Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy fél éves csecsemő már...

Egy fél éves csecsemő már nagyon kötődik az anyukájához, ugyanis most halt meg barátnőm 6 hónapos csecsemője, nagyon nehéz lesz neki?

Figyelt kérdés
Barátnőm 6 hónapos csecsemője valamilyen betegséget kapott, nem tudom pontosan, de sajnos úgy érzem eléggé ki van borulva, nem tudom hogy tudnék neki segíteni ilyenkor, mi a legjobb megoldás, nagy fájdalom ez neki?
2019. nov. 30. 17:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A világ legnagyobb fájdalma. Tudasd vele, hogy mélyen együttérzel, és ha bármire van szüksége, ott leszel neki. Ne zaklasd, hagyd hogy megélje a gyászt. De mindenképpen tudja hogy te itt vagy neki ha beszélni, segíteni kell
2019. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Már hogy ne kötődne! Valóban az egyik legszörnyűbb dolog a világon. Főleg ha egyetlen gyermek volt. Ha van másik, akkor az némiképp segít átlendülni, mert van kiért küzdeni.

Nem tudom mi az, amivel most segíteni tudnál, esetleg csak annyi, ha nyit feléd a fájdalmában, akkor legyél kéznél. De ne nyomulj most.

2019. nov. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem, első gyerek és nagyon nehezen jött össze, nagyon szeretett volna már gyereket
2019. nov. 30. 17:30
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Elég káosz a fogalmazásod. Itt nem az a lényeg, higy a csecsemő mennyire kötődött az anyjához, hanem az anya a csecsemőhöz. A halott gyerek nem érez semmit.

Egy vetélés is lehet pont ugyanolyan fájdalmas, egy halva születés is, egy akármennyi idős gyerek elvesztésé is. Segíteni nem tudsz, mindenkinek magának kell feldolgoznia

2019. nov. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az élet legnagyobb fájdalma sajnos ez. Bátyáméknak 7 hónapos kisfiú ment el karácsony után. Felfoghatatlan volt az egész. Azóta ha rágondolok kívülről látom az egész családunkat, iszonyat trauma volt, mindenki másképp próbálta feldolgozni. Az anyuka járt pszichológushoz, apuka gyógyszert is szedett, nagyobbik fiuk tartotta bennük az életet.

Segíteni nem tudom mivel tudsz, attól függ milyen ember. Lehet arra lesz szüksége hogy kibeszélje magából, lehet arra hogy kirántsd a gyászból.. Tudasd vele hogy gondolsz rájuk. Ennek már lassan 4 éve, minden évfordulón, születésnapján, névnapján, karácsony stb. gyertyát gyújtunk érte. Legyél mellette, látni fogod mikor van szüksége ölelésre, beszélgetésre...

2019. nov. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%
Te érted magad??? Kir érdekel hogy kötődött e a baba... Komolyan szerinted ez a lényeg v ezzel akarnád vigasztalni, hogy még úgysem??? Ez meg milyen kérdés h nagy fájdalom e neku.... Ember, meghalt a gyerekük. Ha ennyire debil vagy, és az érzelmi intelligenciád is a béka feneke alatt van, kötve hiszem hogy segíteni tudsz.... Döbbenetes vagy komolyan.....egy vetélés is fájdalmas... De ez még ezerszer rosszabb, hisz kihordta, megszülte, hazavitték... Volt egy gyerekük... Felfogod?
2019. nov. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze hogy kötődik.. csak ő volt neki 9 majd 6 hónapig (persze apa is de gondolom ő dolgozott) és őszintén sajnálom a barátnőjdet én meghalnék ha meghalna a kis életem.
2019. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!