Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babáitok nyugidtan viselik a...

Babáitok nyugidtan viselik a fürdetést? 5-7 hónap közötti babákra gondolnék.

Figyelt kérdés

Az kisfiam első hónapjában végigordított minden fürdetést😅 aztán megszerette egyik napról a masikra. Viszont kb 4,5-5 hónapos kora óta folyton csapkod a vízben. Mi baba kádban fürdetjük és elég durván kicsapja a vizet. Amikor hasrafordítom akkor is folyton kapálózik. Alig lehet megfürdetni. Most 6 hónapos egyébként.

Volt valakinek hasonló? Mikor lesz jobb? Ha lesz egyáltalán.



2019. aug. 19. 20:42
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 7 hónaposan kezdett sírni fürdésnél. Azóta rakok kislabdákat,vizhatlan könyvet a kádba. Vagy nálatok a játék se használ?
2019. aug. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Lehet felre érthető voltam. Nem sír már nagyon rég óta. Azt csak ilyen plusz infónak számtam. De ez a csapkodás..ez valami borzalom. Minden úszik miutan vegzünk.

Megpróbálom makd valamivel akkor lekötni.

2019. aug. 19. 21:19
 3/9 anonim ***** válasza:

A miénk is csapkod. Kézzel, lábbal. 9 és fél hónapos. Gondolom tetszik neki, mert sikongat is közben. Általában gumi kacsával vagy vízilóval le lehet kötni egy kis időre.

A vizet meg feltörlöm és kész.

2019. aug. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A lányom 6 hónapos, imád pancsolni és igen, csapkod. Rettentően élvezi. Feltörlöm fürdés után és kész.
2019. aug. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Enyém is csapkod. Imádja, ez azt jelenti, hogy élvezi. Vizes lesz minden, és? Van felmosónk.
2019. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6 hós a fiam, ő rúgkalapál fürdés közben. Kádban van a kádja, így kb semmi teendőm nincsen.
2019. aug. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pancsol


Kb 2 hó és leszokott róla

2019. aug. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mi 3 hónapos kora óta járunk babaúszásra. Ott kedvére csapkodhat. Így ott kellően elfárad, de imádja a vizet így fürdésre mindig van ereje csapkodni. 😂

Szerintem érdemes neki pár darab játékot oda adni. Azzal kicsit le lehet kötni a figyelmét. De ha csapkod, akkor csapkodjon, majd feltörlöd a vizet. Amúgy meg örülj, hogy nem fél a víztől.

2019. aug. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Nem sznob vagyok vagy ilyesmi, hogy nem tudom vagy nem akarom felmosni😅 de nekem egy picit küzdelmesnek tűnik a mi fürdetésünk emiaat.. aztán a múltkor olvasgattam, hogy mi jellemző egy 6 hós babára.

(Erre most majd betamadnak majd hogy ne olvasgassak vagy ha olvasok is ne foglalkozzak vele, na de kivancsi voltam.)

Azt írták hogy a 6 honapos baba nyugodtan tűri a fürdetést😃 aztán eszembe jutott hogy ez mit takar🤷🏻‍♀️ Mert azert engem bosszant hogy mindig nagyon durván kicsapkodja a vizet. Eddig nem igazán tudtam elképzelni hogy egy 5-6 hónapos kisember már tudja mi a pacsolás😅

Nem sokára viszont már nagyobb kádban fürdetjük úgyhogy az biztosan előre lépés lesz!

Babaúszása mi is fogunk járni, de itt ahol

Lakunk csak 6-7 hónaptól fogadják a babákat, és nyáron uszoda sincs🤷🏻‍♀️

Minden esetre köszönöm a válaszokat.

2019. aug. 20. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!