Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fáj a torkom mit tegyek, hogy...

Fáj a torkom mit tegyek, hogy a 8 hetes babám ne kapja el?

Figyelt kérdés
Nagyon keveset tudok már szoptatni, főként tápszeres, ráadásul coldrexet iszom az meg át megy a tejbe, úgyhogy még a tejci sem védi. Estére jött ki, nincs itthon maszk. Mit tegyek ,hogy ne kapja el?
2019. dec. 27. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%
Ne igyál coldrexet, hanem szoptass. Igyál teát.
2019. dec. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Pontosan mért nem védi/védené a "tejci", ha coldrexet szedsz?
2019. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mert elvileg cokdrex mellett nem lehet szoptatni
2019. dec. 27. 22:09
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szedjél helyette olyat, amivel lehet. Pl paracetamolt (az van a coldrexben is). Gondolom a fenilefrin miatt nem lehet szoptatni, ahelyett inhalálj vagy használj orrcseppet.

A szoptatás ez esetben védi a babát. Amúgy meg ha elkapja sincs mit tenni.

Nekem a párom a lányunk születésénél jött rá hogy beteg, mégse kapta el a kislány. Persze ez nem garancia.

2019. dec. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon mininálos a tejem. Napi 30 50 mili, semmi. Azért gondoltam, a coldrexszel gyorsan meggyógyítom magam, nehig5y elkapja. Ha mégis, akkor mi van? Mit kell tennem?
2019. dec. 27. 23:29
 6/12 anonim ***** válasza:
Elmész egy ügyeletes patikába és veszel maszkot. De amúgy tökmindegy. Már akkor fertőztel, mikor tuneted sem volt. Vagy elkapja, vagy nem. Nővérem gyereke tapszeres. Nővérem és férje is beteg volt. A gyerek nem kapta el. Nem ezen múlik. Nekik azt mondta a gyerekorvos, hogy a gyerekek és a felnőttek nem egyformán fogékonyak az adott betegségekre. Persze van ami minden korosztályt letarol. De igazából, ha elkapta, már lappang benne, ha nem, nem.
2019. dec. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%
Nálam a magas kakaótartalmú étcsoki vált be! Lassan elszopogatsz néhány kockát mikor nagyon fáj. Plusz vitaminpótlás, sok folyadék, méz, citrom stb. 3-4 alkalommal is volt szoptatási időszak alatt torokfájásbom, így éltem túl. Végig szoptattam, nem ittam gyógyszereket.
2019. dec. 28. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A torokfájás nem fertőz. Azt se tudod, mitől fáj...
2019. dec. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Citrom, méz, szajmaszk, rendszeresen fertotlenits, ne puszilgasd.
2019. dec. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nekem enyhült a coldrextől, ő meg nem kapta el eddig.
2019. dec. 28. 07:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!