Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1hetes babámmal kapcsolatban...

1hetes babámmal kapcsolatban néhány kérdést megtudtok válaszolni?

Figyelt kérdés

1._a kis kézfeje mindig hideg,rendesen felvan öltöztetve,a lába nem hideg csak a keze.szinte mindig.

2._fenn van napközben két etetés között ,akár 1,5órát is, de nem sír, elkapálódzik,nézelődik.nem kell altatni,egyszercsak magától elalszik.

3._7x eszik 70-80ml-t, kb.fele anyatej/tápszer arányban.

ma este kicsit zöldes volt a kakija,ez a védőnő szerint a túletetés jele.tényleg?

ugye nincs baj a picimmel?


2011. okt. 14. 21:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1.2.3.-nál nem tudom mi a kérdés :)

a zöld kaki lehet a tápszertől, többféle tápszer van aminek a dobozán is rajta van

2011. okt. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

mi a kérdés?

1.hát,hogy miért hideg mindig a keze?


2.normális-e,hogy fenn van és nem sír?észre se veszem úgy elalszik.

2011. okt. 14. 21:33
 3/13 anonim ***** válasza:
nekem anno azt mondták hogy azért hideg még e keze mert még nem indult be rendesen a vérkeringése,de ez nem tudom meddig normális.ha nem sír és elalszik magától az nem hiszem hogy baj.3.-ra nem tudok válaszolni,de nem hiszem hogy túl lehet etetni mert a felesleget szokták kibukni a babák.
2011. okt. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az a normális,ha két etelés között nem sír,hanem nézelődik. Annyit jelent csupán,hogy nem éhes,nem fája hasa,jól érzi magát. Ilyen kisbabát nem lehet túletetni. Csak annyit eszik,amennyi jól esik neki.
2011. okt. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért hideg a keze (és akár a lába is), mert periféria (messze van a centrumtól) - nem azt jelenti, hogy fázik!
2011. okt. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

1: a baba vérkeringése még gyenge, a testhőt (így a lázat is) a nyakánál kell megnézni - ha lázas, a nyakánál meleg, ha fázik, a nyakánál hideg. Ne aggódj, ha csak a kezecskéje hideg.

2: minden baba más, ha nem sír, nincs baja.

3: A szakirodalom szerint optimálisan az elfogyasztott anyatej mennyisége naponta 150-170 ml/testsúly kg. Pl.: egy 3000 g-os babának napi adagja 450 ml körül van. A 450 ml-t elosztjuk az étkezések számával, akkor megkapjuk az egyszeri adagot. Így ki tudod számolni, hogy túleteted-e vagy sem. A tápszertől tényleg lehet zöldes a kakija!

2011. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

1 ahogy hízik, ez úgy fog elmúlni, nekem nyári gyerekeim vannak, de 30 fokban is hideg volt a kezük, de úgy egy hét után már múlt azért.

2 elképesztő, örülj neki

3 nekem csak anyatejes babámnak is zöldes és nagyon híg volt az elején vagy 2 hétig, sem a doki sem a védőnő nem foglalkozott vele

2011. okt. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1. normális a hideg kézfej,ne aggódj.

2. az hogy nem sír, azt jelenti, hogy jól érzi magát, tele a pocak, nem fázik, nincs melege,stb, tehát minden rendben.Ez így tökéletes. :)

3. a védőnőd egy marha, már ne is haragudj. A zöld kaki a tápszertől van. Lehet, hogy azért mondta, hogy a túletetés jele, mert azt szeretné, hogy ne adj neki tápszert, hanem csak szoptasd. De akkor mondja azt....

2011. okt. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
A 3.ra válaszolva,érdekes azt senki nem írta még,hogy attól is lehet zöldes,ha egy kicsit megfázik vagy meghül,persze lehet a tápszertől is,ahogyan azt mások is írták.Mondjuk az enyémek csak anyatejesek,ezért is írtam,mert nekem azt mondták rá és én is így tapasztaltam.
2011. okt. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

1. Normális.

2. Nagyon jó.

3. Több helyen olvastam, hogy amíg egy baba csak anyatejet vagy tápszert eszik, a kaki színe a mustársárgától a zöldesbarnáig mindenféle színű lehet, főleg az első hetekben, amikor a szervezetének még hozzá kell szoknia a tej megemésztéséhez. Én emiatt nem aggódnék.

A mennyiség szerintem megfelelő, főleg így, hogy nem sír éhesen egész nap. Túletetni nem tudod, hadd egyen, amennyi belefér (nekünk a doki ezen az állásponton volt).

2011. okt. 15. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!