Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a csapbol...

Miért van az, hogy a csapbol is az folyik, hogy 6 hónapos kor előtt nem szabad hozzátáplálni? Vagy, hogy csak a szoptatás? Vagy csak a természetes szülés?

Figyelt kérdés
Én császárral szültem és 5 hónapos koráig tudtam kizárolag szoptatni a babámat aztán elkezdtem hozzátáplálni. Viszont olvasom a babás ujságokat, netes oldalakat és kezdek kiborulni, hogy én mennyire rossz anya vagyok. Csak én érzem azt hogy ez egy kicsit tulzásba van véve?
2010. júl. 16. 15:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
87%

A "hivatalos" ajánlás, hogy szoptatott babáknál 6 hónapos korban lehet elkezdeni a hozzátáplálást, tápszereseknél valamivel korábban.

Ezt a legújabb kutatások tükrében "vezették" be, mivel a baba emésztőrendszere ekkorra érik meg rá rendesen.


Császáros szülést legtöbben szerencsére nem önként és dalolva választják, hanem mert muszáj a baba és/vagy az anya érdekében. Ettől még senki nem lesz rossz anya, ha netán valaki valahol ezt sugallja, az már bocs, de hülye.

2010. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
61%
Ha a gyereked elfogadta a kanalat, nem kapott szorulást, kiütést, akkor nem tudom mi a problémád. Minden gyerek más, nem a tankönyv szerint fejlődnek, és az igényeik is mások.
2010. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
34%

Dzt csak újabban találták ki,és sokan nem is tartják be. Mi az,hogy csak ekkorra érik be a baba emésztőrendszere? A régieké miért tudta feldolgozni,vagy azok a babák,akinéál az anyuka már 4 hósan hozzátáplál? Miért lenne egyik baba emésztórendszere más,mint a másiké?

Ha a tied elfogadja az étel,és nem lesz tőle hasmenése,akkor add neki nyugodtan.

2010. júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
52%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ezt én kérdeztem egy bekattanásom alkalmával.

Ez csak a média baromsága. IGEN túlzásba van víve.

Ne foglalkozz semmi ilyen hülyeséggel élvezd a babádat az anyaságot. Kislányom 8,5 hós 3,5 hós korától kapja a gyümiket ma már majdnem mindent eszik nem válogatós egyedül tojásfehérjét és tejet nem kap 1 éves koráig(na meg persze szárazbablevest:)) A többi jöhet, szépen csipegeti már a darabos kajákat is.

Kár ezen rágódnod olyan hamar megnőnek élvezd és bízz az ösztöneidben.

2010. júl. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Nem az a problémám, hogy a gyermekemnek bármi baja lett vagy épp nem akar enni, hanem az, hogy ugy érzem, hogy tulzásba viszik az ujságok, a netes oldalak és egyéb forumok ezeknek a hangoztatását. Nem gondolom, hogy én lennék egyedül akinek rosszul esik olvasni, hogy csak ez a jo...

Értem én, hogy ez az ajánlás, de ha nem megy? Nemrég láttam, hogy még a tápszerre is rá kell már irni, hogy a csecsemőnek a legjobb táplálás a szoptatás. Hát ha valaki egy kicsit is érzékenyebb- márpedig szülés után ez könnyen megesik- akkor ez még dob rajta egyet.

Ezt probáltam kérdezni, hogy már is érzi ezt, hogy tulzás?

2010. júl. 16. 16:11
 6/30 anonim ***** válasza:
nem kell ilyenekkel foglalkozni, majd jön új divat, akkor meg azt hallgatjuk. tegyél úgy, ahogy jónak látod!
2010. júl. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Én ezeket el sem olvasom és nagy ívben sz@rok az egészre
2010. júl. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Ezt a másodikra reagáltam. Közben érkeztek válaszok. Köszönöm szépen!
2010. júl. 16. 16:13
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Nem azt mondom, hogy 100%-ban egyetértek a "hivatalos" ajánlással. Az viszont tény, hogy mostanság nagyon sok az allergiás felnőtt, persze ennek számtalan más oka is lehet.

A 3 hónapos fiam tápszeres, anyósom már rágja a fülem, hogy adjak neki ezt-azt (férjem kb. mindenre allergiás, vacak az emésztése), úgyhogy eszem ágában sincs még hozzátáplálni. Lehet, hogy nem ezen a 2 hónapon fog múlni az egészsége, de ha tehetek valamit, hogy ne "örökölje" az allergiát, akkor ennyit tudunk várni.


Ha valaki allergiás lesz, az sajnos vagy szerencsére nem babakorban derül ki általában, hanem később.

2010. júl. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
48%

Azert mert tobb eves kutatasok eredmenye kimutatta, hogy azoknal a babaknal akiknel 6 honapos kor korul kezdodik a hozzataplalas kevesebb az alergia, ekcema stb... kialakulasa. Mielott barki leorditana a fejemet :) ez nem azt jelenti, hogy aki 6 honap elott taplal hozza annak ekcemas vagy alergiara hajlamos lesz a babaja vagy aki 6 honap korul kezdi annak nem, hanem csak egy puszta megfigyeles. En is kaptam ilyen jelentkezesi lapot, hogy nem-e jelntkeznek egy kutato intezmenynel a babammal abba az esetbe ha csak 6 honapos kortol kezdem/kezdtem a hozzataplalast. Ami azt jelenti, hogy megfigyelik milyen betegsegeket mikor kap el a jovobe, lesz-e alargias, ekcemas es majd ebbol hasznos info lehet a kb 5-10 ev mulva megszuletett babaknak.

Ennek ellenere en is ugy erzem, hogy tulzasba viszik a dolgot. VAn akinel segit a hozzataplalas. Pl a csaladunkba volt egy nagyon elhizott baba (2 honapos majdnem 9 kilo). Itt 3 honaposan elkezdtek a hozzataplalast mert csak hizott szegenykem. Igy kivaltottak neki par tapszeres etkezest gyumolcsel es megoldodott a problema. Ki tudja majd mit fognak 3 ev mulva irni az ujsagok es mi lesz a jo. En valahol mostanaban azt is olvastam, hogy az anyatej+tapszer a legjobb megoldas. Anyatejbol kapja az anti testeket es a vedlemet a tapszer meg sokkal vitamindusabb. Antitest+rengeteg vitamin es vas az igazi immunrendszer erosito. Hat dobtam egy hatast de ez van. :) Mar nem tudom mit higyjek. :) Bocs, hogy hosszu lett.

2010. júl. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!