Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem megy? Mi a baj velem?

Miért nem megy? Mi a baj velem?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Van egy fél éves babám, aki jó baba, tényleg bárhova megyünk nézelődik, én mégis félek elmenni vele bárhova. A 4 fal közt bolond vagyok, de képtelen vagyok bármerre menni. Tomegkozlekedessel borzalom a nagy városba utazni, itt meg nincs program. Azzal nyugtatom magam, ha lesz kocsink és nagyobb lesz már lesz "értelme" elvinni programokra. Egyszerűen képtelen vagyok menni valahova, nem tudom hogy kellene elindulnom.. Aki votl ilyen helyzetben mi segített?
2019. aug. 27. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Hát a faluban is van út, járda, sétálni lehet ott is. Mi a fiammal muszáj kimenjunj, minimum egy körre, mert a házat nem elég, hogy szetszedi, hisztizik, hogy unatkozik 🙄, jogosan. Vagyis nem konkrét hiszti, hanem nem tudja magát hová tenni s mindenen sír. Ha kiviszem, képes órákig jatszani hiszti nélkül. Bár 1 évvel idősebb 😅
2019. aug. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Ja 10 évesen már biztos lesz értelme vele elmenni...


Èrtelme mindig van elmenni, még ha csak a faluban köröz az ember egy kicsit. Nem csak a babának kell, hanem a maának is kell a mozgás és egy kicsit látni.


Ültesd be ma a baba kocisba és tologasd ott a környezö utcákba pár kört. Aztán holnap még több kört. Majd ha késszen állsz akkor menj vele busszal, tervezd meg mint egy kirándulást.

2019. aug. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Így van! Szép fokozatosan. Valakinek könnyen megy, valakinek nehezen. Szerintem nincs ezzel baj nem vagyunk egyformák.


Emlékszem az első séta alkalmával apuka tolta át a babakocsit a zebrán. Egyszerűen nem mertem. Súlyosbította a helyzetet, hogy korababa és 3 hetes volt mire hazajöttünk. Szóval én is kakukk voltam. A mai napig amúgy én is csak sétálni megyek vele. Igaz ő nem is nyugis baba, szóval nem tudom elképzelni hogy kibírja amíg mondjuk megeszek egy fagyit békésen ücsörögve. Mert amúgy egész jól elvan a babakocsiban, csak ne álljak meg, mert akkor rögtön tépi ki magát belőle.

Mi is ha programra megyünk akkor autóval. De csak úgy egy szál babakocsival, apa nélkül mi sem megyünk. Majd ha nagyobb lesz és több ingerre lesz szüksége akkor megyünk külön is.

2019. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát ez az, sajnos kocsi nélkül... Mehetnek, de a fővárosban van minden, komegkozlelekedes ezerrel, ataszallni 100 milliószor..
2019. aug. 27. 11:25
 5/9 anonim ***** válasza:
Budapesten lakunk, mégis van hogy 6x át kell szállni, ha a város másik felében van program. Hívj barátnőt,vagy tesót
2019. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vidd le sétálni. Szerintem sokkal rosszabb lehet, mondjuk egy belvárosi környezet.
2019. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Fél évesnek úgysem jó semmi program, csak a séta, felesleges városba vinni.
2019. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi fél évesen bőven jártunk babamasszázsra, majd mondokazas volt heti egyszer. Idő közben mi is falura költöztünk, busszal, autóval, mikor mivel, vittem, mert nekem is igényem volt rá. De egyébként nem vagyok az a társasági, kimozdulos, de ez segített nekem is, hogy ne csak üljek otthon.
2019. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én 3 gyerekkel tömegközlekedek, távolsági busszal. A nagy 10 éves, a középső 3 éves, a kicsi pedig lassan 4 hónapos. De már 1 hónapos korában is mentem vele. 40 perc a buszozás, eleinte magamra kötöttem, de most már legtöbbször babakocsival viszem. Legutóbb csípőszűrésre vittem a legkisebbet egybekötve 100 dologgal, távolsági busz 40 perc, helyi buszjárat 20 perc, visszafelé helyi busz 10 perc, villamos 10 perc, távolsági busz 40 perc. Közben Otp-ben voltunk, nyomtatni-fénymásolni, cukrászdában, mekiben, fagyizóban, rossmannban, a 3 évessel szülinapi fotózáson, cipő boltban (oviba benti szandit venni).

Minden fejben dől el. Nekem is könnyebb lenne autóval, de se jogsi, se autó.

2019. aug. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!