Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy egy 10 hónapos...

Normális, hogy egy 10 hónapos naponta többször rázza a fejét, mintha nemet intene?

Figyelt kérdés

Abban biztos vagyok hogy a jelentését nem tudja, mert kb 5-6 hós koràban csinálta először. Akkor abba is hagyta és most teljesen újrakezdte. De sajnos valóban sokszor előfordul. Igaz főleg olyan helyzetekben amikor nem akar valamit.

Pl.: elunja magát a babakocsiban, öltöztetem, vagy pelenkát cserélek..de a kiságyban/járókában is sokszor előfordult. Olyankor felall és mint egy ketrecbe zárt majom fogja a rácsot és rázza a fejét.

Emellett van még egy visszatérő mozdulata. Nyitogatja a tenyerét. De ezt nem mindig és általában csak a jobb kezével. Van hogy a “pá-pá-t” utánozza, de legtöbbször ez is akkor van ha az etetőszékbe hagyom vagy a babakocsiban.

Ez a tenyér nyitogatás régen rosszabb volt, mindkettővel állandóan csinálta, úgy látom viszont hogy már leépült és csak a jobb-ban maradt meg így 1x-1x-re. Ezek furcsaságnak számítanak, vagy teljesen beleférnek az egészséges csecsemő mozgásaiba?



2019. nov. 15. 15:23
 1/7 Nusy83 ***** válasza:
100%
Szia! Nekem kb 7-8 hó között volt 1hét míg csinálta és most megint elkezdte kb 3 napja 🤦🏻‍♀️ most 9,5 hós
2019. nov. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziiia ! Igen😃

En a vedőnőnel meg a dokinak videóra vettem annyira megvoltam ijedve.

Teljesen normalis!😃

2019. nov. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem minden babának megvan a maga furcsasága. Ezek fel sem tűnnének szerintem ha nem a netet bújnánk örökké... 😆

Mindenki talál magának valamit amivel szórakoztatja önmagát. Az enyém pl rájött hogy el tud szédülni és időről időre ezzel szórakoztatja magát.. 😆

2019. nov. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor rázza a fejét, ha álmos. A tesója is csinálta. A tenyérnyitigatás nem rémlik, nem lehet, hogy nézegeti a kezét?
2019. nov. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, bár nem friss a kérdés, vissza tudsz emlékezni kérlek, hogy mikor hagyta el a babád ezeket a "furcsaságokat"? Köszönöm
2021. aug. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Olvastam a kérdésed, szerintem pár hét alatt elhagyta :)

De mindig volt valami furcsaság így visszagondolva..viszont semmi rosszat nem jelentett, mert most már 2,5 éves nagy fiam lett, aki makk egészséges. Úgyhogy valószínűleg ezek amolyan “babás dolgok”, ne idegeskedj rajta te sem :)

2021. aug. 25. 15:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Nagyon aranyos vagy, hogy írtál ennyi év után is 😊 Próbálok nem idegeskedni, de olyan nehéz, már bele vagyok fogyva a sok aggodalmaskodásba.

Tényleg mindig van valami furi dolguk, szokásuk.

Még egyszer nagyon köszönöm a segítséged!! 😉

2021. aug. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!