Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak az en babammal nem lehet...

Csak az en babammal nem lehet menni sehova?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 honapos mult es sehova nem tudok vele menni mert egy ora mulva hisztit csap. Egy oraig birja a mosolygast, jatekot, nezelodest aztan jon a zsimbelodes. Nagyon szomoru vagyok mert jo barati tarsasagom van szinten kisbabakkal es sokat tudnank csavarogni, vagy osszejonni a babakkal de az enyemmel mindig haza kell jonnom mert nem birja. Mas babaja eljatszik a szonyegen vagy elvan az anyuka olebe, ha almos akkor be lehet vinni a masik szobaba es letenni oket a kisagyba sot a hordozoba is alszanak egy jot anyu mellett. Na, az enyem ordit egyfolytaba ugyhogy igy egy ora mulva mindig elkoszonok el eljovok. Multkor grillezni mentunk a tora, mas baba a satorba szepen aludt, en johettem haza az enyemmel egy ora mulva. Ahogy haza erunk megy a mosoly mintha kicsereltek volna. Ezt csinalja a parkba is vagy ha kirandulni megyunk, vasarolgataskor vagy egyszeruen, ha osszejovunk valakinel egy kavera. Mindig nem johetnek csak hozzank mert az en babam masnal sir. Foleg masnal ott a nagy kert, kint is jokat grillezhetunk. Olyan szomoru vagyok, meddig tart meg ez? Megfogja szokni? Ma is menni szeretnenk vele de mar felek elore. :( Pedig elotte mindig alszik ugy viszem mindenhova, nehogy almos legyen.
2010. júl. 17. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon rossz a hozzáállásod, még öt hónapos csak a babád és már azt nézed más gyerekek bezzeg. És ezt el nem hiszem, hogy más 5 hónapost letesznek a szőnyegre eljátszik csendben órákig majd alszik- amíg anyuka nyugodtan kávézik. Max egy tomagocsi lehet vagy valami enervált gyerek- láttam én is ilyet mondjuk.

A te gyereked ragaszkodik a megszokott helyéhez, nem is értem hogy jut eszedbe ennyit cincálni. Ő nem egy társasági ember és nyilván nem is alkalamazkodik idegen helyekhez könnyen. Nyugalom kell neki.

Szerintem nem fogja megszokni, mert neki ilyen az attitűdje. Nem igen lesz belőle nyitott. társasági ember. Úgyhogy én a helyedben nem cincálgatnám, hanem belenyugodnék egy gyerek lemondásokkal jár. És szerintem túléled ha nem kávézgathatsz, grillpatizhatsz egy darabig. Nem olyan angy tragédia ez.

2010. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia, kb. fél éves koráig volt hogy nem nagyon tudtam vele elmenni sehova, mert 10 perc után sírt. "sajnos" néha lemondással jár egy pici baba. Én ezért nem is erőltettem hogy ide-oda menjünk, inkább otthon maradtunk és akkor úgy jól elvoltunk, tudom azért hogy így nehéz, én is csodálkozva néztem ismerősünk kislányát aki képes volt akárhol elaludni, nekem meg minden egyes alvásnál fél óra éneklés + ringatás stb.. de minden baba más, és mi vagyunk az anyukák nekünk kell alkalmazkodni a babánkhoz, az a fontos hogy ő jól érezze magát.

A jó hír nálunk, most 14 hónapos bárhova eltudunk menni, imádja a társaságot, bár az alvás még most is elég problémás de már sokkal jobban ki lehet vele mozdulni!

2010. júl. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki, hogy amikor sírni kezd elvonultok a ricsajtól amíg megnyugszik. Csak rád tudjon figyelni, ne zavarja meg senki és semmi más. Valószínűleg nagyon érzékeny az ingerekre, az új helyzetekre és hamar elfárad. Próbálj neki egy állandó dolgot adni (babakocsi, takaró vagy csak egy kis rongyi, cumi). Olyannal próbálkozz, ami állandóságot ad neki ilyen helyzetben. A legjobb, ha egy sötétített, csendes szobába vonulsz el vele, hogy ne kapjon több információt a világról. Ha megnyugodott lehet el is alszik majd. Fontos hogy te is nyugodt maradj!!!
2010. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

5 hónaposan az én fiam mindenhol nyűgös, kiabálós, nehezen lefoglalható baba volt, épp jött a fogacskája, semmi nem volt jó neki, de aztán elmúlt. Viszont annak ellenére, hogy most jókedvű baba, én sem mehetek vele akárhova, akármikor, mert csak és kizárólag ingerszegény környezetben szopik, ahol semmi nem történik és nincs semmi látnivaló, ezt meg csak itthon tudom megoldani. Ez van.

