Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Házilag" kialakított tsmt...

"Házilag" kialakított tsmt jellegű torna akár káros is lehet?

Figyelt kérdés
Gyerkőccel mar egy ideje saját magam által kitalált kis mondókás gyakorlatokat csinálok. Igazából a magam szórakoztatására is, na meg a gyerek is élvezi. Meghatározott sorrendben csinálom a feladatokat, így nekem is könnyebb. De ma belefutottam a tsmt torna módszereibe (gyakorin most végig olvastam elég sok kérdést), és sok hasonló feladatot csinálok én is itthon a gyerekkel (nincs egy éves). Azt is írják, hogy mennyire személyre szabott, nem szabad az egyik gyerek tornasorat átvenni, speciális agyi területeket fejlesztenek, a sorrend nagyon fontos stb. Na hát az én kis saját gyakorlataimmal akkor most ártok? :/ 10 mondókás feladatot csinálunk végig reggelente labdával, kisszekérrel, strandhengerrel (mert ajándékba kapta, s nem tudtam vele mit kezdeni), lepedőben hintaztatjuk, ilyenek. Persze nincs benne torna rész, inkább a mondókákat dobtam fel kicsit. Na de most elbizonytalanodtam.

2017. márc. 27. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Most gondolj bele... akkor ilyen alapon senki ne hintáztassa otthon a gyerekét, ne ugráljon trambulinon, ne labdázzon, mert árt neki? Ugyan! Abban biztos lehetsz, hogy ártani ezzel nem tudsz, max. nem fejlődik úgy, ahogy mondjuk TSMT-től fejlődne - de mivel nálatok nem is a speciális fejlesztés a cél, ezért nincs gond.
2017. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

A tsmt hátterében agyi stimulácio játszik szerepet, de szerintem ez inkább babáknál igényel csak szakszerűséget, mert kisgyermeknél már a szenzonmotoros terápiaba is hajlik(engedunk a gyerek akaratának is ésa pozitivitás a lenyeg, nincs kinzás)


Anno amikor kb 6 hosan nem akart sehogysem menni babámnál a kuszás, csak körbe körbe, (közrejatszhatott az egyik oldali karizom kötöttség), 3 hetet vártam, aztán a netről néztem kuszast maszast segito gyogytornát, ami olyanokbol allt hogy forogjak a babával egy kört jobbra aztán balra, meg hasonlo stimuláciok, 3 nap mulva már rendesen kuszott, es probálgatott négykézláb ehyensulyozni,8 hosan felállt, kapaszkodva lépegetett, 12 hosan elindult.

Ez a stimulacio hatása.


Amit csinalsz szerintem az nem ez de mindenképp nagyon jo. Főleg az egyensulygyakorlatok a hasznosak

2017. márc. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
20%

*bocsi most látom baba a témakör.

Ha nincs fejlesztési cél, rosszat nem csinalhatsz vele szerintem.

Ha időben forog, stb baj nem lehet


De ülesbe ne huzd

2017. márc. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Nem fejlesztés a cél, bár nemrég, még a gyakorlatok kitalálása után állapították meg, hogy nagyon enyhén hipotón. Emiatt kicsit lassabb, de mindent hoz időre. Bár szerintem ebben az esetben is csinálhatom itthon ezeket a gyakorlatokat. Köszi a megerősítést. :)
2017. márc. 27. 22:13
 5/5 anonim ***** válasza:
8%
Pfff en par honapos kora ota jatszok vele mindent, egesz nap tombol. Az hogy hintaztatas, meg mindenfele jatek, teljesen alap. Az atlagnal sokkal korabban allt fel, bar ez sosem volt celom. Egyszeruen hihetetlen nagy mozgasigenye volt mindig is.
2017. márc. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!