Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkésett mozgásfejlődésű...

Megkésett mozgásfejlődésű babáknál használ a TSMT torna?

Figyelt kérdés
Eddig dévényeztünk, de a neurológus szerint váltsunk TSMT-re. Eléggé el vagyok bizonytalanodva? Van itt olyan, akiknek bevált?
2019. szept. 16. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Minket is neurológus küldött tsmt-re. Most vagy az, vagy mert amugy is el kezdte volna csinalni a dolgokat, de beindult. 10 hosan nem mászott, nem ült.
2019. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk bevált. Az iker gyerekeim közül az egyik volt megkésett. Dévényeztünk 4 hónapos korától, de így is 11 hósan kezdett mászni, 12 hónaposan állt fel. Azután váltottunk TSMT-re, hogy nem akart önállóan elindulni. 18 hónaposan kezdtük a gyakorlatokat és végül 21 hósan indult el. A két éves státuszra teljesen behozott minden lemaradást, pl. ugrált páros lábon. A TSMT terapeuta által adott gyakolatsort kellett otthon kétnaponta végeznünk, és havonta volt kontroll.
2019. szept. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon bevált, bár tény, hogy sosem fog kiderülni, hogy az előtte végzett Dévény-torna vagy a TSMT hozta meg a hatást. Az volt a nehéz benne, hogy hetente ötször kellett elvégezni a gyakorlatsort, viszont két ember kellett hozzá és ezt nekem nehéz volt összeszervezni. Emiatt abba is kellett hagynunk, egyszerűen nem tudtam sehogy megoldani, pedig javasolták még a folytatást. Szerencsére addigra már jelentős javulás volt és 2 éves korára minden lemaradást behozott. Ezen kívül elég fejlett volt például beszédben a korához képest és a védőnő szerint ez tapasztalható a TSMTs gyerekeknél :-) persze ezt nem tudom hogy van e összefüggés... Minden jót kívánok nektek
2019. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Már csak azt nem tudom, hogy a dévényt folytassuk-e párhuzamosan vagy ne?


1es: nálatok mennyi idő múlva lett eredmény?

2019. szept. 16. 23:30
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nalunk 2 het telt el, es elkezdett szabályosan mászni, es ülni a fiam. Tenyleg az a nehézsége, amit mar irtak, hogy két ember kell hozza, mert olyan feladatok vannak benne. Nem bántam meg , hogy elvittük a tornára. Ezt fel evig kell csinálni, mindig mas feladat sorral, es havonta kell kontrollra menni, hogy hogy haladunk.
2019. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Mi pénteken megyünk állapotfelmérésre. Remélem használni fog.

2019. szept. 18. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!