Tudom, hogy rossz otthon bezárva, rossz érzés lecsatlakozni az ismerősökről, de a pici most ezt igényli, el kell fogadni, de ne aggódj, nem lesz ez mindig így. Jól csinálod, hogy hazaviszed őt, de talán kevesebb programot kéne szervezned egy ideig, vagy csak rövidebbeket, később látni fogod úgyis, ha nyitottabb lesze a hosszabb ideig tartó eseményekre, látogatásokra. Erőltetni "majd talán megszokja" alapon nem érdemes sztem. Ha rövidebb programokat szervezel, te sem leszel már előre ideges, így talán a babád is nyugodtabb lesz.

2010. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ne aggódj, eljön az idő, amikor élvezni fogja.

Nálunk is ez volt, csak mi mindig beletettük a kenguruba és ott aztán elvolt sokáig, még aludt is benne.


Ahogy elkezdett állni, és kapaszkodva haladni (7hós volt) már nem volt gond, jól elvolt idegen helyen is, persze nekünk ott kellett lenni mellette, mert semmilyen rokon kezében nem volt el.


Most hogy már totyogni kezd, kézfogás nélkül, ugyan pici ideig, fel tudta venni egy ismerős, de csak 5percre.


Kitartás! Örülj, hogy ilyen kis eleven gyereked van, nem egy tedd ide tedd oda. :o)


9hós kisfiú anyukája

2010. júl. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat, mindenik hasznos volt szamomra. Akkor megprobalunk rovidebb idore menni. Ferjem szerint sem szabad osszehasonlitani oket mert minden baba mas. Csak azert bantott a dolog mert itt is sokan kerdeztek az elmult napokban/hetekben, hogy 4-5-6 honapos babaval ellehet menni a strandra, tora, balcsira egyesz napra es sok olyan valasz erkezett, hogy nyugodtan akkar tobb napra is, mert az en babam ennyi dosen elvezte, birta a dolgot. Ezt olvasva azert felmerult bennem, hogy ok, ha mas babaja egy egsz allo nap elvan akkor az enyemmel mi a gond. Nem eroltetem Isten ments, mindig hazajovunk vele, nem vagyunk mergesek vagy bosszusak csak szerettem volna megerteni, hogy valamit rosszul csinalunk? Ha o ilyen akkor hat legyen, ha felenk es nem nyitott meg a tarsasagra nincs gond, csak neha az ember lat, olvas es elbizonytalanodik. :( Koszi megegyszer, hogy irtatok es jo babazast mindenkinek.
2010. júl. 17. 11:58
 7/8 anonim ***** válasza:

Valamelyik válaszolód azt írta, hogy egy ekkora gyerek még nem lehet el csak úgy. Hát az én fiam egy olyan példa, hogy menekültünk itthonról, mert itthon üvöltött. Másnál pedig ha látótérben voltam egész nap elvolt. Néha cipeltette a seggét, hogy ezt azt megnézzen, de nagyon jól elvolt, ő is "beszélgetett" ööööö, ádööö és társai, vagy csak nézte az órát, vitrint, a szőnyeg szöszeit.

Most, hogy nagyobb szét is szedi a lakást, kertet.


Kérdező: Nyugis helyere vonuljatok el, hogy megnyugtasd, esetleg ronygyi, maci ami a kedvence otthon legyen veletekk, ami az otthonra emlékezteti. Lehet túl sok az inger, de akár unatkozhat is.

2010. júl. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyémmel is el lehet menni bármerre, csak kaja legyen időben (tápszeres).

És az enyém is elvan egyedül, nézelődik. Amúgy pedig nagyon rosszcsont :)

Kérdező: Kitartás! Menj rövidebb időre, majd ezt próbáld kitolni. Mikor kezdtétek ezt az elmászkálást? Mert mi már 4 hetesen anyósnál voltunk, és azóta szinte minden hétvégén egy napot. Összesen kb 5x sírt, azt is inkább az elején.

6 hós

2010. júl. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!