Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnek milyen ágyneműt...

Újszülöttnek milyen ágyneműt vegyünk?

Figyelt kérdés

Vettünk eddig 2 garnitúra 100% pamut ágyneműt amire nem kell huzat, gépen mosható. Viszont ez nem újszülötteknek való és a takaróját elég nagynak találom. Ráadásul nyárra szerintem túl vastag, télre pedig vékonykának tűnik. A takaró beteríti szinte az egész kiságyat, nem tud a baba álmában a takaró alá kerülni?


Olvastam, hogy újszülötteknek hálózsákot is szoktak venni, abból milyet érdemes?


A mózeskosárba is külön kell vennünk takarót?


2010. júl. 17. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én sima puha kis pléddel takartam be,télen vastagabbal,nyár elején vékonnyal,most semmivel.
2010. júl. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hálózsák és vastag pléd télre, nyáron meg bővel elég a hálózsák
2010. júl. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

előző vagyok, sorry...hálózsák ból van vastag vékony

szóval tavaszra őszre egy vékonyabb hálózsák elég, nyáron a melegbe meg egy body

2010. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ágynemü: nekünk sima vatelin töltésü van és akkora mint a nagypárnahuzat abba is húztam be neki az egy babának bőven elég nagy és vékony.

kispárna nem kell csak kb. egyéves korban akkor is a tök lapos változat.

hálózsák: nyárra nem kell csak amikor már hideg van úgy a jó hogy body van alatta és a hálózsák mérete az aktuális ruhaméretnél kettővel nagyobb tehát újszülöttnek 62-es és 68-as hálózsák legyen mert kényelmesen el tud nyúlni benne és sokáig -egy tél hosszáig - kihúzza benne.

mózeskosár nem volt de abba is elég egy az elején emlitett kis takaró esetleg egy elegánsabb pl. kötött v. horgolt takaró.

2010. júl. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

igen, azok a csomagok megtévesztőek a boltokban! mert pl a szettben található párnára semmi szükség nincs egy jó ideig (elég egy félbehajtott textilpelus a feje alá) a takaró meg túl nagy, valóban.

kis méretű (kb 1m x 1 m-es ) babatakaró kell, vékonyabb és vastagabb is, nyáron elég egy textilpelus, az jó könnyű - vagy ha nagy a kánikula, akkor semmi nem kell rá

2010. júl. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én vettem paplan párna garnitúrát, vékony vastag kicsi nagy pléd, de olyan 2 hónapos koráig használtuk mert lerúgta, azóta a legjobb a tescos hálózsák, azt nem rúgja le, nem mászik alá nem tekeri magára nem fullad meg benne, és akciósan 1100 ft! Ezt tudom ajánlani nekünk nagyon bevált jó minőségű őszre télre szuper! Este abbN aludt, nappal pléddel takartam mert mindig ránéztem visszatakartam ha lerúgta. Polár plédeket szeretem, vagy a kínaiban kapható babaplédet mert ha kimosom télen is hamar szárad!
2010. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nyáron tedd egy vékonyabb pamut hálózsákba (interneten találsz), mivel újszülött, ez komfortosabb és biztonságosabb is, mint a takaró. Télre vegyél egy nagyobb, vastagabb, bélelt hálózsákot (én az IKEA-ban vettem, nagyon szupi!). Délutáni alváskor nyáron egy textilpelussal szoktam betakarni.
2010. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Újszülött feje alá nem szabad párnát tenni!!!!! Textilpelus. Szerintem a hálózsák a legjobb, mindenféle méretben van vékony, vastag. Azt nem tudja lerúgni, nem húzza a fejére (kislányom mindkettőt szívesen csinálja).
2010. júl. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jól ránksóztak 10 ezer forintért olyan ágyneműszettet, ami egy darabig csak a helyet fogja foglalni... Pedig direkt mondtuk, hogy újszülöttnek lesz, az volt a válasz, hogy úgyis hamar nőnek a babák, jó lesz ez, minek vennénk fél év múlva újabb takarót. Csalódást érzek ilyenkor, mert vagy átvertek, vagy nem értik a dolgukat egyáltalán.

A következő gyerekkel már okosabbak leszünk.

2010. júl. 17. 15:49
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is vettem ágyneműt, amiben volt vékony párna, fejvédő, meg paplan. A párnát nem használjuk mi se. A takarója tényleg nagy, de én egész télen használtam. A végét meg az oldalát behajtottam vissza alá, amekkora a kiságyba elfért. Nem is rúgta le magáról. Én szeretem nagyon. Most nálunk is egy vékony pamut hálózsák van, hogy nyitott ablaknál hajnalban se fázzon.
2010. júl. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!