Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol találok olcsón klór...

Hol találok olcsón klór tablettát 1 éves kisfiam medencéjébe?

Figyelt kérdés
Nagyon algásodik a medencénk és sok víz kell a medencébe.Kicsit drága lenne 2 naponta kicserélni benne a vizet.
2010. júl. 15. 11:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem minimum algaölő kell, nem klór. Abba meg nem tennék kisgyereket.
2010. júl. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Te tényleg klóros vizbe akarod tenni a gyerekedet? Nem tudod, hogy mennyire ártalmas a börének is, meg a tüdönek is?

Vagy ne rakd a gyereket a megencébe, vagy cseréld ki naponta a vizet. De még az algás viz is egészségesebb, mint a klóros.

2010. júl. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

szerinted a strandokon milyen a víz??


KLÓROS!!

2010. júl. 15. 12:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Multkor az Intersparban láttam ilyen medence tisztitó anyagokat.De én se tennék bele klórt. AMikor nekünk volt medencénk akkor mi Neomagnolt használtunk. Mondjuk abban 50liter viz volt.Nem tudom nektek mekkora medencétek van,próbáljátok ki:)
2010. júl. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kis gyerekkel eleve nem mennék strandra sem, de ott NEM az algák miatt van benne klór, hanem mert rengeteg ember megy a vizbe különféle fertözésekkel, meg börbetegségekkel, amik utána nagyon széne szaporodnának a vizben, ha nem fertötlenitenék. VISZONT ott a vizbe nem csk beledobálnak egyszerüen klórt, hanem egész pontosan kimérik, utána meg bemérik, hogy ne legyen túl sok benne, csak amennyi éppen szükséges.
2010. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos árat nem tudok írni, mert a férjem vette, de OBI-ból való, ennyi tudok. Nekünk 6 köbméteres a medencénk, és már harmadszor kellett cserélni a vizet, mert 3-4 nap múlva nagyon csúnyán elkezdett algásodni, mert nem volt éppen itthon klórtablettánk. Ez por, fertőtlenít, algátlanít, szabályozza a PH-értéket.

A neve: Oxichlor mini

2010. júl. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! vatreán nagyon sokféle van. Van klórmentes is, bár az picit drágább. Érdekes, a mi medencénk nem algásodik. Pedig a múltkor másfél hétig volt benne a víz. Én alapból nem használok klórt a gyerek mellett. Pont ezért nem viszem strandra sem. Majd megy, ha nagobb lesz. Egyébként a gyerekorvos sem javasolta ebben a melegben az otthoni medencébe a klóros fertőtlenítőt, mivel ebben a hőségben gyorsan párolog, és ugye a klór gáz mérgező.
2010. júl. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én kis medencébe nem tennék klórt...

Nekünk kerti nagy medencénk van, amibe algaellenes löttyöt töltünk és minimális klórt a feltöltéskor. De a nagy medencébe is minimális kell, egy picibe talán 1 teáskanálnyi kellhet... De nagyon büdös utána, nem véletlenül este kell beletenni.

Algaölőt vegyetek bele! Ha nem pisil, kakil a vízbe, ha nem megy bele más kisgyerek/felnőtt, akinek esetleg valamilyen bőr vagy egyéb fertőzése van, felesleges a klór.

Plusz takarjátok le a medencét éjjelre, és akkor a levelek, bogarak és egyebek se mennek bele.


Amúgy a kérdésre válaszolva:

OBI, TESCO, INTERSPÁR... mindenhol van, és sok helyen még akciós is.

2010. júl. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!