Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeptember végén születő...

Szeptember végén születő babámnak milyen ruhákat vegyek, és mennyit? Overálból hányas kell? Mindenképp kell venni lábzsákot is neki a babakocsiba?

Figyelt kérdés
A lábzsákot azért kérdezem,mert az első időkben egy ilyenben fogom hordani, [link] és ugy gondolom hogy mivel bélelt,merevfalú a mózes,és rajta az overál,egy pléd,és az a rákapcsolható izém,nem fog fázni,de lehet hogy tévedek.Köszi
2010. júl. 19. 08:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én nem feltétlenül vennék lábzsákot, nekünk volt, de nem igazán használtam ki. Még télen is elég volt a bundazsákja/ovrálja fölé egy takaró bőven. Ha extrém hideg van, úgyse viszed ki...

Szeptember végén már hűvösre kell számítani, elsősorban hosszú ujjú bodykat vennék, de egy pár rövidujjút is vehetsz, hátha mégis meleg lesz. Rugikat, kocsikabátot, babazoknit, kocsicipőt... Az a jó, ha annyit veszel, hogy akkor se kelljen minden nap mosnod, ha egy nap 2-3 ruhát elhasznál a pici. Az elején könnyen kifolyik az anyatejes kaki, lebüfizi magát, stb. De rengeteget sem érdemes, úgyis biztosan kaptok, na meg hihetetlenül gyorsan kinövi a babó. 56-nál ne vegyél kisebbet, hacsak nem lesz korababa, valószínűleg nem kell kisebb méret. Ha meg 1-2 napig picit lötyög is rajta, sebaj, gyorsan belenő. :-)

2010. júl. 19. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem vettünk lábzsákot és mivel Neked a mózesen eleve van nem is vennék.

Overal-ból 62-est nyugodtan vehetsz, mert úgyis aláöltözteted. Nekem október közepén született a fiam és vettem neki egy 56-os overal-t, de átmenetit. Polár volt, benne egy vékony bélés és nagyon jó volt. Viszont vastagabból mindenképpen nagyobbat vegyél. Amúgy tényleg igaz az, hogy csak egy réteggel kell több ruha rájuk, mint ránk. Nekik nem csak hamarabb lehül, de ugyanúgy fel is hevül a testük, az pedig nem jó.

Amit vettem még: 6 hosszúújjú body, 3 rövidújjú. Plüss rugiból 3, pamut rugiból 5, vastagabb, vékonyabb kisnadrágból volt 4, pulóverből 5, egy vastagabb és egy vékonyabb sapi, zoknik, harisnya(csak 1 volt, elég is volt), béléses hálózsák, egy vastagabb és egy vékonyabb overal. Nekem nagyon bevált az újjatlan rugi. Nagyon szerette a babám. Úgyhogy én abból is vettem 3-at.

Most így hírtelen ennyi jutott eszembe. Azt hozzá kell etnnem, hogy bár biztos van, aki ennél sokkal többet vesz , de mi ezeket sem tudtuk kihasználni.

Több ruha igazából akkor kell már, mikor jön-megy intézkedik, mert akkor naponta 3-4 alkalommal is kell öltöztetni :)

Üdv:

9 hós baba anyucija.

2010. júl. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Lehet rövid-hosszú ujjó body-kat és rugikat (otthon lehet, hogy melegebb lesz, akkor nem kell duplán hosszú ujjúba öltöztetni, de így meg úgy párosítod, ahogy éppen jó). Ha kaptok egy pár 50-es méretű ruhát is, akkor ne vegyél, de egyébként is inkább 56-osakat. Mondjuk az én kislányom mindenkit meglepett olyan pici volt, mert már hetek óta azt mondták az uh szerint, hogy három kiló felett van, aztán mégsem, úgyhogy még jó két hónapig jók voltak az 50-es rucik, most 4 hónapos és most növi ki az 56-osokat. De ha ilyen előfordulna veletek is, akkor apa vagy valaki még a kórházi napok alatt is tud menni venni neki párat, úgyhogy emiatt nem aggódnék előre. :-)

Szuper ez a hordozó/mózes/kocsiülés (kár, hogy nem láttam ilyet korábban!), nem vennék rá lábzsákot külön, hiszen ott az a rácsatolható valami is, + overall + takaró, bőven elég lesz neki.

Ja, overall-ból azért mindenképp egy kicsit nagyobbat vennék, mert tényleg gyorsan nőnek és jó lenne gondolom, ha azt nem nőné ki egy-két hónap alatt. Ha először nagy rá majd visszahajtod az ujját, a lábánál meg nem gond, ha lóg egy kicsit, legalább könnyen tud benne izegni-mozogni!

2010. júl. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 54-es bodyval kezdett, de két hét alatt kinőtte. Mi rengeteg ruhát kaptunk hála istennek, de vennünk is kellett, mert a lányom téli, a kölcsönruhák kis tulaja meg nyári születésű volt.

Mi 4 rugdalózóval oldottuk meg az első hónapokat, meg 6-8 bodyval. Csak rövidujjú volt, mert a rugi meg hosszú. Zoknija, cipője nem volt, sétához overált kapott. A mi babakocsink nyitott volt, ott értelemszerűen kellett a lábzsák, ami bárányszőr volt belül, nagyon meleg. Neked viszont szerintem nem fog kelleni, mert ahogy írtad, bőven védve lesz.

Overálból nekem 68-as volt, ami először óriásinak tűnt, de tél végére belenőtt és nem kellett újat vennem legalább.

Venni annyit vegyél, amennyi téged mgnyugtat. De 8-10 db biztosan bőven elég.

Jó babavárást!

2010. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi,van már egy babám,aki nyári,ugyhogy rövidujjú bodykat,vékonyabb rugikat nem kell vennem,overálból van egy hetven valahányas,de az kb.pont tél végére lesz jó,ugyhogy akkor azthiszem veszek egy 62-eset.Tényleg jó az a matrix,bár tul sokáig nem fér el benne a baba,meg nehezebb mint egy átlaghordozó.
2010. júl. 19. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!