Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ismertek ennyire barátságos 8...

Ismertek ennyire barátságos 8 hónapos babát?

Figyelt kérdés

Húgom kisfia 8 hónapos lett és eszméletlen barátságos, ami szerintem nagyon jó dolog. Tök jól elvan mindenkivel, nem sírós csak ha éhes, fáradt lesz. És mindenkire mosolyog, mindenkivel gagyog. Szerintem nagyon cuki. De a húgom, meg pont aggódik miatta hogy ez nem jó, már el kellene fordulnia az idegenektől és sirni ha őt nem látja. Igaz hogy ma 1-2 percre, amig cipöt, kabátot vettünk kint hagytuk az udvaron, és nem sírt. Ezen én is csodálkoztam, de elnézegette a fákat, növényeket. Szerintem ez is tök jó. Majd a zöldséges nénire olyan szinten mosolyogni kezdett, hogy csak na. Az meg beszélni hozzá, a kisfiu meg visszagagyogni. Azt hittem a néni meg fogja enni, úgy odavolt érte. Aztán szegény tesóm tök elkenődött, hogy órá mégcsak oda se figyel ha napközben rászól, és alig kap 1-1 mosolyt. Persze az apuka meg olyan sztár minden másodpercben mint a zöldséges néni :D

Szerintetek ez ebben a korban tényleg probléma vagy csak ő parázza túl?



2019. okt. 9. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A fiam is pont ilyen volt. Már 7 éves, a mai napig nyitott, barátságos gyerek, mindenki szereti, az iskolában is sok barátja van. Nem értem, ez miért lenne baj?
2019. okt. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem a tesód tett ki kérdést erről a napokban? 😅 Egyébként ezen én is aggodnek, de nekem egész pici korától, ha nem én fogtam már nem érezte jól magát. Kevés ideig volt el mással s félt az idegen arcoktol. Mai napig kis távolságtartó abban az esetben ha valaki belép az ő kis terébe, egyébként meg mosolygós, barátságos, csak ne menjenek hozzá közel.
2019. okt. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

A szeparációs szorongás 6 hónap és másfél év kor között alakul ki. Az is lehet hogy kimarad, vagy annyira enyhe, hogy észre sem lehet venni. Nincs elkésve 😊

Az én fiam 8 hónapos, nála sajnos 6 hónaposan kezdődött a szepa, borzasztó volt, wc-re is alig bírtam menni. Most kicsit jobb, elvan a férjemmel és apámmal is, de ha vendégségben vagyunk akkor csak sír, sír. Hiába mondom nekik, várják meg hogy kisfiam nyíljon meg addig ne is babusgassák meg stb, csak beszéljenek hozzá, úgy talán 2 óra után feloldódik. De senki nem bírja ki, mert "jajdecukiii", és resetelődik az egész előlről, tehát egész nap csak sír és ott értetlenkednek, hogy "dehátmiabaj"...

Bocsi, kissé eltértem a tárgytól 😶 mindenesetre örüljön, hogy még nincs szepa mert tényleg nagyon nehéz. 😊

2019. okt. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
7-8 hónapos koráig az enyém is bárkire mosolygott.Aztán jött másfél hónap amikor viszont rajtam kívül senki sem volt jó.(ez volt a szepa időszaka) Egy éves kora környékéig mindenkinek osztotta a mosolyt, azóta viszont csak annak aki számára szimpatikus épp aznap.Én azért nem aggódnék, amellett hogy a szeparációs szorongás sem egyformán jön elő a gyerekeknél.Van amelyik babánál észre se venni.
2019. okt. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

Lányom is ilyen


Szeparációs szorongás nem is volt úgy klasszikusan nála..

2019. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
Az enyém is ilyen, szeparációs szorongása se volt, engem nem zavart.
2019. okt. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszi a valaszt! Akkor ez nagyon változó tud lenni ezek szerint. Majd felolvasom neki a válaszokat. Biztos megnyugszik végre picit. :)

Ő tuti nem tett ki kérdést, szerinte a gyakori kérdések csak egy hülyeseg, es nem hasznos, tuti nem csinálna itt fiókot, de ezek után lehet hogy fog :D

Volt amugy a babanak egy rovid idoszaka amikor felsirt ejjelente es csak az anyara nyugidott meg, illetve abban a 2 hetben (amikor beindult a maszasa is) nagyon anyás, nagyon nyűgös volt kb 7,5 hónaposan. De azóta nincs ilyen.

2019. okt. 9. 16:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanennyi idős a lányom és ő is ilyen. 5-6 hónaposan volt egy rövid időszak, amikor az idegenektől sírt. De elmúlt.
2019. okt. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is ilyen barátságos, én imádom emiatt is. Mindenki azt mondja, hogy milyen aranyos és biztos nagy szeretetben neveljük, hogy ilyen közvetlen mindenkivel és nem fél. Szerintem ez nem probléma.
2019. okt. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!