Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket szoktatok főzni 1...

Miket szoktatok főzni 1 éveseteknek? Szoktatok a saját kajátokkal kóstoltatni? Mi a kedvenc étele? Recepteket tudtok írni?

Figyelt kérdés
Nem tudom milyen kaját csináljak a kicsimnek.5-6 féle kaját csinálok neki mert nem jut más az eszembe.1xrű finom kajákat szeretnék neki csinálni.
2010. júl. 13. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem kötöszködés képpen, de 1 évesen miért főzőcskézel neki külön?

Az én fiam 9,5 hónapos, javarészt azt eszi, amit mi, már ha lehet neki.


Ma de. írtam egy másik kérdéshez pár receptet, igaz ott 8-9 hónapos babának:


A sárgaborsó főzelék, a paprikás krumpli és a krémlevesek nálunk a nagy kedvencek, és ezeket velünk eszi. De evett már a mi kajánkból palóclevest, rakott krupmlit, halat, rizibizit.

Úgyhogy ha gondolod, kipróbálhatod a krémlevest. Sűrű is, és nagyon finom. Nem kell habarni, és nem is muszáj teljesen összeturmixolni a dolgokat benne, ha már szépen eszi a darabos kaját. Karfiol, brokkoli, cukkini mehet neki nyugodtan.

Én tegnap a cukkinit úgy csináltam, hogy egy kis hagymát megpároltam egy kis olajon, aztán rádobtam a kockára vágott cukkinit, krumplit, annyi vízzel felöntöttem, hogy épp, hogy ellepje. Ici-pici só, kapor, bazsalikom. 20 perc alatt megfőtt, akkor összeturmixoltam, de maradtak benne darabok. Jó krémes lett, még egy kis kocka vajat is lehet hozzá tenni a végén, attól még krémesebb lesz. Majd még tettem hozzá egy kis apróra vágott kaprot. Apa pirított zsemlekockákkal ette, a fiam csak a sima zsömlét majszolta hozzá, de sokat megevett (2 avent pohárnyit). Ugyanígy lehet a karfiolt, brokkolit is.


Esetleg rakott dolgok. Azt is nem tejföllel leöntve (ha még nem kapott tejfölt), hanem joghurttal, így csinálhatsz neki rakott krumplit, kolbász helyett virslivel és csak a tojás sárgájával.


Almás rakott csirkemell. Almát karikára vágod, csirkemellet csíkokra. Egy hőálló tálat kis vajjal kikensz, ráteszed a vékony karikára vágott almát, erre a csirkemellett, ismét alma, majd egy kis vaj a tetejére. Ezt sütőbe téve megsütöd, csinálsz neki mellé krumplipürét, rizi-bizit (ezt is imádja a fiam).


Töltött cukkini, padlizsán:

Ha még nem eszik tojást, egyszerű főtt húst használunk. A cukkinit, padlizsánt meghámozzuk, magos belsejét eltávolítjuk. Beletöltjük az apróra vágott vagy lereszelt főtt husit, leöntjük joghurttal, sajttal megszórjuk, és mehet a sütőbe.

Majd ha már tojást is eszik rendesen, készíthetjük darált hússal, amit nyersen összekeverünk 1 tojással, rizzsel, ízesíthetjük sóval, pirospaprikával. Ezt töltjük a cukkinibe/padlizsánba.

2010. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm.Szokott a mi kajánkból is enni csak gondoltam amikor olyat csinálok amit nem ehet főznék neki vmi finomat csak nem tudom h mit mert mindig fözi van meg gyümi meg ilyenek.
2010. júl. 13. 13:24
 3/8 anonim ***** válasza:

én azért óvatosabb vagyok, nem minden kajánkból adok neki még (pl hüvelyeseket semmiképp, mert éjjel fáj tőle a pocakja) de olvastam egy tök jó cikket, és van benne igazság, hogy akkor lehet ugyanazt adni a gyereknek, ha magunknak is egészséges kajákat főzünk... Receptek is vannak, ajánlom: [link]

Persze azért van, amiből én is adok neki(a sajátunkból), pl paradicsomos tészta, borsóleves..

2010. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én sem főztem már az egy éves kislányomnak külön.A mi ételeinket ette, persze magunknak sem csinálok akármit, törekszem az egészséges ételekre.Ha fűszeresebb ételt eszünk kiveszek neki belőle egy adagot amit nem fűzerezek agyon.Igy elég az ha csak 2 naponta főzök.

Mondjuk ilyen melegben főként a főzelékek mennek.

2010. júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm tényleg jó a cikk:)
2010. júl. 13. 13:34
 6/8 anonim ***** válasza:
egy jó ötlet:rakott karfiol(vagy bármilyen rakott) azt az én kicsim nagyon szereti amúgy én sem főztem már akkor külön
2010. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10 hónapos korától nem főztem neki külön. Nem főzők erősen, fűszeresen. Egyedül tejes dolgokat nem kapott még, azt 1 éves kora után kapta.
2010. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia

Az én lányom most volt 1 éves. Már nem főzök neki külön, azt eszi amit mi. Nagyon szereti a pörit nokedlival, rakott karfiolt, milánóit, bolognait.

2010. júl. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!