Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen alkalomra illik szines...

Ilyen alkalomra illik szines ruhat adni a babara?

Figyelt kérdés

4 honapos unokahugomnak most lesz a kereszteloje es nalunk eleg vallalasos a csalad. Mutatta tesom h milyen ruha lesz a kislanyon a keresztelon es nem hofeher. Sot nem is alkalma. Egy szimpla pamut hosszujju ruha,, amik vannak apro sarga viragok. harisnyaval.

Szoljak neki puszta joszandekobol h ez kicsit aluloltoztetes v hagyjam ra? Csak h ne szolja meg a csalad

Ez ruha [link]



2019. szept. 30. 05:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tradicionálisan az első 6 hetven tartjuk a ketesztelot, fehér ruhaba öltöztetve a gyerekeket.


Mivel már nagyobbacska, ha a család meg akarja szólni, meg is fogja.


A választott ruha, nagyon aranyos, csinos lesz benne a kislany. Esetleg kérdezz ra, hogy, hogyhogy ezt a ruhát választottak, miért nem a fehér mellett dobtottek, de konkrétan szetintem ne szólj neki.


Off: a nagyfiunkat is később kereszteltuk, nem is volt fehérben, eredetileg öt 6 heten belül terveztük, de elhunyt a pap, így inkább kivartuk a tavaszi szép időt. Az ikreket is később fogjuk, mert ok sokáig kórházban voltak.

2019. szept. 30. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Miért kellene fehérben? Oké, hogy a tisztaság színe, de számít valamit? Ha a ruha a lényeg egy keresztelőn, akkor az már nem a szentség felvételéről szól, hanem a magamutogatásról.
2019. szept. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Ez azért messze nem a színes ruha kategória.

Világos harisnyával teljesen rendben van.

Ha igazán vallásos a család, akkor egy keresztelőben a közösségbe való befogadást, az odatartozást látja. Ha csak felszínes a hit, akkor nem mindegy. Hidd el, Jézusnak és az Úristennek így is tökéletes lesz a baba.

2019. szept. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Nincs jobb dolgod ennél? Pont leszarnám, hogy mit gondoltok.
2019. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

esnek + .


Ne szólj neki, és ez amúgy sem puszta jó szándék. Ha az vezérelne, nem is érdekelne.

Voltam már jó pár keresztelőn, de egynél sem tudnám megmondani, mi volt a gyereken, de még a szülőkön se, méterről meg már nem is látszik.

Ha szólni akarsz neki, úgy szólj, hogy "figyi, szerintem!!! ez nem oda való."

Nem az hogy majd mások, meg nehogy megszóljanak, mert szerinted nem odavaló, más komolyan mondom, magasról tesz rá.

Amúgy meg tényleg biztos nagyon vallásos a család, ha egy kisbabaára adott felső a legnagyobb gond a keresztelőn.

2019. szept. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindenki magabol indul ki! En tenyleg csak megkimelnem a tesomat oreganyank beszolasaitol, aki mar azert is szirenazott, h miert nem egybol, par hetesen kereszteltek meg. Csak nem vagyok/voltam benne biztos, hogy ez a ruhacska tenyleg nem illik egy keresztelore v jo lesz e. De akkor nem szolok mert ezek szerint ez teljesen jo igy. Mindenesetre kicsit meglepodtem milyen rosszindulatuak az emberek
2019. szept. 30. 11:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a ruhával nincs baj, akkor se ha vallásos a család. Amikor a nagynéném beállított egy feltűnő rózsaszín ruhával a húgom keresztelőjére ( ő volt a keresztanya) na az már más helyzet volt, anyu csak a szertartás után adta rá húgomra. De a linkelt ruha szerintem teljesen alkalomhoz illő lesz.
2019. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6# mi vagyunk rosszindulatúak? Bocs.... Ha csak jót akarsz, miért nem mondtad neki, h nekem tetszik, de szerintem a hülye öregányánk pattogni fog nem baj? Nekem ez már szarkeverés kategória... Belepofáznlál dolgokba puszta jóindulatból.. Borzasztó.
2019. okt. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!