Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek jól fejlődik a...

Szerintetek jól fejlődik a közel 11 hónapos kisfiam? Nektek miket tudnak hasonló korú babáitok?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok leírás van ilyenekről a neten, de az elmúlt hónapokban mikor olvasgattam kb alig trafált bele, illetve volt ami igen volt ami nagyon nem.

Az én babám január 5-én lesz 11 hónapos.

Mozgásban gyorsan fejlődik, már csak az önálló felállás nem megy. Ebben a hónapban ugyanis elkezdett önállóan lépéseket megtenni. Eddig viszont 3 hónapot mászott. Szépen megcsinált minden mozgásos szakaszt. Nálunk a kúszás kimaradt, de a többi dolog megvolt.

Enni jól eszik, nem válogatós. Sőt ha bárki eszik valamit visitva kunyerál🙄 Darabosat is eszik, sajat maga is csipeget.

Gagyogasban valtozatos. 6-7 hósan kezdte a bababa szótagismétlést, azóta volt apapa, vavava, dedede, tetete, hol vegyesen hol főleg egyfajta. Most a “gagaga” a nyerő, de ha enni kér akkor mindig mamamama, ezt már tudom. Mondjuk ha nekünk gagyog vissza akkor inkabb 1-1 szotagot mond vagy csak magánhangzókat.

De nem tudom hogy ez tulajdonképpen mennyire lényeges😄

Tud integetni es tudott tapsolni is. Utóbbira 1 hónapja képtelen vagyok rávenni pedig már 8,5 hónaposan megtanulta. Egy időben a “nem”-re mindig rázta a fejét. Most az igenre bólogat. De most a “nem”-re is😄 ezeket mondjuk nem nagyon tanitgattam neki. Ugyhogy teljesen magától próbálgatja.

Amugy a jateka változatos, monestori tornyot nem sorban de epiti, dobozba bepakol, abbol kipakol es igy van ez minden massal is. :) eddig sokat ütögetett, de most az egyre kevesebb.

A napokban kezdett megerteni szerintem dolgokat. Pl ha kerdezem hol a karacsonyfa, labda, maci, apa akkor erre a nehany dologra konkretan ránéz. De még nem mutatja meg.

Olyan volt mar hogy tenyérrel odanyúlt de nem mutatott, és ha kell neki valami, de nem éri el, akkor egyenlőre inkább csak kérlelően rámnèz. Még eddig semmire sem mutatott rá.

A nevére hol hallgat, hol nem. Ugyanez a tiltás is, pedig szerintem mindkettőt érti.

Mostanság lett zárkózottabb, nem kap mindenki egyből mosolyt, sőt.

A szeretetét úgy fejezi ki hogy odajön és ránkdől vagy nyújtja a kezét hogy vegyem fel vagy magamhoz és rámhajtja a fejét.

De nagyon sajtkukac, mert ezek csak másodpercekig tartó pillanatok, aztán megy is tovabb.

Az ajtókat, fiókokat, szekrényeket imadja nyitogatni, csukogatni. Szeret néha könyveket lapozgatni, társaságban lenni. Ha nevetünk ő is nevet. A labdát ha akarja vissza tudja guritani, es ha olyan kedve van, kinyitom a tenyerem es beleteszi ami nala van.

Alvasa rendben van, ejjel 9-10 órát alszik legtöbbször egyben, nappal 2-3.5 órát 2 részletben.



2019. dec. 29. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen oké.
2019. dec. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Nusy83 ***** válasza:

Szia! Nekem jan1.-én lesz 11hós kis lány. Sorra veszem amit írtál hogy hogy van nálunk 😅: - Mozgással nincs lemaradva neki megy az pár másodperces önálló állás meg pár napja néha a földről is feláll. Bútorok mellet szépen közlekedik át fog egyikről másikra. Mászni kb 1,5 hónapja mászik viszont kb 2,5hónapot kúszott.

-A kajcsi nálunk sajna elég rosszul megy csak a gyümis dolgokat eszi, darabosat is eszik de mennyiséget még nem. Bár a püré is nagyon max 150g és ennek már örülök.

- Gagyogás ugyan az mint nálatok változó h mi a kedvenc. A mamama-t nekem pl nemtetszés kifejezésére használja.

-A taps nem érdekli nem is csinálta még. Pázni ha épp olyanja van de ritkás. Mutogatni kb állandóan mutogat de (nem tudom jobban kifejezni) pontatlan kb a semmire😅 vagy mindenre.

-Tiltást meg érti szót fogad viszont van hogy ilyen esetben megsértődik és sírni kezd. Fejével nem int sem igent sem nemet.

- Ha kérdezek olyan tárgyat amit ismer v személyt rá mutatni nem mutat de rá néz v keresi.

-Nevére hol hallgat hol nem de sűrűbben hallgat.

- Egyáltalán nem barátkozós típus kb 3hós kora óta kb 10perc kell hogy feloldódjon, de addig kb rá se nézzen az idegen amúgy ordít.

-Szeretetét bújással fejezi ki vagy van hogy nyitott szájjal rácuppan az arcomra talán ezt puszinak szánja de lehet h csak az ínyét dörgöli mert felül jön 4foga.

-Ő is nagyon mozgékony és igényli a társaságot egyedül max 10perc ha el van de ez is extra ritka.

- Imád ajtót nyitogatni, kilincset rángatni, 2kézzel püfölni bármit, dobozba be és ki pakolni v fiókba. Építeni próbál, labdázni nem tud max ha mászik pofozgatja maga előtt a lasztit. Ha kérek valamit azt a kezembe adja.

-Tud inni rendes pohárból önállóan.

-Alvása nappal nagyon változó átlag 2,5 órákat alszik 2részletben de segítséggel (értsd rajtam 😅) ebben a hónapban sokszor kel éjszaka enni sajnos nehezen is alszik vissza 2hós korától aludta át az estét 5hós korától nincs átaludt éjszakánk 🤦🏻‍♀️ és kb 6hós korától alszom együtt vele.

Helyesírásért bocsi !

2019. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!


Nusy83 Neked különösen is!:)

Amiket leírtál is fedeztem fel hasonló dolgokat. Ezt a puszit dolgot nekünk is csinálja, én is annak tudtam be. Bár néha elgondolkoztam rajta nem csak megakar-e kóstolni😄

Az iváshoz nagyon gratulálok, azon nekünk még dolgozni kell, mert én idáig nem foglalkoztam vele.

Ezt a mászás közben pofozgatást nekünk is csinálta😄 most hogy lépeget már rugdossa inkább a dolgokat..

Jót mosolyogtam az alváson, nekünk is sokáig megvolt a rajam, vagy a férjemen alvás. 7 hónapos korában szoktattam át az ágyba napközben. De ha hajnalban felébred akkor a mai

napig rajtam majd velem alszik vissza, így a biztos :)


A mutogatást nálatok mikor kezdte? És amikor mutat valamire akkor a mutatóujjával mutat rá dolgokra?

(A mindenre és vagy semmire :)

2019. dec. 30. 11:17
 4/5 anonim ***** válasza:
A 18 hónapos státuszon kérdezik a mutogatást és még akkor sincs elkésve. Lányom (aki már 5 éves ügyes ovis) 20 hónaposan kezdett mutogatni
2019. dec. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Nusy83 ***** válasza:
Igen a mutató újával mutat. Kb 1 hónapja de lehet kevesebb.
2019. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!