Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan közöljem? Joga van...

Hogyan közöljem? Joga van ilyenhez? Védőnő probléma.

Figyelt kérdés

Egészen idáig egy kedves fiatal védőnőhöz tartoztam, mert akinek a körzetébe lakhely szerint tartozom, ő gyesen volt, de most visszajött. Találkozni nem találkoztunk egyszer sem, mert közben elköltöztünk a város másik felébe, itt viszont egy hatalmas nagy darab tudálékos nőhöz tartozunk. Még én nem szóltam a tanácsadóban, hogy ideköltöztünk (friss a dolog) de ez a nő tegnap váratlanul beállított, hogy ő ismerkedni akar velem. Én itthon sem voltam, de áll. végig csörtetett a házon, mindent megnézett. Hogy közöljem vele, hogy nem lehet csak így beállítani bejelentés nélkül? Annyira felbosszantott.

Bocsi a hosszúságért.

32 hetes kismama


2010. júl. 13. 21:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem van joga, miért is ne lenne? Megnézi, hogy a baba milyen helyre születik.

Mi ezzel a problémád?

2010. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
A probléma annyi, hogy szombaton költöztünk ide, minden szana szét van. És egyébként sem illik váratlanul és bejelentés nélkül beállítani valahova főleg, hogy mondták neki hogy nem is vagyok itthon. Én fújom fel ennyire, hogy ne jöjjön megbeszélés nélkül?
2010. júl. 13. 21:18
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk is jönni akart a védőnő megnézni a körülményeket,hogy hol,hogyan élünk.De nekem telefonált,hogy most aktuális-e.Erről azonban lekésett,mert már a kórházban voltam.
2010. júl. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Kellene hívnia időpontegyeztetés miatt.Már 3 védőnőm volt költözés miatt,de eddig mindegyik felhívott előtte.Sztem ez csak szimla figyelmetlenség.Én szólnék hogy egyeztessen,mert zárt ajtókat talál ha bejelentés nélkül jön.
2010. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
38%

Te fújod fel, ez a dolga.

Ő sem hülye, ha tudja, hogy pár napja költöztetek oda, biztos nem csilli-villi kecót vár. Költözésnél természetes a rendetlenség.

Szerintem ne ítélj látatlanba, lehet, hogy tényleg csak meg akarja ismerni a "friss" kismamáját.

Ha jól értem, te még nem jelentkeztél nála, mégis honnan kellett volna tudnia, hogy éppen nem vagy otthon?!

Hívd fel, elmondhatod neki, hogy nem voltál otthon, tudnátok-e máskor találkozni. Kész. Ne csinálj bolhából elefántot.

Nem lehet, hogy nagyon sajnáltad ott hagyni a régi védőnénit, és eleve ellenségednek akarod tekinteni az újat?

2010. júl. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem te fújód fel, szerintem telefonon előtte le lehetne tisztázni , neki és neked is mikor jó és úgy eljönni (azt, hogy hol fog lakni a baba akkor is látni fogja). Én a helyedben azt mondanám neki ha megemlíti , hogy volt nálad, de te nem voltál otthon, hogy legközelebb ha jönni akar előtte jó lenne telefonon egyeztetnetek. Amúgy azt nem értem, hogy ha te nem voltál otthon ki engedte be és miért engedte, hogy végigmenjen a házon?!
2010. júl. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kérd meg szépen,hogyha lehetséges legalább szóljon oda Neked telefonon,hogy ekkor és ekkor érkezik.Ha ezt nem teszi meg és váratlanul beállít,ne engedd be,mintha otthon se lennél csinálj úgy.Én is ezt megbeszéltem a védőnőnkkel,mondjuk nekünk csengőnk sincsen,tehát kénytelen rámcsörögni,ha beszeretne jutni.Akár ezt is mondhatod,hogy nincsen csengőtök,így nem szeretnéd ha feleslegesen fáradna... :)
2010. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a felháborodásodat.

Szerintem első körben próbálj vele kedvesen elbeszélgetni. Még ha nincs is így, de mondd neki, milyen rendes tőle, hogy ilyen hamar érdeklődik, de szeretnéd, ha máskor előre szólna, ha jönni akar, mert úgy szervezed a napotokat, hogy véletlenül se legyen más vendég, vagy éppen ne találjon otthon benneteket, mert elmenetek valahová.


Ha nem ért belőle, akkor a következő váratlan látogatásnál nem biztos, hogy beengedném, mondván pl., hogy éppen vendégeket vársz, készülnöd kell, vagy nektek van program, ahová időre oda kell érni.

Hátha tanul belőle.

2010. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Az enyém is sokszor bejelentés nélkül jön. Szerintem direkt, hogy mit talál, ha nem szól előre. De nálatok ki engedte be? Az enyém kedves, de mindig pont rosszkor jön. Ezért én már elhatároztam, ha nem szól előre, nem engedem be és kész.

Egyébként az, hogy kupi van, nem gond nekik. Azt szokták inkább nézni, hogy mekkora a ház, van-e fürdőszoba, van-e a babának kialakított rész. Pl. a férjem szomszédjában egy másfél szobás vályogházban laktak 10-en, ott elvették a csaj 5. gyerekét (akit 5. férfitól szült), mert nem voltak megfelelőek a körülmények. Azért ez nagyon extrém és nagyon ritka.

2010. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
53%

Nekünk az eddigi védőnőnk sose szólt előre, csak jöt, csengetett. De ettől függetlenül nagyon aranyos és segitőkész volt.

A mostani szól előre, mégse csipem annyira.

Te már eleve fújsz rá, végy egy nagy levegőt és adj neki egy esélyt.

Szerintem.

2010. júl. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!