Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem alussza át a 9hónapo...

Miért nem alussza át a 9hónapos baba az éjszakát?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Barátnőm kisfia 9hónapos,anyatejes baba születése óta.Amióta a kisfiú megszületett még egyszer sem aludta végig az éjszakát,3x,4x,5x minimum felébred.Nappal nagyon jó alvó,délelőtt és du.án 2-2órát alszik a kicsi.Barátnőm folyamatosan engem kérdez,hogy a 10hós kislányomnál mi volt a praktikám,mert ő 2hós kora óta átalussza az éjszakát.Szerintem ez baba függő,vagy nem tudom.Kezd barátnőm már kifáradni és aggódni ,hogy vajon miért nem alszik este.
2019. aug. 18. 08:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
68%
Rokon majdnem két éves fia dem alussza át az éjszakát. Ő ilyen baba. Csak bízhat benn3, hogy majd kinövi
2019. aug. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem sokat alszik napközben is. Így kialussza magát, éjjel meg csak forgolódik. A masik, hogy az anyatejes babákról azt hallom szinte mindenhol, hogy rossz alvók.
2019. aug. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szerintem is így van,majd egyszer kinövi.Nekem nem volt semmilyen praktikám,az én gyerkőcöm meg ilyen.Az enyém nappal nem alszik 2-3x félórát max egy órát
2019. aug. 18. 09:42
 4/20 anonim ***** válasza:

9 hónapos és tápszeres a fiam. Nem mondom hogy egyáltalán nem alszik éjjel. De az esetek felében kelnem kell hozzá. De sosem azért mert éhes. Inkább mert bekakilt, vagy mert zavarják a bélmozgasok. Illetve most a szeparacios szorongás is okoz anyahiányt. Barátnőm anyatejes lánya úgy alszik éjjel mint a bunda.


Abszolút baba függő.

2019. aug. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
Minden baba más. A lányom olyan volt, mint a barátnőd kisfia. Ha volt egy-egy átaludt éjszaka, az piros betűs ünnepnek számított. Már elmúlt két éves, mikor megszaporodtak az átaludt éjszakák. A fiam 9 hónapos lesz jövő héten, ő a kezdetektől átaludta az éjszakákat. Mind a ketten 100%-ban anyatejes babák voltak.
2019. aug. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk két éves a gyerek,kezdetektől fogva 30 perceket aludt napközben és éjszaka is kelt 30-40 percenként.Mióta megszületett összesen 2 hét volt amikor végigaludta az éjszakát.Elosztva a 2 évre.:) Én is kerestem, meg keresem ma is az okát, mert 2 évnyi nem alvás után ki vagyok merülve mint állat.Próbáltam amúgy már mindent vele.Azt se mondhatom, hogy napközben órákat alszik és a többi.Babafüggő.Simán lehet mozgásfejlődéstől, fogcsírák mozgásától,fogzás miatt, később mint pld most nálunk a beszédfejlődéstől.Majd talán 3 éves korára aludni is fog éjjel.
2019. aug. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a "babafüggő" véleményekhez.

Picit lehet taktikázni a nappali alvásokkal, de mostanság fog váltani a napi 1 alvásra, és akkor úgyis borul.

2019. aug. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
15 hónapja nincs éjjelem. 🤣 Most hogy elvettem az éjjeli cicit, csak 3szor kel fel, de szerencsére többnyire hamar visszaalszik 😅 de fokozatosan ha elhagyjuk a szopikat, hátha lesz bár 3 hónap nyugalmam, míg jön a tesó 🤣
2019. aug. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
51%
Barátnőm lánya 2,5 évesen aludt át először az éjszakát.
2019. aug. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%

9 hónaposan vittük el a lányomat Tsmt tornára,mert éjszaka rengetegszer kel. (Előtte Dévényre jártunk,magán orvosoknál voltunk) Első 3 percben megmondta a nő,hogy figyelem zavara van és ez hat ki az alvására. Tornázni kell vele itthon is. Veszteni való nincs,én elmennék a helyükben. Persze nem olcsó. Mi neurológushoz is elvittük.

Mindenki azt mondja,hogy babafüggő... Persze vannak jó és rosszul alvó babák és felnőttek,de ha 3-4nél többször ébred,annak oka van. Kialvatlanság nálunk kihatással lett a fejlődésére is. Amúgy az én lányom is aludt nappal 2szer 2 órát,mert kimerült volt.

2019. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!