Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik nevet adnátok? És...

Melyik nevet adnátok? És miért? (Átlagos vezetéknévhez menne, mind illik hozzá)

Figyelt kérdés

Sarolta, Rebeka, Olívia, Gréta, Zsófia vagy Anna.

(Korábban az Annát akartuk, de nagyon gyakori, így kivettük a sorból. Aztán született egy kisfiunk, nem is kellett ezzel foglalkozni. Most pedig nagy tanakodásunkba mégis visszakerült a sorba.)

Nálunk talán a Zsófia, Sarolta, Anna a legesélyesebbek.



2019. okt. 5. 13:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Sarolta vagy Rebeka, a többi nagyon tucat lett. Részemről inkább Saci, mint Rebi.
2019. okt. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%

Sarolta: nem tetszik, asszonyos.

Rebeka: nem tetszik, csak nagyon fura embereket ismerek ezzel a névvel és nem a jó értelemben

Olívia: tucat de ezt adnám talán egyedül

Gréta: borzasztó egy név, nem is értem miért népszerű

Zsófia: rettenetesen tucat, biztos nem adnám

Anna: ugyanaz mint a Zsófia kiegészítve azzal, hogy a legsemmilyenebb név ami valaha létezett

2019. okt. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Hát nekem mindegyik nagyon tetszik.

Tucat-vezetéknévhez tényleg jobb lenne valami különlegesebb, de sajnos az Annával én is elfogult vagyok, a kedvenc nevem.

Szerintem fontos, hogy vezetéknév mire végződik, magánhangzóra vagy mássalhangzóra. Mert a "gördülékenységet" jól segíti, hogyha pl ha magánhangzóra végződik a vezetéknév, akkor mássalhangzóval kezdődjön a keresztnév, és fordítva.

2019. okt. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Anna. Azt nezd, hogy a környezetedben gyakori e. Az én lányom is Anna, születésé évében ez volt a leggyakrabban adott keresztnév a statisztikák szerint, mégse találkoztunk soha egyetlen egy Anna nevűvel sem a korosztályában. Sőt, ha belegondolok, egyetlen Anna nevű nőt ismerek, ah is 20 évvel idősebb nálam.
2019. okt. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%

A Sarolta szerintem borzalmas! A Gréta csak ha nagyon muszáj kategória, a többivel nincs baj.

(mindenhol azt írják, hogy gyakori az Anna, én a 32 évem alatt 1 Annát ismertem meg, ő is 60+os)

2019. okt. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
79%
A Sarolta kivételével mind tetszik.
2019. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%
Sarolta és Olívia.
2019. okt. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
60%
Nekem mind nagyon tetszik. Én két nevet adnék pl Anna Sarolta, vagy Gréta Zsófia
2019. okt. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
Rebeka ,vagy Olívia. Talán Anna.
2019. okt. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%
Sarolta és Gréta, ezek tetszenek.
2019. okt. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!