hogy nekimegy fejjel a kiságy oldalának, feltolja a fenekét és oldalra kibillen, így átfordul. Szerintem ez nem is az igazi, teljesen szabadon végzett megfordulás, de a védőnő szerint ez is annak számít...


2019. aug. 13. 08:12
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Fiam 2,5 honaposan fordult hasról hátra, meg néha összejött neki fordítva is. Unokaöcsém már 1,5 honaposan megcsinálta. Most ő is két és fél hónapos, már egész profin műveli. Szerintem tudják a babák, hogy mire képesek. Nincs egy sablon sem amj teljesen ráhúzható valakire
2019. aug. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindkettő 3,5 hónaposan hátról hasra. Nincs kőbe vésve honnan hova forduljon először. Amúgy semmi bajuk. Persze ha 2-3 hetesen fordul át az vagy izomtónus zavarra utal vagy véletlen, de 3 hónaposan oké szerintem.

Aranyos lehet, hogy a kiságyat használja :D feltalálja magát :D

2019. aug. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Először hasrol hátra fordult, aztán hatrol hasra.3 hónapos korában mindkettő irányba.Gyors lett a mozgasfejlodese.En az állás miatt aggódtam és kérdeztem az orvost,ő azt mondta ezt nem lehet lassítani ha a gyerek maga csinálja akkor képes rá és semmi baja tőle.Tedd játszószőnyegre sokat had kiserletezzen.
2019. aug. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2,5 hónaposan hátról hasra, úgy hogy megfogta a játszószőnyeg egyik játékát úgy húzta át magát. Pár nap múlva anélkül is csinálta. Hasról hátra meg kb 2-3 héttel később. Most 6 hónapos lesz és majdnem mászik, felülni már sikerült neki amikor 4kézláb riszálta magát🙂
2019. aug. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4 hónaposan hátról hasra, 6,5 hónaposan hasról hátra segítség nélkül, önállóan.
2019. aug. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rengeteget van játszószőnyegen, hadd tornázzon. Szerencsére szeret ott lenni :) Erős, ügyes baba. Inkább csak az lepett meg, hogy hirtelen, egy héten belül elkezdett tudatosan fogni, szájába tolni dolgokat és így forogni, ezzel párhuzamosan fogzani. Eddig még semmi.
2019. aug. 13. 10:11
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Az én picim már a kórházban átfordult hátról hasra, aztán 2 hónaposan hasról hátra. Nekem nem mondták, hogy korai. Annyit mondott az orvos,hogy előfordul, erős gyerek.Egyébként semmi baj nem volt az izomtónusával és azóta is minden rendben. Most 5 és fél hónaposan ül és kapaszkodva áll meg mászik. Ezeket most nem azért írtam le, hogy dicsekedjek,hanem, hogy mennyire különbözőek a babák. Viszont az enyém pl. nem kiabál,nem nagyon gügyög max mosolyog. Egyáltalán nem az a beszélős baba, én meg emiatt aggódom néha, hogy a többi kicsi olyan hangos kacagnak és az enyém a mosolygáson kívül nem csinál ilyeneket.
2019. aug. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy amit magától csinàl a baba az nem lehet baj. Igazából szerintem ő most rájött, hogy ezt is tudja és még segitseget is talált hozzá, nagyon aranyos lehet.

Egyébkènt az én kisfiam 3,5 hónaposan fordult hátról hasra, 4,5 hónaposan jutott el odáig hogy könnyedén menjen ez jobbra és balra is. Ezután ő is csinált ilyen “fej földbetúrást”, neki ezzel kezdődött a hasról hátra forgás. Azt 5,5 hónaposan tökéletesítette, azóta minden létező irányba forog, gurulva közlekedik. 5 hós kora óta pedig 4kézláb rugózik, próbálkozik. Elvileg ez is korai még, de most mit csináljunk? Mégsem kötöthetjük le🤷🏻‍♀️

Én örülök, hogy mindig próbálkozik valami újjal. Az nagyobb baj volna ha nem csinálna semmit, nem lenne motivációja.

Nekünk a védőnő azt mondta, a mai babák mindent hanarabb csinálnak már.. úgyhogy ne aggódj :)

Amúgy me ahány ember annyi vélemény. Szerintem halgass az ösztöneidre. Biztos nagyon ügyes💞

2019. aug. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Forgásnak az számít, ha hátról hasra fordul. A kisfiam 34.hétre született és 3 hetesen kezdte el csinálni, de ennek semmi köze annak a forgáshoz, amikor hátról hasra csinálja. Ahogyan írtad nem is magától csinálja, hanem segítséggel és “kibillen”, nem segítség nélkül végzi, ez még a klasszikus hasról hátra fordulásnak sem nevezhető. Amúgy a jövőre vonatkozóan pedig annyit, hogy valóban ahogy valaki írta amit magától csinál azt csinálja csak nyugodtan, abból baj nem lesz. Egy gyógytornász
2019. aug. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!