Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 27 hónapos fiú baba szobatiszt...

27 hónapos fiú baba szobatisztaságra szoktatásnál a kakilást hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

pillanatok alatt ment az udvaron és bilibe pisilés +wc szűkítővel is, most már lassan egy hónapja, de a kakilást megszenvedjük...

Míg pelus volt, minden nap volt széklete. Nincs türelme ülni a bilin, hiába a játék, mesekönyv, melléülés stb...

Kétnaponta addig nógatom már, és olykor glicerines kúpot adok neki, hogy legyen kaki, de ezt nem szeretném tendenciává tenni. De akkor is csak az udvaron kakil egy bizonyos helyen. Ma az sem sikerült. Gondolom ilyenkorra már kicsit be is sül neki.

Az éjszakák is amúgy tök jók, soha nem pisil be, mondjuk a pelusba se nagyon pisilt éjjel.

Hogy segíthetnék rajta? Nálatok hogy volt?


2010. júl. 20. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:

27 hónapos baba? :-S


Akkor kakiljon a pelusba! Majd később átszokik, ha most nem megy másképp.

2010. júl. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen hülyeséget ne csinálj már hogy kúpot adsz neki ezért!


Nem vagyok elkésve semmivel se.

Egy gyermekkel a szobatisztaságot elérni két módon lehet:

Idomítással vagy neveléssel.

Ez utóbbi ajánlott és ilyenkor az értelmére lehet hatni ami kor függő.

Eltarthat a 30-34hónapig is akár.

Hatni kell rá de fokozatosan és ésszel.

Mi pont most vagyunk túl rajta.

2010. júl. 20. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ja, ne nézzetek gyökkettőnek, azért adok kúpot neki, mikor visít, mert bekeményedett neki a kaki és mondja, hogy fáj, és az kicsit fellazítja az elejét.

Nem olyan vagyok, hogy kúppal erőszakolom ki a kakit vagy ilyesmi. :-) Csak többször kérdezgetjük, hogy na, nyomsz kakit? Főleg mikor már alaposan eregeti a pukikat...

Szeretné ő is, mert büszke mikor sikerül.

Olyasmire gondoltam, hogy x időben esetleg meginvitálni a bilire vagy esetleg rostosabb ételek vagy ilyesmi.

A pelus meg azért nem jó megoldás, mert abba meg már nem akar belepisilni. :-S

Szóval nem egy idióta anyuka vagyok, hanem segíteni szeretnék neki valahogy. :-)

Kisgyereknek én nagyon szorulásos voltam, ha jött az inger, inkább tovább játszottam, aztán meg már nehéz volt :-S

2010. júl. 20. 00:23
 4/7 anonim ***** válasza:

A kakilás néha azért megy nehezen mert "nógatod".

Már totál be van stresszelve tőle és ez eredményezheti hogy napokig nincs kaki.

2010. júl. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:-)

hidd el, egy stresszelt gyerek nem ilyen


másrészt, az első napon nem is szoktam kérdezni, rábízom, naci nélkül szaladgál, és csak elmerül a játékban...

2010. júl. 20. 00:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Reggelenként joghurt lenmaggal,sok folyadék,így kicsit lazább lesz a széklete.Ilyenkor nyáron egyszerűbb,adj neki napközben sok gyümölcsöt,zöldséget,az is lazít.A lecsó csodákra képes.:))

Az sztem nem jó,ha indokolatlanul "kakiltatod",inkább beszéld meg vele,h azonnal szóljon,ha súg a kakimanó.:)))

2010. júl. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van olyan gyerek, aki már nem pisil a pelusba, de a kakihoz kéri. Ezért írtam. De te is megfogalmaztad, hogy a rostosabb ételek is segíthetnek + sok-sok folyadék! Ebben a melegben az én fiam is 2-3 naponta kakil, hiába eszik ugyanúgy mint eddig, sok gyümölcsöt, a bevitt folyadékot kiizzadja, és a kaki keményebb lesz emiatt.
2010. júl. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!