Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek 4-5 hónap közötti...

Szerintetek 4-5 hónap közötti babát rá lehet “szoktatni” arra, hogy rajtam aludjon?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiam kb 1 hónapja elég nyűgös napközben. Ez eleinte nem volt gond, mert jatek kozben/után elaludt, vagy babakocsiban úgyszintén. Mostanában viszont elkezdett egyre kevesebbet aludni. Valamelyik nap egyaltalan nem is aludt..se babakocsiban, sem sehogy. Mondanom sem kell, mindent megprobaltam, de semmi sem segitett. Korábban sokat aludt rajtam hordozókendőben, de aztán mivel őmaga egyre nehezebb lett plusz egy időben nem ia volt gond a nappali alvással ezt elhagytam. A napokban viszont nem akartam még egyszer hagyni hogy egész nap ne aludjon. Főleg mert olyankor még nyűgösebb lett. Mostanában délelőtt és késő délután rajtam alszik 1-1 órát, plusz ebéd után a babakocsiban egy pocit többet. Éjszakákat egyébként már rég átalussza. Fél9-től reggel fél7-ig alszik, majd még 1-1,5 órát. Szerintetek kell egyáltalán ennyi alvás még neki? Gondolom nem aludna el rajtam, vagy a kocsiban ha nem lenne rá szükség. Emellett viszont minden kajcsi után legalább 1-2 órát ébren is tölt. Sokszor ha nyűgös akkor csak így rajtam vagy kézben nyugszik meg. Azt hittem ez mostanra mád nem lesz úgymond szükseges. Megadom nemi szivesen ha igényli persze, csak rádzoktatni sem szeretném.

2019. jún. 6. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy nőnek, úgy lesznek egyre többet fent.
2019. jún. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Jól mondja az első. Ha végigalussza az éjszakát, akkor tényleg rendben van, hogy napközben többet van fent. Ha fáradt, úgyis alszik, nem kell magadra tenned.
2019. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%
Figyu a babák változnak az első 12 hónapban rengeteget! Az első nagyobb változás kb 3-4 hónap körül van... Ha nem akar aludni akkor nem kell erőltetni! Vannak olyan babák akik nagyon keveset alszanak nappal! Örülj neki hogy az éjszaka alszik! Legalább tudsz pihenni! Minek kéne neki nappal is annyit aludni? Ez a magadon altatás badarság! Nem újszölött már... Ezzel csak azt éred el hogy mikor majd 2-3 éves lesz majd mellette kell feküdnöd mert igényelni fogja... Foglalkozzál vele ha nem álmos, sajnos ez úgy can hogy nem marad egy tehetelen valami a baba hanem nől! És tudod egyre többet fog igényelni ébren! Így jártáp! Nem alvós most a gyerek! De lehet megint az lesz.. mert mondom ezerszer fog változni a habitusa...
2019. jún. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Hát azért szerintem észre lehet venni a különbséget aközött, amikor a gyerek egyszerűen nem igényel több alvást, meg aközött, amikor igényelne, csak valamiért nem tud aludni. Utóbbi esetben ugyanis rohadt nyűgös. Ha elvan, akkor hagyd, elég ennyi, de ha kínlódtok egész nap, akkor altasd el, akár kendőben. Nem, nem kell majd 2-3 évesen vigyázzban feküdni mellette. Van egy 4 éves lányom, aki hihetetlen szar alvó volt, de ha meg nem aludt, akkor egész nap nyűglődés ment. Na ő kendőben aludt elég sokáig rajtam, ráadásul letehetetlen volt. De így legalább az ébren töltött időben vidám, jókedvű baba volt. És láss csodát, 2-3 évesen csak kb 5-10 percet feküdtem mellette, míg elaludt, aztán aludt 2 órát nyugiban, én meg mentem a dolgomra.

Most 5 hós a fiam. Ő se az a magától elalvó fajta, kendőben altatom, mert cicin nem alszik el sokszor, a karom meg leszakadna. Viszont őt meg simán lerakom utána az ágyába, és alszik egyedül. Nem hiszem, hogy emiatt később se tudok majd semmit csinálni, a lányom sokkal durvább volt, de ő se maradt örökké a fenekemben.

Szerintem nyugodtan tedd, ami a babád igénye, sokkal jobb, mint naponta idegbajt kapni a nonstop sírástól meg kínlódástól.

2019. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!